Opäť hral najmenej. Ružička debutoval pred domácimi fanúšikmi Arizony

Hráči Arizony Coyotes.
Hráči Arizony Coyotes. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. feb 2024 o 06:43

V NHL sa odohrali tri zápasy.

NEW YORK. V noci zo stredy na štvrtok debutoval pred domácimi fanúšikmi v Mullett Arene v drese Arizony Coyotes Adam Ružička.

Na prvé víťazstvo v novom klube stále čaká. "Kojoti" podľahli Minnesote 1:3.

Ružička bol opäť centrom štvrtej formácie a znova bol najmenej vyťažovaným hráčom mužstva. Odohral 8 minút a 51 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu a blok a vyhral štvrtinu vhadzovaní.

+14

Brankár Winnipegu Jets Connor Hellebuyck 17 zákrokmi vynuloval San Jose pri domácej výhre 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral Barron.

Hellebuyck natiahol sériu zápasov, v ktorých neinkasoval viac ako tri góly, už na 30. Dlhšiu šnúru mali v dejinách len siedmi maskovaní muži, lídrom je Tiny Thompson so 44 duelmi ešte v sezóne 1928/29.

Florida Panthers si z pittsburského ľadu odvážajú dva body po výhre 5:2. Rozhodujúci gól strelil v 29. minúte Ekblad.

Ústrednou postavou úspechu bol Matthew Tkachuk. Forvard "panterov" strelil gól a pridal dve asistencie. Za Floridu hrá len sezónu a pol, no zaznamenal už svoje 20. trojbodové stretnutie, čo sa pred ním v tomto drese podarilo iba piatim hokejistom.

NHL - základná časť - 15. február:

Pittsburgh - Florida 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Góly: 36. Guentzel (Ruhwedel, Crosby), 47. Ludvig (D. O'Connor, Eller) – 25. M. Tkachuk (Rodrigues, Forsling), 26. Gadjovich (Montour, Stenlund), 29. Ekblad (M. Tkachuk, Rodrigues), 34. Lundell (M. Tkachuk, Cousins), 46. Lundell (Luostarinen)

Brankári: Jarry 18/23 - Bobrovskij 25/27

Winnipeg - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 18. M. Barron (Pionk, Lowry)

Brankári: Hellebuyck 17/17 - Kähkönen 38/39

Arizona - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 46. L. Cooley (McBain, Välimäki) – 15. Eriksson Ek (Boldy, Kaprizov), 40. Brodin (Dewar), 52. Boldy (Eriksson Ek)

Brankári: Ingram 28/30, Vejmelka 12/13 - Fleury 25/26

/Adam Ružička (Arizona) odohral 8 minút a 51 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu a blok, vyhral štvrtinu vhadzovaní/

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»Opäť hral najmenej. Ružička debutoval pred domácimi fanúšikmi Arizony