Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. mar 2023 o 06:52 (aktualizované 13. mar 2023 o 08:45)

Tomáš Tatar ani Erik Černák nebodovali.

NEW YORK. Slovenský hokejista Miloš Kelemen si v noci na pondelok pripísal svoj tretí štart v NHL. Jeho Arizona zdolala Minnesotu 5:4 po predĺžení.

Kelemena povolali Coyotes z farmy do prvého tímu tesne pred stretnutím s Wild. Nastúpil prvýkrát od 4. marca, tréner ho zaradil na krídlo štvrtej formácie. Odohral vyše 6 minút a v druhej tretine si odsedel menší trest za držanie.

Prezentoval sa aj mínusových bodom a jednou zblokovanou strelou. Aj po svojom treťom zápase v profilige naďalej čaká na prvý kanadský bod.

Coyotes, ktorí patria k najslabším tímom Západnej konferencie, sa v nedávnom období výsledkovo dvihli. Bodovali v každom z uplynulých štyroch zápasov.

"Dnes tam bol z našej strany hokej zo starej školy. Bol tam boj, určitá tvrdosť a veľa emócií. Naši hráči sa herne posunuli a som na nich hrdý.

Chcú bojovať jeden za druhého. Vieme, v akej sme situácii, ale tým sa pre nás nič nemení," poznamenal tréner "kojotov" Andre Tourigny

O výhre Pittsburghu rozhodli veteráni

Jaroslav Halák dostal v bránke Rangers príležitosť prvýkrát od 3. marca a zaznamenal štvrtú prehru za sebou. Proti Pittsburghu mal 91,4-percentnú úspešnosť zákrokov. Smerovalo na neho 35 striel, z ktorých zneškodnil 32.

Rangers dvakrát stiahli najtesnejšie manko, o víťazstve "tučniakov" napokon rozhodol v presilovke v predĺžení Kris Letang.

Asistovali mu Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, teda na víťaznom góle sa podieľali traja zo štyroch najstarších hráčov Pittsburghu, ktorý je s priemerným vekom kádra nad 30 rokov najstarší v súťaži.

"Veľa našich hráčov má skúsenosti. Vedia, čo majú robiť, aby sme zvládli dôležité momenty a dostali sa do play off," povedal autor víťazného gólu.

"Každý má svoju úlohu a musí ju robiť najlepšie, ako vie. Tak to aj teraz robíme," doplnil pre zámorské médiá 35-ročný Letang, ktorý počas 17 sezón v drese Penguins ani raz nechýbal v play off.

Tatar a Černák nebodovali

Halákov krajan Tomáš Tatar nastúpil opäť v prvej formácii New Jersey a proti Caroline odohral vyše 13 minút. Počas nich sa prezentoval jednou strelou.

Devils zvíťazili 3:0 najmä zásluhou troch bodov Jacka Hughesa (1+2) a brankára Vítka Vaněčka, ktorý zneškodnil všetkých 32 striel hostí.

Devils zvíťazili v treťom zápase za sebou a v tabuľke Východnej konferencie sa bodovo dotiahli práve na priebežne druhú Carolinu.

"Je to pre nás veľké víťazstvo. Hurricanes majú dobrý tím, takže sme vedeli, že musíme hrať všetci naplno," povedal Hughes po tom, ako jeho tím zvíťazil v siedmom z uplynulých deviatich zápasov.

Útočník New Jersey Devils Jack Hughes skóruje proti Caroline.
Útočník New Jersey Devils Jack Hughes skóruje proti Caroline. (Autor: TASR/AP)

Brankár Vaněček vychytal tretie čisté konto v sezóne a deviate v NHL. "Hráme naozaj dobre. Obrancovia robia svoju prácu na sto percent, útočníci strieľajú góly a brankár im už len musí pomáhať víťaziť," konštatoval Vaněček.

Slovenský obranca Erik Černák odohral proti Winnipegu 19 minút, pri domácej prehre 2:3 nebodoval, zaznamenal plusku a štyri bodyčeky. Jets zdolali Tampu Bay aj v druhom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne.

Domácim k víťazstvu nepomohla ani strelecká prevaha 35:22.

"Myslím si, že sme dnes mali veľa šancí. Odohrali sme dobrý zápas, ale aj tak sme nezvíťazili. Ani neviem, koľko šancí sme nevyužili, no nebolo ich málo.

Spôsob, akým sme hrali, je ten správny a ak to budeme robiť aj naďalej, tak budeme určite víťaziť," poznamenal útočník Tampy Alex Killorn.

NHL - základná časť - 13. marec:

Detroit - Boston 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Góly: 13. Chiasson (Larkin, Raymond), 27. Seider, 31. Larkin (Raymond, Seider), 36. Erne (Berggren, Oesterle), 60. Copp (P. Suter, Larkin) – 37. Grzelcyk (Pastrňák, Zacha), 44. DeBrusk, 47. Pastrňák (Zacha, Grzelcyk)

Brankári: Husso 30/33 - Swayman 21/25

Pittsburgh - NY Rangers 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Rakell (Crosby, Malkin), 22. Zucker (Dumoulin), 62. Letang (Malkin, Crosby) – 12. Goodrow (Vesey, Motte), 50. Kreider (Trocheck)

Brankári: Jarry 27/29 - Halák 32/35

New Jersey - Carolina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 7. J. Hughes, 9. Bratt (J. Hughes, Hamilton), 25. Bratt (J. Hughes)

Brankári: Vaněček 32/32 - Kočetkov 20/23

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 16 sekúnd, raz vystrelil na bránku/

St. Louis - Vegas 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 14. Vrána (Kyrou, B. Schenn), 36. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 44. T. Pitlick (Scandella, N. Walker) – 9. W. Karlsson (Dorofejev, R. Smith), 21. Marchessault (Pietrangelo), 23. Amadio (Howden, Hague), 46. Dorofejev (W. Karlsson, R. Smith), 60. Pietrangelo (Barbašev)

Brankári: Binnington 26/30 - Patera 30/33

Tampa Bay - Winnipeg 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 2. Killorn (Cirelli, Hagel), 31. Cirelli (Hagel) – 11. Schmidt (Stanley), 22. Niederreiter (Scheifele, Wheeler), 30. M. Barron (Dillon, Appleton)

Brankári: Vasilevskij 19/22 - Hellebuyck 33/35

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút, zaznamenal plusový bod a štyri bodyčeky/

Calgary - Ottawa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 13. R. Andersson (Backlund, E. Lindholm), 19. E. Lindholm (Backlund, R. Andersson), 28. Huberdeau (Kadri, Toffoli), 34. Hanifin (Kadri, Huberdeau), 46. Lewis (Lucic) – 26. Stützle

Brankári: Markström 30/31 - Mandolese 34/39

Anaheim - Nashville 4:5 pp (1:2, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 16. McTavish (Max Jones), 25. Vatrano (Fowler, Silfverberg), 58. Terry (Colt. White, Fowler), 60. McTavish (Fowler, Zegras) – 10. Tomasino (Fabbro, Sissons), 14. Novak (Josi), 42. Sherwood (Novak, Josi), 54. Trenin (Co. Smith, Sissons), 62. Novak (Tomasino)

Brankári: Gibson 31/36 - Saros 33/37

Arizona - Minnesota 5:4 pp (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 2. Hayton (Välimäki, B. Ritchie), 12. Hayton (B. Ritchie, Boyd), 39. B. Ritchie (Keller, Söderström), 53. Keller (McBain, Hayton), 65. Keller (Hayton, Välimäki) – 6. Zuccarello (Middleton, Spurgeon), 19. Reaves (Shaw, Dewar), 22. Boldy (Klingberg), 35. Dewar (Shaw, Reaves)

Brankári: Vejmelka 30/34 - Gustavsson 18/23

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 6 minút a 3 sekundy, pripísal si mínusku, dve trestné minúty a blok/