Slafkovského šnúra sa skončila. Pozbieral až šesť trestných minút

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sebastien Gervais)
Oh my Hockey, TASR|22. feb 2024 o 06:20

Auston Matthews prekonal americký rekord.

NEW YORK. Rekordná bodová séria Juraja Slafkovského sa skončila na čísle 8. Nebodoval v zápase Montrealu proti Buffalu.

Canadiens prehrali 2:3. Išlo o ich tretiu porážku v poradí.

Mladý Slovák odohral 21 minút a 30 sekúnd. Zaznamenal mínusku, strelu, bodyček a šesť trestných minút, keďže ho rozhodcovia vylúčili až trikrát. Jeden jeho trest Sabres potrestali gólom na 2:2.

Matthews nemá konkurenciu

Útočník Toronta Auston Matthews prepísal historické rekordy. Na ľade Arizony, kde vyrastal, strelil svoj 50. gól v sezóne. Boli pri tom jeho rodičia.

Dokázal to ako najrýchlejší Američan v dejinách NHL. Stačilo mu 54 duelov. O osem stretnutí prekonal rekord, ktorého držiteľom bol spolu s Kevinom Stevensom.

Connor McDavid bodoval na domácom ľade Edmontonu v 20. stretnutí za sebou. Stal sa len šiestym hráčom v dejinách ligy s dvomi takýmito sériami v kariére po Waynovi Gretzkom, Guyovi Lafleurovi, Mariovi Lemieuxovi, Bobbym Orrovi a Mikeovi Bossym.

Columbusu sa len po tretí raz v sezóne podarilo nastrieľať viac ako 6 gólov. Vážny podiel na tom mal Zach Werenski, ktorý sa stal prvým obrancom Columbusu s piatimi zápasmi, v ktorých strelil aspoň dva góly.

NHL - základná časť - 22 február:

Montreal - Buffalo 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 13. Xhekaj (J. Roy, Savard), 27. Struble (J. Roy, Newhook) – 25. Girgensons (Jokiharju, Dahlin), 30. J. Skinner (Cozens, T. Thompson), 39. Tuch

Brankári: Montembeault 20/23 - Luukkonen 29/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 21 minút a 30 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu, bodyček a šesť trestných minút/

Chicago - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 8. Blackwell (Joe. Anderson) – 7. Sanheim (Laughton), 24. Konecny, 32. Hathaway (N. Cates, Poehling)

Brankári: Söderblom 30/33 - Ersson 21/22

Anaheim - Columbus 4:7 (0:3, 4:1, 0:3)

Góly: 30. Terry (Vaakanainen, Vatrano), 37. McTavish (Terry, Mintjukov), 39. McTavish (Terry, Mintjukov), 40. Killorn (Carlsson, Mintjukov) – 4. Werenski (J. Gaudreau, Roslovic), 10. J. Gaudreau (Bean), 19. Werenski (Jenner, Roslovic), 23. Kuraly (Texier), 47. Činachov (J. Gaudreau, Jenner), 48. Kuraly (Sillinger, Texier), 60. Jenner (Severson)

Brankári: Gibson 20/26 - Tarasov 27/29, Merzlikins 0/2

Arizona - Toronto 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

Góly: 25. Maccelli (Bjugstad), 26. Hayton (Kerfoot, J. Brown), 40. Guenther (Keller, Durzi) – 2. McMann (Brodie, Liljegren), 6. Matthews (Liljegren, Marner), 16. W. Nylander (Marner, Tavares), 37. Matthews (Marner, Brodie), 42. W. Nylander (Brodie), 49. Tavares (N. Robertson, McMann)

Brankári: Vejmelka 30/36 - Samsonov 23/26

Edmonton - Boston 5:6pp (1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)

Góly: 12. Foegele (McDavid), 36. Foegele (Hyman), 47. Janmark (Ceci), 48. Perry (Nurse), 54. Hyman (Ekholm, McDavid) – 3. Geekie (Lohrei, Coyle), 21. Marchand (Heinen, Lohrei), 25. Frederic (J. Boqvist, McAvoy), 34. DeBrusk (Pastrňák, Wotherspoon), 53. Pastrňák (Lohrei), 64. McAvoy (DeBrusk, Zacha)

Brankári: Skinner 29/35 - Swayman 39/44

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského šnúra sa skončila. Pozbieral až šesť trestných minút