Marián Studenič strelil prvý gól v drese Dallasu. Hral s Bennom a Seguinom

Marián Studenič v drese Dallasu Stars.
Marián Studenič v drese Dallasu Stars. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|6. apr 2022 o 06:27 (aktualizované 6. apr 2022 o 09:52)

Hrali aj Chára a Tatar.

NEW YORK. Svoj debutový gól v drese Dallasu Stars strelil slovenský útočník Marián Studenič. V ôsmom zápase za klub zaknihoval druhý bod.

Rodák zo Záhoria upratal do siete puk po odraze od brankára, ktorý reagoval na strelu Mira Heiskanena. Puk k nemu doputoval skrz spleť hokejok.

Hrozilo, že nebude platiť. Tréner "ostrovanov" Barry Trotz dal akciu preskúmať na videu. Myslel si, že presnému zásahu predchádzalo nedovolené bránenie brankárovi. Po stretnutí dodal, že by taký gól nikdy neuznal.

Studeniča si v Dallase pochvaľujú. V utorok dostal šancu v druhej formácii po boku Jamieho Benna a Tylera Seguina. Nesklamal. Odohral 12 minút a 41 sekúnd, mal dva plusové body, dve trestné minúty a päť striel na bránu.

"Veľmi si vážim, že môžeme s nimi hrať. Obaja sú skvelí a uľahčujú mi to," uviedol Studenič. Spoluprácu si pochvaľoval aj Seguin: "Bol to asi jeho najlepší zápas, čo sa týka korčuľovania. Vyzeráme spolu dobre, Mariánovi narástlo sebavedomie."

Dallas napokon na domácom ľade porazil New York Islanders 3:2. Víťazný gól strelil český útočník Radek Faksa v oslabení pri Studeničovom vylúčení.

Nastúpil aj Zdeno Chára, obranca Isles, ktorý strávil na ľade 18 minút a 37 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva hity a dva bloky.

Kreider prekonal zápis Jágra

V dueli New Jersey Devils proti New Yorku Rangers sa predstavil Tomáš Tatar. Odohral 18 minút a 35 sekúnd, pripísal si tri hity, strelu na bránu a dve trestné minúty.

Americký útočník Chris Kreider zaznamenal 25. presilovkový gól v sezóne, čím vytvoril nový rekord New Yorku Rangers. Prekonal Jaromíra Jágra, ktorý v sezóne 2005/2006 zaznamenal v početnej výhode 24 gólov.

Buffalo zdolalo Carolinu po prvý raz od 22. marca 2016, Jordan Staal z Caroliny zaznamenal dve asistencie. Tou prvou dosiahol míľnik 600 asistencií v kariére.

V kanadskom derby zvíťazila Ottawa na ľade Montrealu 6:3. Hosťom k tomu pomohol aj Brady Tkachuk, ktorý prispel gólom a dvoma asistenciami.

Comeback Cats

Florida Panthers vyhrali nad Torontom Maple Leafs v divokej prestrelke 7:6 po predĺžení. V 29. minúte pritom prehrávali už 1:5.

Našli si novú prezývku - "Comeback Cats". Zo štvorgólového manka sa otriasli po druhý raz za štyri dni a opäť zo zdanlivo strateného zápasu získali dva body.

"Je vzrušujúce zase vyhrať týmto spôsobom," priznáva kapitán Aleksander Barkov. "Na druhej strane však nesmieme prehrávať 1:5 či 2:6. Musíme pracovať na tom, aby sme vedeli hrať istejšie," dodal.

Jonathan Huberdeau dva góly a tri asistencie a ako tretí hráč v sezóne prekonal hranicu 100 bodov. Zároveň je prvým stobodovým hráčom v histórii klubu. Okrem toho sa dostal na ďalšiu métu - 600 bodov v kariére.

"Míľniky sú super, no hlavne vtedy, keď pri ich dosahovaní vyhrávame," povedal. "Zatiaľ to je zábavný rok. Avšak ešte sme nič nedokázali v play off."

Kaprizov ako Gáborík

Klubové rekordy Mariána Gáboríka sa z Minnesoty Wild postupne vytrácajú. Kirill Kaprizov strelil v zápase proti Nashvillu svoj štyridsiaty gól v sezóne.

Pred ním sa to v drese "divochov" podarilo len Gáboríkovi a Ericovi Staalovi. Tí držia delený rekord organizácie. Aby ho Kaprizov vyrovnal, potrebuje ešte dva zásahy.

Postup do play off si zabezpečili Colorado Avalanche, ktorí v Pittsburghu spečatili päťdesiatu výhru v sezóne. Stačilo im na to 70 duelov.

"Naozaj máme skvelý tím. No hlavne ma teší, že sa v tejto fáze sezóny neustále zlepšujeme," uviedol tréner Colorada Jared Bednar.

Moritz Seider prihral na 40. gól v sezóne a stal sa len druhým obrancom-nováčikom so 40 asistenciami v sezóne za ostatných 25 rokov. Napodobnil Quinna Hughesa.

Prvý gól v NHL strelil Carson Meyer. Narodil sa neďaleko Columbusu a v jeho drese aj hrá. Dvadsaťštyriročný krídelník bol draftovaný v roku 2017 v šiestom kole.

K prvým bodom prichádzajú gratulácie i z Philadelphie. Noah Cates strelil proti Columbusu svoj prvý gól v kariére. Prvú asistenciu zaznamenal zadák Ronnie Attard.

NHL - základná časť - 6. apríl:

Buffalo - Carolina 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 22. J. Skinner (Tage Thompson), 26. Mittelstadt (R. Asplund, M. Samuelsson), 53. V. Olofsson (Dahlin), 56. Cozens (V. Olofsson, Krebs) – 15. Fast (Niederreiter, J. Staal), 45. Niederreiter (J. Staal, Pesce)

Brankári: Anderson 32/34 - Andersen 18/22

Florida - Toronto 7:6 pp (1:1, 3:4, 2:1 - 1:0)

Góly: 4. S. Reinhart (Barkov, Huberdeau), 32. S. Reinhart (Barkov, Weegar), 33. Gudas (A. Lundell, Barkov), 38. Giroux (Huberdeau, S. Bennett), 43. Huberdeau (S. Reinhart, Giroux), 49. Barkov (Huberdeau), 63. Huberdeau (Barkov, Weegar) – 16. W. Nylander (Rielly, Matthews), 21. Marner, 22. Marner (Matthews, Tavares), 23. Blackwell (Rielly, Engvall), 29. Muzzin (Matthews, Marner), 57. Tavares (Marner, W. Nylander)

Brankári: Bobrovskij 10/14, Knight 19/21 - Källgren 20/23, Campnell 22/26

Montreal - Ottawa 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Góly: 3. B. Gallagher (Evans), 28. J. Barron, 37. Caufield (M. Hoffman, B. Gallagher) – 16. Watson, 28. Stützle (B. Tkachuk, Norris), 35. B. Tkachuk (M. Joseph, Del Zotto), 41. Batherson (B. Tkachuk, Norris), 52. Colin White (Batherson), 56. Watson

Brankári: Allen 26/31 - Forsberg 27/30

New Jersey - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Šarangovič – 12. R. Strome (Kreider, Panarin), 18. Kreider (Panarin, A. Fox), 44. Braun (B. Schneider, Copp)

Brankári: Daws 14/17 - Georgijev 20/21

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 18 minút a 35 sekúnd, pripísal si tri hity, strelu na bránu a dve trestné minúty/

Philadelphia - Columbus 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 18. N. Cates (P. Brown), 34. J. van Riemsdyk (Attard, K. Hayes) – 3. B. Gaunce (Meyer, E. Robinson), 14. Meyer (Werenski, E. Robinson), 54. Danforth (Bean, Kuraly), 60. Kuraly (Sillinger, Nyquist)

Brankári: Hart 26/29 - Merzlikins 47/49

Pittsburgh - Colorado 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Góly: 6. Rust (M. Pettersson, Guentzel), 38. Rodrigues, 59. Guentzel (J. Carter, Malkin), 60. Matheson (D. Heinen, Boyle) – 3. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 30. Compher (Newhook, D. Toews), 32. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 42. Manson (D. Toews, Compher), 56. Helm (L. O'Connor), 60. Lehkonen (Helm, D. Toews)

Brankári: Jarry 26/31 - Kuemper 41/45

Detroit - Boston 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 20. Dylan Larkin (Seider, L. Raymond), 26. M. Rasmussen (Erne, DeKeyser), 32. Zadina (J. Vrána, P. Suter), 45. J. Vrána (Hronek, Walman), 60. Gagner (Nedeljkovic) – 5. Haula (T. Hall, T. Nosek), 15. Carlo (Forbort, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, T. Hall)

Brankári: Nedeljkovic 47/50 - Swayman 24/28

Nashville - Minnesota 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 6. Josi (Ekholm, Tomasino), 14. Johansen (F. Forsberg, Mikael Granlund), 20. Johansen (Josi, Duchene), 27. Tomasino (Josi, Ekholm), 54. Duchene (F. Forsberg, Borowiecki), 60. Johansen (Tomasino, F. Forsberg) – 14. Zuccarello (Kaprizov), 38. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello)

Brankári: Saros 47/49 - Fleury 27/32

Dallas - New York Islanders 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Studenič (M. Heiskanen, Jamie Benn), 20. Seguin (Hanley, J. Klingberg), 31. Faksa (Glendening) – 12. Pageau (Dobson, Bailey), 21. Nelson (Dobson)

Brankári: Oettinger 19/21 - Varlamov 37/40

/Marián Studenič (Dallas) strelil gól. Odohral 12 minút a 41 sekúnd, mal dva plusové body, dve trestné minúty a päť striel na bránu/

/Zdeno Chára (NY Islanders) strávil na ľade 18 minút a 37 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva hity a dva bloky/

San Jose - Edmonton 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 16. Hertl (B. Burns, T. Meier) - 52. Nugent-Hopkins (Hyman, Nurse), 61. McDavid (M. Smith)

Brankári: Reimer 22/24 - Smith 31/32

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Marián Studenič strelil prvý gól v drese Dallasu. Hral s Bennom a Seguinom