Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sébastien Gervais)
Oh my Hockey, TASR|20. mar 2024 o 06:45

Erik Černák si pripísal asistenciu.

NEW YORK. Juraj Slafkovský si natiahol ďalšiu bodovú šnúru, keď sa do štatistík zapísal v piatom zápase po sebe. Pomohol Montrealu vybojovať bod za prehru 2:3 po predĺžení proti Edmontonu.

Do tretieho dejstva šli Habs s dvojgólovým mankom. Práve vtedy zabral Slafkovský. Znova sa ujala jeho spolupráca s kapitánom Nickom Suzukim, ktorému nahodil puk pred súperovu bránku z krídla.

Slovák si odsedel dve trestné minúty za podrazenie. Išlo však o prísny verdikt, zdalo sa, že súperov hráč padol bez zavinenia Slafkovského hokejky.

Slafkovský strávil na ľade 19 minút a 27 sekúnd, zaknihoval plusku, dve strely na bránku i tri bodyčeky.

Už len dva body ho delia od vyrovnania historického rekordu Montrealu Canadiens za najviac bodov tínedžera v sezóne. Momentálne ich má 37 a je s 15-bodovým náskokom najproduktívnejším Slovákom v NHL.

Nálada v Tampe je skvelá

Černák asistoval v závere stretnutia pri góle Nikitu Kučerova, ktorým ruský krídelník spečatil do prázdnej bránky triumf Tampy Bay na ľade Vegas.

Pre slovenského obrancu to bol 11. bod (1+10) v sezóne, v ktorej odohral za Lightning 56 zápasov. Proti úradujúcemu šampiónovi nastúpil v druhej obrannej dvojici s Mattom Dumbom, odohral 18:30 min. a predviedol jeden bodyček.

Kučerov sa na štvrtej výhre "bleskov" v rade podieľal gólom a tromi asistenciami, dvakrát skóroval Brayden Point.

Tampa si pripísala dôležité body v boji o postup do play off. "Bleskom" patrí vo Východnej konferencii pozícia s prvou voľnou kartou, obhajca Stanleyho pohára sa prepadol v Západnej konferencii na ôsme miesto a zatiaľ si drží druhú voľnú kartu.

"Nálada je v našom tíme skvelá, sme veľmi sebavedomí. Vieme, aké dôležité sú tieto body. Všetky tímy, najmä na východe, hrajú teraz veľmi dobre a je to tesný súboj o play off," povedal útočník Tampy Anthony Duclair.

Najvyťažovanejším Slovákom bol 20-ročný obranca Šimon Nemec. Jeho New Jersey zdolali Pittsburgh 5:2.

Nechýbalo veľa a bol by sa radoval z gólu. Jeden jeho strelecký pokus zastavila žŕdka. Odkorčuľoval 20 minút a 11 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve strely a dva bloky.

Pastrňák: Keď sa darí, je to zábava

Pastrňák naštartoval Boston dvoma gólmi v úvodnej časti hry. Najskôr šikovne tečoval strelu Matta Grzelcyka, o necelé dve minúty neskôr vystihol v obrannom pásme krížnu prihrávku Tima Stützleho a v samostatnom úniku sa presadil bekhendovým blafákom.

Senators sa v prostrednej časti dotiahli na rozdiel gólu, no v treťom dejstve rozhodla efektivita domácich, ktorí prekonali Joonasa Korpisala ešte trikrát.

Český kanonier skompletizoval svoj hetrik v čase 44:43, keď zakončil bekhendom k žŕdke a už iba bod mu chýba k dosiahnutiu 100-bodovej méty v prebiehajúcom ročníku.

"Keď sa vám darí, určite je to zábava. Tento zápas bol určite výnimočný, pretože to boli dva bekhendy a jeden teč.

Takých gólov sa mi veľa strieľať nedarí, takže to bolo zaujímavé," poznamenal Pastrňák, ktorý zaznamenal druhý hetrik v sezóne a 17. v profiligovej kariére.

Scheiefele režíroval triumf

Winnipeg sa mohol na ľade NY Rangers oprieť o výkon Scheifeleho. Center elitného útoku Jets sa presadil dvakrát v druhej tretine, keď najskôr otvoril skóre duelu a v závere dejstva zvýšil na 3:1.

Stretnutie dvoch tímov hrajúcich vo forme zdramatizoval v 59. minúte Alexis Lafreniere, no z tlaku domácich nerezultoval vyrovnávajúci gól.

Naopak, deväť sekúnd pred koncom tretiny skompletizoval hetrik do prázdnej bránky Scheiefele. Bol to pre neho ôsmy hetrik v kariére v NHL.

Viac v klubovej histórii dosiahol len Iľja Kovaľčuk (11), ktorý pôsobil v organizácii ešte v ére Atlanty Thrashers.

NHL - základná časť - 20. marec:

Boston - Ottawa 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Góly: 9. Pastrňák (Grzelcyk, Zacha), 12. Pastrňák, 39. Brazeau (Shattenkirk, Geekie), 45. Pastrňák (Shattenkirk, Heinen), 46. J. Boqvist (Beecher, Shattenkirk), 59. Brazeau (DeBrusk, Geekie) – 34. Pinto (Giroux, Chabot), 40. B. Tkachuk (Chychrun, Batherson)

Brankári: Ullmark 30/32 - Korpisalo 20/26

Detroit - Columbus 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 23. Raymond (Fabbri, P. Kane), 25. Seider (Chiarot, Rasmussen), 60. Raymond (P. Kane, Gostisbehere), 61. P. Kane (DeBrincat, Seider) – 6. Werenski, 14. Texier (Werenski, Severson), 45. Marčenko (Werenski, J. Gaudreau)

Brankári: Reimer 32/35 - Tarasov 23/27

New Jersey - Pittsburgh 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 6. Mercer (Nosek, Palát), 35. Meier (L. Hughes, Bratt), 49. Holtz (J. Hughes, L. Hughes), 50. Mercer (Nosek, Palát), 57. Meier (Bratt, J. Hughes) – 28. M. Pettersson (Bunting, Rakell), 58. Rust (Crosby)

Brankári: Allen 36/38 - Jarry 33/38

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 20 minút a 11 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve strely a dva bloky/

NY Rangers - Winnipeg 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 30. Wennberg (Lafrenière, Roslovic), 59. Lafrenière (Fox, Trocheck) – 25. Scheifele (Iafallo, Scheifele), 33. Connor (Monahan, Toffoli), 38. Scheifele, 60. Scheifele (Morrissey, Monahan)

Brankári: Šesťorkin 23/26 - Hellebuyck 38/40

Philadelphia - Toronto 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Góly: 1. Tippett (York, Frost), 21. Sanheim (Hathaway), 37. Frost (Attard, Poehling), 53. Laughton (Tippett, York) – 42. W. Nylander (Matthews, Tavares), 51. Bertuzzi (Rielly, Tavares), 58. Tavares (Bertuzzi, Matthews)

Brankári: Ersson 27/30 - Samsonov 26/30

NY Islanders - Carolina 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 45. Palmieri (Nelson, Horvat) – 13. Jarvis (Skjei, Guentzel), 15. Jarvis (Guentzel, Slavin), 20. Nečas (Je. Kuzněcov, Skjei), 57. Guentzel (S. Aho II)

Brankári: Sorokin 30/33 - Kočetkov 30/31

Nashville - San Jose 8:2 (1:1, 3:1, 4:0)

Góly: 12. Josi (McDonagh, F. Forsberg), 30. Zucker (Sissons, McDonagh), 36. McCarron (Sherwood, Josi), 38. Evangelista (Josi, F. Forsberg), 51. McCarron (Sherwood), 55. Jankowski (Barrie, Beauvillier), 55. F. Forsberg (Nyquist, McDonagh), 57. Novak (Sherwood, Jankowski) – 18. Granlund (Kostin, Ferraro), 26. Ferraro (Bordeleau, Bailey)

Brankári: Chrona 32/40 - Saros 18/20

St. Louis - Colorado 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 9. N. Walker (Perunovich, Faulk), 25. Toropčenko (Faulk, N. Walker), 29. B. Schenn (Neighbours) – 7. Rantanen (MacKinnon, Makar), 27. Mittelstadt (Girard), 39. Rantanen (Drouin, Ničuškin), 45. Rantanen (Ničuškin)

Brankári: Binnington 31/35 - Annunen 30/33

Edmonton - Montreal 3:2pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 10. McDavid (Ekholm), 35. Henrique (Ekholm, Bouchard), 64. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 41. Suzuki (Slafkovský, Savard), 45. Guhle (J. Evans, Harris)

Brankári: Pickard 23/25 - Montembeault 29/32

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 19 minút a 27 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, dve strely na bránku, tri bodyčeky a menší trest/

Anaheim - Minnesota 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 21. Hartman (M. Foligno, Boldy), 22. Merrill (F. Gaudreau, Chusnutdinov), 32. Kaprizov (Hartman, Boldy), 54. Lucchini (Beckman)

Brankári: Gibson 28/32 - Gustavsson 27/27

Los Angeles - Chicago 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Góly: 13. Laferriere (Lizotte, Dubois), 30. Gavrikov (Kopitar, Kempe), 32. Kopitar (Kempe), 40. Kopitar (Kempe, Fiala), 46. Danault (Moore, Fiala), 58. Lewis (Dubois, Gavrikov) – 15. N. Foligno (Kurashev, S. Jones), 55. Korchinski (Kurashev, Bedard)

Brankári: Talbot 22/24 - Mrázek 18/24

Vancouver - Buffalo 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Garland (Q. Hughes, E. Pettersson), 34. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 59. E. Pettersson (J. Miller) – 50. Dahlin (Power, Tuch), 60. Dahlin (T. Thompson, Tuch)

Brankári: DeSmith 15/17 - Levi 31/34

Vegas - Tampa Bay 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Góly: 2. Marchessault (Theodore, Eichel), 37. Howden (Kolesar), 49. B. Hutton (Howden) – 7. Cirelli (Hagel), 11. Duclair (Kučerov), 45. Point (Kučerov, Stamkos), 53. Point (Kučerov, D. Raddysh), 59. Kučerov

Brankári: Hill 16/20 - Vasilevskij 24/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 30 sekúnd, zaznamenal asistenciu a bodyček/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský je krôčik od veľkého rekordu. Bodoval v piatom zápase po sebe