Pardubice majú vynikajúcu formu, deklasovali aj fínskeho šampióna

Pardubický útočník Robert Kousal strieľa gól v zápase proti Tappere Tampere.
Pardubický útočník Robert Kousal strieľa gól v zápase proti Tappere Tampere. (Autor: Dynamo Pardubice/X)
Sportnet|7. sep 2024 o 18:55 (aktualizované 7. sep 2024 o 21:15)

Asistenciu si pripísal slovenský útočník Matej Paulovič.

BRATISLAVA. Hokejisti Dynama Pardubice suverénne vyhrali aj druhý zápas v Lige majstrov 2024/2025 a udržali sa na prvom mieste tabuľky.

Po tom, čo zdolali maďarský Fehérvár 7:0, si poradili aj majstrom Fínska z posledných troch sezón Tapparou Tampere jednoznačne 5:1.

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Kaut, Zohorna, Radil, Sedlák a Kousal, pričom pri druhom góle asistoval slovenský útočník Matej Paulovič.

Veľké prekvapenie sa zrodilo na ľade švédskeho tímu Växjö Lakers, ktorý nestačil na hráčov britského Sheffieldu Steelers 2:3 po predĺžení. Víťazný gól zariadil v poslednej minúte extračasu Marc-Olivier Vallerand.

Re-Plast Unia Osvienčim v zostave so Slovákom Petrom Bezuškom prehral s Eisbärenom Berlín 1:4 a na konte tak má stále jeden bod.

Jeden bod za asistenciu si pripísal aj slovenský obranca Martin Štajnoch, ale jeho Fehervár neudržal na ľade Sparty Praha tesné vedenie a prehral 2:5.

Liga majstrov - 2. kolo:

Växjö Lakers - Sheffield Steelers 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 31. Rasmussen, 41. Eriksson - 2. Leavens, 33. Ciampini, 65. Vallerand

Ilves Tampere - Zürich Lions 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 39. Gazda - 12. Geering, 26. Balcers, 47. Kukan, 56. Rohrer

Storhamar - Fribourg-Gottéron 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci nájazd: Solem

Dynamo Pardubice - Tappara Tampere 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 11. Kaut, 24. Zohorna (Paulovič), 29. Radil, 32. Sedlák, 47. Kousal - 54. Mattila

Osvienčim - Eisbären Berlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 19. Olsson - 12. Byron, 23. Bergmann, 48. Noebels, 57. Müller

Fehérvár AV19 - Sparta Praha 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 42. a 59. Hyka, 32. Hrabík, 41. Chlapík, 60. Řepík - 16. Kuralt, 36. Kuralt (Štajnoch)

Tabuľka hokejovej Ligy majstrov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Pardubice majú vynikajúcu formu, deklasovali aj fínskeho šampióna