Mitch Marner strieľa gól Igorovi Šesťorkinovi.
Mitch Marner strieľa gól Igorovi Šesťorkinovi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|26. jan 2023 o 06:59

Hralo sa päť zápasov bez slovenskej účasti.

NEW YORK. Obidva newyorské tímy v nočných zápasoch v NHL neuspeli. Islanders podľahli Ottawe 1:2, Rangers Torontu 2:3 po predĺžení.

Víťazné góly v oboch stretnutiach boli ukážkové.

Za Toronto rozhodol Mitch Marner. V predĺžení vzal situáciu do vlastných rúk a nádherným sólom nedal šancu brankárovi Šesťorkinovi.

Jeho spoluhráč Wiliam Nylander si v zápase pripísal 400. bod v NHL.

V Ottawe zas rozhodol Claude Giroux, keď v 24. minúte zvýšil gólový rozdiel na 2:0. Keďže nestíhal dokorčuľovať k puku podľa svojich predstáv, musel pred strelou predviesť rybičku.

Pri jeho presnom zásahu si prvý bod v NHL pripísal Ridly Greig. Toho si Senators zvolili z 28. miesta draftu 2020. Po prvýkrát sa v jednom zápase v ich drese predstavili traja hráči z prvého kola tohto draftu, okrem Greiga aj Tim Stützle a Jake Sanderson.

Najvyšším rozdielom vyhral v noci zo stredy na štvrtok Seattle. Kraken jasne prevýšili Vancouver Canucks a zvíťazili pomerom 6:1.

V predĺžení sa skončil aj duel Dallasu s Carolinou. V čase 61:34 strelil víťazný gól "hurikánov" český útočník Martin Nečas.

Skončila sa zároveň víťazná šnúra Edmontonu, Oilers podľahli doma Columbusu 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte predĺženia mladík Kent Johnson. "Olejári" predtým ťahali sériu šiestich výhier.

NHL - základná časť - 25. január:

Ottawa - NY Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 16. Pinto (Giroux, Sanderson), 24. Giroux (Greig, Sanderson) – 37. Nelson (Palmieri, S. Aho)

Brankári: Talbot 14/14, Forsberg 21/22 - Varlamov 36/38

Toronto - NY Rangers 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 3. Holmberg (Joe. Anderson, Kerfoot), 56. Liljegren (Tavares, Nylander), 61. Marner (Liljegren) – 23. Chytil, 27. Chytil (Kakko, Lafreniere)

Brankári: Samsonov 27/29 - Šesťorkin 32/35

Dallas - Carolina 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. W. Johnston, 16. J. Robertson – 9. S. Aho II (Pesce), 25. Burns (Martinook, J. Staal), 62. Nečas (Pesce)

Brankári: Oettinger 21/24 - Andersen 4/6, Raanta 15/15

Edmonton - Columbus 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 31. Ryan, 37. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins) – 13. Jenner (A. Boqvist, Laine), 52. Marčenko, 63. K. Johnson (J. Gaudreau)

Brankári: Skinner 24/26 - Korpisalo 33/36

Seattle - Vancouver 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Góly: 8. Bjorkstrand (A. Larsson, Dunn), 10. Wennberg (Eberle, McCann), 26. McCann (Eberle, Burakovsky), 28. Tolvanen (Gourde, Dunn), 37. Bjorkstrand (A. Larsson, Gourde), 43. Donato (McCann) – 40. Garland (Lazar, Joshua)

Brankári: Jones 19/20 - Martin 29/35