Slovákom sa v Lige majstrov darilo. Rác rozhodol, Roman strelil gól a asistoval

Miloš Roman.
Miloš Roman. (Autor: hockeyslovakia.sk)
TASR|4. sep 2022 o 22:00 (aktualizované 5. sep 2022 o 10:35)

Bod za asistenciu si pripísal aj Cehlárik.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Oceláři Třinec prehrali vo svojom druhom zápase v H-skupine Ligy majstrov na ľade švédskeho klubu Skelleftea AIK 2:3 po predĺžení.

Na oboch góloch českého tímu sa podieľal slovenský útočník Miloš Roman, ktorý pri prvom asistoval a druhým v 60. minúte poslal zápas do predĺženia.

"Odohrali sme kvalitný zápas, vypracovali sme si šance, bojovali sme v každej tretine a zaslúžene sme získali bod. Škoda, že sme nepridali aj druhý. Každopádne je skvelé, ako sme sa dokázali v tretej tretine vrátiť do duelu.

V predĺžení troch proti trom stačí malá chyba a je z toho šanca. Ide len o to, kto ju využije skôr. Škoda, že nám to nepadlo, mohli sme mať o bod viac," povedal pre klubový web Miloš Romana.

"Boli sme na ľade šiesti, a tak som sa postavil pred bránku. Sváča nahadzoval puk na Voženílka, ktorý ho tečoval a možno preto sa všetci hráči pozerali na opačnú stranu. Ja som si ten puk našiel pred brankárom poslal som ho do siete," opísal Miloš Roman svoj presný zásah.

Z jeho krajanov hrali v stretnutí vo Švédsku aj Libor Hudáček, Marko Daňo, Patrik Hrehorčák, Vladimír Dravecký, Martin Marinčin a Vojtech Zeleňák.

Ďalší slovenský útočník, Roman Rác, prispel víťazným gólom a asistenciou k triumfu poľského tímu Comarch Cracovia nad rakúskym EC Villach 4:2.

V 49. minúte upravil na 3:2, domáci neskôr uzavreli skóre gólom do prázdnej bránky.

Peter Cehlárik prispel asistenciou k víťazstvu švajčiarskeho tímu EV Zug na ľade fínskeho TPS Turku 4:0 v B-skupine.

Hokejová Liga majstrov - 2. kolo:

A-skupina:

HC Sparta Praha - Lulea Hockey 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly: 46. Buchtele, 60. Forman - 5. Tyrväinen, 51. Fröberg, 59. Engsund

Mikkelin Jukurit - Aalborg Pirates 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 1. Mäkinen, 9. Huuhtanen, 33. Jormakka, 15. Mäkiaho, 57. O. Kovařčík - 6. Ladehoff, 27. Bjorkstrand, 57. Drugge

B-skupina:

TPS Turku - EV Zug 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Hansson, 7. Gross, 31. Stadler, 60. Martschini (Cehlárik)

Grizzlys Wolfsburg - HK SŽ Olimpija Ľubľana 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Archibald, 8. a 42. Schinko, 20. Machacek, 27. Jeffrey, 46. Zajac, 47. Bittner - 25. Kapel, 55. Koblar

F-skupina:

Färjestad BK - Straubing Tigers 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Westfalt, 14. Forsell, 27. a 37. Lindqvist, 46. Aslund, 53. J. Johansson - 6. St. Denis

Comarch Cracovia - EC Villach 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 9. a 33 Kasperlík (pri prvom Rác), 49. Rác, 59. Michalski - 11. Tomaževič, 36. Mattinen

H-skupina:

Skelleftea AIK - HC Oceláři Třinec 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 41. Olsson, 45. Hugg, 64. J. Johnson - 49. Růžička (Roman), 60. Roman

Belfast Giants - HC Davos 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Góly: 16. Gilbert, 22. Lake, 24. Conway - 7. Fora, 16. Nygren, 23. a 33. Stránský, 35. Nussbaumer, 56. Bristedt

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Slovákom sa v Lige majstrov darilo. Rác rozhodol, Roman strelil gól a asistoval