Mladí Česi sklamali svojich fanúšikov, s Nemcami prehrali. Fíni nezaváhali

Fínski hokejisti na MS 20 v hokeji 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. dec 2021 o 22:55 (aktualizované 28. dec 2021 o 06:37)

Pozrite si výsledky MS v hokeji do 20 rokov.

EDMONTON. Fínski hokejisti do 20 rokov uspeli aj v druhom vystúpení na MS v hokeji hráčov do 20 rokov 2022 v Kanade.

Na konte majú plný počet 6 bodov a skóre 10:2. V pondelňajšom zápase A-skupiny v Edmontone deklasovali rakúskych rovesníkov 7:1.

Ruskí hokejisti si pripísali prvé víťazstvo. Vo svojom druhom vystúpení v "slovenskej" B-skupine zdolali v Red Deere švajčiarskych rovesníkov 4:2.

Základ úspechu položili už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

V A-skupine prehrali Česi aj svoj druhý zápas, keď podľahli Nemcom 1:2 po predĺžení.

Triumf Nemecka zariadil dvomi gólmi Alexander Blank, víťazný strelil v druhej minúte predĺženia.

MS 20 v hokeji 2022 - výsledky:

A-skupina:

Rakúsko - Fínsko 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Góly: 26. Urbanek (Auer, Thaler) – 4. Koivunen (Lambert, Helenius), 19. Helenius (Koivunen), 25. Simontaival (Määttä, Aho), 27. Väisänen (Aho, Päivärinta), 49. Koivunen (Lambert, Puutio), 51. Niemelä (Määttä, Nurmi), 55. Lambert

Nemecko - Česko 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) - 36. Myšák (Špaček, Novák)

B-skupina:

Rusko - Švajčiarsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Jurov (Čibrikov), 16. Zlodejev (Didkovskij), 18. Ťutnev (Savikov, Jurov), 52. Mičkov (Demidov, Chusnutdinov) - 19. Biasca (Sidler, Fahrni), 59. Ritzmann (Allenspach)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí Česi sklamali svojich fanúšikov, s Nemcami prehrali. Fíni nezaváhali