Hrozná správa pre Devils. Hughes sa zranil a nedohral zápas

Jack Hughes.
Jack Hughes. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. nov 2023 o 06:50

Prvý gól v NHL strelil Louie Belpedio.

NEW YORK. New Jersey Devils prehrali na ľade St. Louis Blues v noci z piatka na sobotu 1:4. Ich jediným strelcom bol Curtis Lazar.

Duel dohrávali bez zraneného Jacka Hughesa. Ten v prvej tretine po nájazde na brankára spadol a narazil do mantinelu. Potom odstúpil zo zápasu.

"Je to pre nás ťažké," priznal Lazar. "Pozrite sa na začiatok sezóny, aký mal. Nebudem klamať, boli sme skľúčení, keď sa to stalo. Ale musíme otočiť stranu."

Hughes je s 20 bodmi najproduktívnejším hráčom doterajšieho priebehu základnej časti. Jeho strata má veľký podiel na tom, že Devils stratili trojzápasovú víťaznú sériu.

Buffalo na domácom ľade podľahlo Philadelphii pomerom 1:5. "Letci" získali dva body do tabuľky a predbehli svojho posledného súpera.

Víťazný gól strelil už v 2. minúte Louie Belpedio. V NHL debutoval už v sezóne 2017/18, no na prvý presný zásah čakal až doteraz, dokopy 2036 dní.

NHL - základná časť - 4. november:

Buffalo - Philadelphia 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Jokiharju (Mittelstadt, Peterka) – 2. Laughton (Brink, Farabee), 2. Belpedio, 15. Konecny, 35. Hathaway (Poehling, Deslauriers), 52. Brink (Farabee)

Brankári: Luukkonen 14/19 - Ersson 21/22

St. Louis - New Jersey 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 28. Neighbours (Blais, Sundqvist), 30. Hayes (Leddy, Vrána), 59. Hayes (Parayko, Binnington), 60. Thomas (Faulk, Hayes) – 37. Lazar (Holtz, Marino)

Brankári: Binnington 33/34 - Schmid 31/33