Fehérváryho parádna minutáž. Ovečkin pri ňom vyrovnal historický rekord

Alexander Ovečkin v drese Washington Capitals.
Alexander Ovečkin v drese Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. dec 2021 o 06:12

Rus sa posunul na čelo bodovania NHL.

NEW YORK. Alexander Ovečkin sa pýši novým prvenstvom. Nikto v histórii NHL nedal viac gólov v presilových hrách.

Ruský ostrostrelec sa v presilovke radoval už 274-krát. Na toto číslo pred ním dosiahol len Dave Andreychuk.

Ten však na to potreboval 1639 zápasov, kým Ovečkin len 1226.

Kapitán Washingtonu Capitals zaknihoval okrem gólu aj asistenciu a dostal sa na čelo bodovania súťaže so 46 (21+25) bodmi.

Prehre 4:5 po predĺžení na ľade Chicaga však nezabránil. Za Washington nastúpil i Martin Fehérváry. Odohral 21 minút a 17 sekúnd, pripísal si tri hity, dve trestné minúty, strelu na bránu a plusový bod. Bol druhým najvyťažovanejším obrancom mužstva.

Ďalšie parády Anaheimu

O pekné góly nie je pri hokejistoch Anaheimu Ducks núdza. Dnes čelili Seattlu a od začiatku zápasu boli nebezpečnejší.

Ako prvý sa v jedenástej minúte stretnutia presadil Trevor Zegras. Americký mladík prenikol do útoku po krídle, urobil pohyb do ľavej strany a dostal puk cez dezorientovanú defenzívu a brankára.

V 22. minúte na 3:0 zvyšoval Troy Terry. Ten zaknihoval v úvodných 30 dueloch sezóny 18 presných zásahov. Viac ako on kedysi v drese Anaheimu dosiahli len Teemu Selänne, Corey Perry a Paul Kariya.

Proti Seattlu využil pretlak pred bránou a nechytateľným projektilom umiestnil puk pod brvno Grubauerovej brány.

Kaneov míľnik

Patrick Kane zaknihoval 700. asistenciu v NHL. Dokázal to ako siedmy Američan v histórii súťaže.

Zároveň sa stal tretím hráčom, ktorý pozbieral sedemsto gólových prihrávok v drese Chicaga, po Stanovi Mikitovi (926 asistencií) a Denisovi Savardovi (719).

Hviezdny útočník dnes asistoval dokopy dvakrát. Jubileum oslávil po prvom góle "čiernych jastrabov", prihrával na gól DeBrincata.

Prihrávku číslo 701 dosiahol v predĺžení sekundárnou asistenciou pri víťaznom zásahu Caleba Jonesa.

Chicago - Washington 5:4 pp (0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)

Góly: 34. DeBrincat (P. Kane, D. Kubalík), 35. Kurashev (Dach, C. Jones), 35. Entwistle (Hagel, J. Toews), 55. DeBrincat (Hagel, D. Strome), 62. C. Jones (Dach, P. Kane) – 24. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 40. Sprong (Eller), 52. Eller (Oshie, Sheary), 60. Sheary (Ovečkin, Carlson)

Brankári: Fleury 42/46 - Samsonov 23/28

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 17 sekúnd, pripísal si tri hity, dve trestné minúty, strelu na bránu a plusový bod. Bol druhým najvyťažovanejším obrancom mužstva/

Arizona - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Brankári: Kinkaid 29/31 - Wedgewood 27/30

Anaheim - Seattle 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Zegras (Milano, Shattenkirk), 16. D. Grant, 22. T. Terry (Steel, Silfverberg), 49. S. Carrick (Benoit, B. Robinson) – 35. Donato (Eberle, Dunn)

Brankári: Stolarz 19/20 - Grubauer 15/18, Driedger 5/6

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváryho parádna minutáž. Ovečkin pri ňom vyrovnal historický rekord