Černák bol nadštandardne strelecky aktívny. Sorokin sa zapísal do histórie

Iľja Sorokin.
Iľja Sorokin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|8. feb 2023 o 06:39

NHL ponúkla šesť zápasov.

NEW YORK. Jediným Slovákom v NHL v noci z utorka na stredu bol Erik Černák. Zadák Tampy Bay sa predstavil na domácom ľade pri prehre 3:4 po predĺžení proti San Jose.

Opäť nebodoval. Štatistiky si za 17 minút a 41 sekúnd rozšíril o tri strely, tri bodyčeky a blok.

Zásluhou gólov Coltona a Pointa viedli Lightning už v prvej tretine 3:1. Sharks však gólmi v druhej a tretej tretine vyrovnali a v predĺžení sa presadil Timo Meier.

Pittsburgh vyhral nad Coloradom 2:1 po predĺžení. V tom rozhodol Kris Letang a stal sa štvrtým hráčom v klubovej histórii s desiatimi gólmi v predĺžení.

Warren Foegele sa dvomi gólmi zaslúžil o výhru Edmontonu na ľade Detroitu. "Olejári" zvíťazili 5:2.

Z víťazstva 4:0 sa radujú New York Islanders. Prvý gól v ich drese strelil Bo Horvat, Iľja Sorokin zaznamenal pätnáste čisté konto v kariére ako piaty najrýchlejší brankár od roku 1943.

Vegas Golden Knights si sebaistým spôsobom poradili s Nashvillom pri výhre 5:1. V súboji outsiderov súťaže zvíťazil Anaheim 3:2 po predĺžení nad Chicagom.

NHL - základná časť - 8. február:

Pittsburgh - Colorado 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 57. Rust (Malkin, Zucker), 64. Letang (Crosby, Malkin) – 31. MacKinnon (Byram, Girard)

Brankári: DeSmith 41/42 - Francouz 36/38

Tampa Bay - San Jose 3:4 pp (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 3. Colton (Bogosian), 10. Point (Kučerov, Hedman), 17. Point (Sergačov, Kučerov) – 7. E. Karlsson (Meier, Hertl), 37. Meier (Barabanov, Couture), 44. Harrington (E. Karlsson), 63. Meier (E. Karlsson, Hertl)

Brankári: Elliott 18/22 - Kähkönen 34/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 41 sekúnd, pozbieral tri strely, tri bodyčeky a blok/

Detroit - Edmonton 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 11. Bertuzzi (Raymond, Larkin), 40. Veleno (Seider, Walman) – 24. R. McLeod (Broberg, E. Kane), 24. Foegele (Nugent-Hopkins), 32. Foegele (Desharnais, Broberg), 56. Nugent-Hopkins (Barrie, McDavid), 58. E. Kane (Kulak)

Brankári: Husso 22/26 - Campbell 30/32

NY Islanders - Seattle 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Bolduc (Mayfield, Nelson), 19. Holmström (Pageau), 24. Parise (Pageau, Pelech), 26. Horvat (Barzal)

Brankári: Sorokin 31/31 - Jones 23/27

Nashville - Vegas 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Duchene (Josi, F. Forsberg) – 7. Amadio (R. Smith), 7. W. Carrier, 12. Kessel (W. Carrier, Stephenson), 23. Stephenson (Theodore, Kessel), 59. Pietrangelo (Hill)

Brankári: Saros 25/29 - Hill 16/17

Chicago - Anaheim 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 22. Dickinson (P. Kane), 34. S. Jones (Dickinson, T. Johnson) – 29. Leason (Klingberg, Jays. Megna), 36. Jays. Megna (Leason), 63. Vatrano (Lundeström, Klingberg)

Brankári: Mrázek 23/26 - Stolarz 27/29

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Černák bol nadštandardne strelecky aktívny. Sorokin sa zapísal do histórie