Tatar strelil gól a stal sa prvou hviezdou. Hrali až šiesti Slováci

Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|23. mar 2022 o 06:35

Chára bol najvyťažovanejším hráčom Islanders.

NEW YORK. Tomáš Tatar prispel k výhre New Jersey Devils v prestrelke s New Yorkom Rangers. Skóroval v 34. minúte stretnutia a zvyšoval na 4:2.

Tatar založil akciu tým, že zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme. Po krátkom tlaku využil vynikajúci pas od Damona Seversona na gól.

Na ľade strávil 14 minút a 44 sekúnd. Zapísal si dva plusové body, štyrikrát vystrelil na bránu, zblokoval jednu strelu a pripísal si bodyček.

Bol vyhlásený prvou hviezdou duelu.

V zápase Caroliny a Tampy Bay sa z výhry radovali domáci Hurricanes. Za hostí nastúpil košický rodák Erik Černák.

Slovenský zadák odohral 16 minút a 29 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve strely na bránu a dva hity.

Za Tampu Bay skóroval Nick Paul, ich nová posila prichádzajúca z Ottawy.

Martin Fehérváry odohral 23 minút a 23 sekúnd, rozdal sedem bodyčekov, pripísal si dva bloky a strelecký pokus. Jeho Washington podľahol doma St. Louis Blues 2:5.

Najvyťaženejším hráčom New Yorku Islanders pri výhre nad Ottawou Senators 3:0 bol slovenský veterán Zdeno Chára. Odohral 20 minút a 38 sekúnd, zaznamenal plusový body, strelu na bránu, dva hity a dva bloky

Duo Slovákov oslavovalo výhru Dallasu 5:3 nad Edmontonom. Obranca Andrej Sekera odohral 12 minút a 16 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, strelu na bránu a blok.

Jeho spoluhráč z útoku Marián Studenič strávil na ľade o desať sekúnd viac, pripísal si mínusku, strelu na bránu a blok.

NHL - základná časť - 23. marec:

Carolina - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 27. M. Nečas (Bear, Jarvis), 34. A. DeAngelo (A. Svečnikov, T. Teräväinen), 49. Aho (Jarvis, Slavin) – 30. N. Paul (Colton), 59. Killorn (Hedman, Kučerov)

Brankári: Andersen 27/29 - Vasilevskij 38/41

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16 minút a 29 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve strely na bránu a dva hity/

New Jersey - New York Rangers 7:4 (0:2, 5:0, 2:2)

Góly: 28. Graves (Bratt), 29. P. K. Subban (A. Johnsson, Ty Smith), 33. Mercer (Graves), 34. Tatar (Severson, Bratt), 39. Šarangovič (N. Hischier, D. Hamilton), 50. J. Hughes (N. Hischier), 51. J. Hughes (Šarangovič, P. K. Subban) – 8. Zibanejad (Kreider, Lafreniere), 14. A. Fox (Zibanejad, Copp), 44. R. Strome (Panarin, R. Lindgren), 55. Kreider (Copp, A. Fox)

Brankári: Daws 31/35 - Šesťorkin 19/24, Georgijev 5/7

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 44 sekúnd. Strelil gól, zapísal si dva plusové body, štyrikrát vystrelil na bránu, zblokoval jednu strelu a pripísal si bodyček/

Pittsburgh - Columbus 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 23. R. Zohorna (Boyle, Ruhwedel), 24. Guentzel (Crosby, Rodrigues), 28. Ruhwedel (Malkin, Dumoulin), 35. Crosby (MathMaeson, Letang), 49. Malkin (Rust, Crosby) – 9. Nyquist (Werenski, J. Voráček)

Brankári: Jarry 26/27 - Korpisalo 32/37

Washington - St. Louis 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Kuzněcov (Carlson, T. Wilson), 14. T. Wilson (Mantha) – 12. Saad, 18. R. O'Reilly (Saad, Perron), 31. N. Walker (B. Schenn, Parayko), 38. B. Schenn (Kyrou, Bučnevič), 60. Perron (B. Schenn)

Brankári: Vaněček 33/37 - Husso 19/21

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 23 minút a 23 sekúnd, rozdal sedem bodyčekov, pripísal si dva bloky a strelecký pokus/

Detroit - Philadelphia 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 6. Veleno (Givani Smith, Hronek), 10. J. Vrána (P. Suter, Bertuzzi), 22. L. Raymond (Dylan Larkin, G. Lindström), 39. J. Vrána (Dylan Larkin, Bertuzzi), 58. Sundqvist (P. Suter, Hronek), 59. Bertuzzi (Sundqvist, M. Staal) – 22. Farabee (K. Hayes, Konecny), 28. Lindblom (Konecny, K. Hayes), 52. J. van Riemsdyk (Atkinson, Farabee)

Brankári: Nedeljkovic 30/33 - Hart 25/29

New York Islanders 3:0 Ottawa (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 50. Mayfield (Nelson, A. Lee), 58. A. Lee (Cizikas, Nelson), 60. Parise (Nelson, Mayfield)

Brankári: Varlamov 24/24 - Forsberg 24/26

IZdeno Chára (NY Islanders) odohral 20 minút a 38 sekúnd, zaznamenal plusový body, strelu na bránu, dva hity a dva bloky/

Winnipeg - Vegas 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 27. Dubois (Wheeler, Connor), 36. Scheifele (Ehlers, DeMelo), 52. Pionk (Connor, P. Stastny), 54. Ehlers (Scheifele, Wheeler)

Brankári: Hellebuyck 42/42 - Thompson 22/26

Dallas - Edmonton 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 27. J. Robertson (Jamie Benn, Lindell), 28. Pavelski (J. Klingberg, Hintz), 55. Hintz (J. Klingberg, J. Robertson), 56. Gurianov (Seguin, Jamie Benn), 60. Seguin (Pavelski) – 17. Yamamoto (Bouchard, McDavid), 47. E. Kane (McDavid, Ceci), 47. Draisaitl (Devin Shore)

Brankári: Oettinger 23/27 - Koskinen 22/25

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 12 minút a 16 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, strelu na bránu a blok/

/Marián Studenič (Dallas) odohral 12 minút a 26 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu na bránu a blok/

Calgary - San Jose 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Góly: 5. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E.Lindholm), 9. D. Dubé (M. Tkachuk), 25. Backlund (J. Gaudreau) – 15. M.-É. Vlasic, 38. T. Meier (B. Burns, Barabanov), 52. Barabanov (Hertl), 52. Couture (Gregor, Chmelevski)

Brankári: Markström 34/38 - Reimer 28/31

Arizona - Seattle 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 29. N. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), 30. N. Ritchie (L. Eriksson) – 29. Soucy (Eberle, Wennberg), 34. Sprong (Schwartz, Vince Dunn), 38. Soucy (Donato, Geekie), 53. Geekie (McCann, Lind)

Brankári: Vejmelka 35/39 - Grubauer 24/26

Los Angeles - Nashville 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. A. Kempe (Kopitar), 7. Kaliyev (Byfield, Spence), 11. T. Moore (B. Lizotte), 46. Byfield (Kupari, T. Moore), 54. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 54. Byfield – 24. Tomasino (Josi, Johansen)

Brankári: Quick 24/25 - Rittich 29/34

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól a stal sa prvou hviezdou. Hrali až šiesti Slováci