Tréner Martin St. Louis.
Tréner Martin St. Louis. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Oh my Hockey, TASR|10. jan 2023 o 06:55 (aktualizované 10. jan 2023 o 10:05)

Anže Kopitar si pripísal 1100. bod v kariére.

NEW YORK. Hokejisti tímu Montreal Canadiens si na konto pripísali ďalšiu porážku v náročnej sezóne. Proti Seattlu prehrali 0:4.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský odohral 14 minút a 37 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránku, dva bodyčeky a dva bloky. Rodák z Košíc natiahol šnúru bez bodu na 12 duelov v sérii.

"Nezačali sme zápas v správnom čase. Som z toho sklamaný," reagoval tréner Martin St. Louis najmä na prvú tretinu a dodal, že by sa jeho zverenci mali cítiť trápne. Canadiens ju prehrali na góly 0:3 a na strely 6:19.

Za Kraken skórovali štyria rôzni strelci - Tolvanen, Sprong, Dunn a Beniers.

"Mali sme skvelý začiatok zápasu. Odohrali sme naozaj dobrú prvú tretinu, dokázali sme si v nej nielen vybudovať náskok, ale herný prejav bol výborný. To nás naštartovalo, uviedol tréner Seattlu Dave Hakstol."

Za dva zápasy vyše 100 zákrokov

V štyroch nočných zápasoch sa až traja brankári predviedli čistými kontami. Philadelphia aj vďaka 28 zákrokom Samuela Erssona vyhrala nad Buffalom 4:0, Nashville zase pri 38 zásahoch Juuseho Sarosa porazil Ottawu 3:0.

"Je to skvelý pocit a výnimočný moment. Musíme na toto víťazstvo nadviazať aj v ďalších zápasoch," povedal pre stránku nhl.com 23-ročný brankár Flyers.

Saros pochytal vo svojom predchádzajúcom vystúpení proti Caroline až 64 striel. Za dva zápasy teda stihol 102 zákrokov, čo je najviac od roku 1991, keď brankár Quebecu Ron Tugnutt v dvoch po sebe idúcich zápasoch vychytal 106 pokusov. Rekordérom je Al Rollins, v októbri 1955 musel za dva duely zastaviť 111 pukov.

"Cítil som sa dobre a chalani mi veľmi pomohli. Zblokovali veľa striel a odohrali výborné oslabenia. Musím ich pochváliť," povedal dvadsaťsedemročný Fín.

Fínsky brankár Juuse Saros vo farbách Nashvillu Predators.
Fínsky brankár Juuse Saros vo farbách Nashvillu Predators. (Autor: TASR/AP)

Fiala s ďalším vydareným duelom

V zápase medzi Los Angeles a Edmontonom si významný míľnik pripísal kapitán Kings Anže Kopitar. Zaknihoval 1100. bod v NHL, všetky v drese jedného klubu.

Kings zvíťazili 6:3, keď vyhrali všetky tretiny 2:1. Najdôležitejším faktorom v zápase bola efektivita presilových hier. Domácim sa podarilo až štyrikrát využiť početnú výhodu, pričom Edmonton nevyužil ani jednu z desiatich.

Na všetkých presilovkových góloch mal podiel švajčiarsky útočník Kevin Fiala, ktorý dva góly strelil a na ďalšie dva prihral trojbodovému Adrianovi Kempemu. Fiala zaznamenal druhý trojbodový večer za sebou.

"Kevinov prínos pre tím je veľký. Môže odohrať veľa minút a jeho hra sa prenáša všade, kam korčuľuje. Môže hrať s vysokými hráčmi, nízkymi, rýchlymi, chytrými či priamočiarymi. Takého hráča nájdete len zriedka," nešetril superlatívmi na adresu dvadsaťšesťročného Švajčiara hlavný kouč Tod McLellan.

NHL - základná časť - 10. december:

Buffalo - Philadelphia 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 3. MacEwen (P. Brown, Deslauriers), 14. Farabee (Sanheim, Konecny), 15. N. Cates (Konecny, Farabee), 42. Allison (Hayes)

Brankári: Anderson 34/38 - Ersson 28/28

Montreal - Seattle 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Tolvanen (Dunn, Gourde), 11. Sprong (Burakovsky, Beniers), 15. Dunn (Tolvanen, Gourde), 59. Beniers (Eberle)

Brankári: Montembeault 37/40 - Jones 21/21

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 37 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely na bránku, dva bodyčeky a dva bloky/

Ottawa - Nashville 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 15. Josi (Niederreiter, F. Forsberg), 16. Lauzon (Jeannot, Novak), 48. F. Forsberg (Pärssinen, McDonagh)

Brankári: Talbot 33/36 - Saros 38/38

Los Angeles - Edmonton 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 10. Fiala (Kempe, Kopitar), 12. Fiala (Vilardi), 24. Kempe (Fiala, Danault), 32. Kempe (Fiala, Doughty), 48. Iafallo (Arvidsson, Doughty), 59. Arvidsson - 18. Yamamoto (Nurse, Bouchard), 37. R. McLeod, 50. McDavid

Brankári: Copley 28/31 - S. Skinner 21/24 (24. Campbell 11/13)

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského Montreal s ďalšou vysokou prehrou. Mali by sa hanbiť, hovorí tréner