Martin Pospíšil v pästnom súboji.
Martin Pospíšil v pästnom súboji. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|5. mar 2024 o 06:30

V NHL sa hral slovenský súboj.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil nedohral zápas medzi jeho Calgary Flames a Seattlom Kraken. Príčinou je faul.

Mladíka, ktorý je známy ako jeden z najtvrdších hráčov v NHL, vylúčili rozhodcovia do konca duelu v tretej tretine. Vtedy nebezpečne z väčšej vzdialenosti narazil na mantinel súperovho obrancu Vincea Dunna.

Pri prehre "plameňov" 2:4 stihol odohrať 14 minút a 6 sekúnd, pozberal štyri bodyčeky, dve strely a blok, dokopy si pripísal 17 trestných minút.

V drese víťazného tímu sa predstavil Tomáš Tatar, ktorý nebodoval už v desiatom stretnutí po sebe. Na ľade strávil 13 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a dva bloky.

Makar kráľom Colorada

Hráči Colorada Avalanche potešili domácich priaznivcov výhrou 5:0 nad Chicagom. Druhé čisté konto po sebe si pripísal Justus Annunen ako prvý brankár-nováčik v klubových dejinách.

Tie štatisticky opanoval Cale Makar. Stal sa historickým lídrom klubu v góloch, asistenciách aj bodoch medzi obrancami.

K víťazstvu Columbusu nad Vegas 6:3 pomohol hetrikom Alex Nylander. Menej známy z bratskej dvojice po prestupe do Columbusu hrá ako vymenený a v 5 zápasoch nazbieral 6 bodov.

Rangers prehrali na domácom ľade proti Floride 2:4. Artemija Panarina môže tešiť aspoň skutočnosť, že sa stal tretím hráčom v histórii jedného z najstarších klubov ligy, ktorý zaznamenal 50 asistencií v tretej sezóne v rade.

NHL - základná časť - 5. marec:

Columbus - Vegas 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Góly: 7. Danforth (Kuraly, Werenski), 14. A. Nylander (Texier, Provorov), 38. Gudbranson (J. Gaudreau, Jenner), 44. A. Nylander (Sillinger), 52. Činachov (Marčenko, Bean), 59. A. Nylander (Texier) – 18. Morelli (Froese), 19. W. Karlsson (Stephenson, Hague), 51. Stephenson (Theodore, Amadio)

Brankári: Tarasov 37/40 - Hill 27/32

NY Rangers - Florida 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 17. Cuylle (Trouba, K. Miller), 36. Kreider (Trocheck, Panarin) – 31. Reinhart (Barkov, Verhaeghe), 33. Reinhart (Barkov, Forsling), 47. Lomberg (Forsling), 60. Lundell (Ekman-Larsson)

Brankári: Šesťorkin 25/28 - Bobrovskij 26/28

Philadelphia - St. Louis 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 19. Laughton (Poehling, Sanheim) – 36. Hayes (Kapanen), rozh. náj. Bučnevič

Brankári: Ersson 24/25 - Binnington 40/41

Toronto - Boston 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 44. Tavares (Rielly, Ljubuškin) – 10. Geekie (Pastrňák, Lohrei), 13. Zacha (Pastrňák, DeBrusk), 26. DeBrusk (Coyle, Marchand), 51. Zacha (Pastrňák, Heinen)

Brankári: Woll 23/27 - Swayman 32/33

Colorado - Chicago 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 13. MacKinnon (Toews, Makar), 18. Drouin (Colton, Parise), 33. Makar (MacKinnon, Rantanen), 38. Parise (C. Jones, MacKinnon), 56. Lehkonen (MacKinnon, Drouin)

Brankári: Annunen 37/37 - Mrázek 32/37

Calgary - Seattle 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Kuzmenko (Kadri, Huberdeau), 48. Kuzmenko (R. Andersson, Kadri) – 5. Gourde (B. Tanev, Dunn), 33. Bjorkstrand (McCann, Schwartz), 41. Larsson (Beniers, Eberle), 53. McCann

Brankári: Markström 26/30 - Grubauer 36/38

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 6 sekúnd, pozberal štyri bodyčeky, dve strely a blok, dokopy si pripísal 17 trestných minút/

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 13 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a dva bloky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil to prehnal. Tvrdo narazil obrancu, rozhodcovia ho poslali pod sprchy