Erik Černák v bitke s Nathanom Bastianom.
Erik Černák v bitke s Nathanom Bastianom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. feb 2022 o 05:51 (aktualizované 16. feb 2022 o 06:58)

V NHL sa hralo až deväť zápasov.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay Lightning s Erikom Černákom v zostave zdolali New Jersey Devils 6:3.

Černák sa do zápasového diania vrátil po viac ako mesiaci. Naposledy hral ešte trinásteho februára proti Vancouveru, keď utrpel zranenie.

Odohral 18 minút a 44 sekúnd. Zo svojej tvrdej hry nestratil nič, zaznamenal päť hitov, tri razy vystrelil a mal jednu mínusku.

Pobil sa s Nathanom Bastianom.

Proti nemu nastúpil Tomáš Tatar, ktorý prihral na gól Šarangoviča. Na ľade strávil 14 minút a 51 sekúnd, pripísal si mínusku a dve strely na bránu.

V drese New Jersey sa predstavil aj Marián Studenič. Odohral 11 minút a 58 sekúnd, okrem dvoch mínusiek si pripísal strelu, hit a blok.

Pri prehre New Yorku Islanders na ľade Buffala Sabres nastúpil obranca Zdeno Chára. Zapísal si asistenciu pri góle Andersa Leeho. Odohral sedemnásť a pol minúty, mal mínusku, dve trestné minúty, strelu na bránu, tri bodyčeky a jeden blok.

Martin Fehérváry odohral v súboji s Nashvillom 21 minút a 48 sekúnd, zaznamenal tri bodyčeky a zablokoval tri strely. Kapitán Alexander Ovečkin strelil dva góly. Dostal sa nad hranicu tridsiatich gólov po šestnásty raz v kariére.

Sidney Crosby strelil v zápase Pittsburghu a Philadelphie päťstý gól kariéry. Presadil sa v sedemnástej minúte. "Tučniaci" zdolali pennsylvánskeho rivala 5:4 po predĺžení.

Prvý gól v novom drese strelil Tyler Toffoli. Ten bol nedávno vymenený z Montrealu do Calgary, domácim fanúšikom sa predviedol pekným blafákom.

Za Calgary skóroval aj Slovák Adam Ružička. Odohral 10 minút a 5 sekúnd, raz vystrelil, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu. Mal plusku v tabuľke +/-.

NHL - základná časť - 15. február:

Buffalo - NY Islanders 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Góly: 11. Okposo (Fitzgerald, Eakin), 22. Tage Thompson (Cozens), 40. Tuch (Krebs, Dahlin), 58. V. Olofsson (Krebs, Cozens), 59. Jokiharju (Tuch), 60. V. Olofsson (Cozens) – 13. Palmieri (Beauvillier, Aho), 28. A. Lee (Chára, Barzal), 50. Palmieri (A. Lee, Dobson)

Brankári: Tokarski 30/33 - Sorokin 35/39

/Zdeno Chára (NY Islanders) asistoval pri prehre jeho tímu na ľade Buffala. Mal aj mínusku, dve trestné minúty, strelu na bránu, tri bodyčeky a jeden blok/

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning (2:1, 1:2, 0:3)

Góly: 9. Mercer (J. Hughes, Šarangovič), 20. Šarangovič (Tatar, Mercer), 22. J. Hughes (Mercer) – 10. Maroon, 36. Stamkos (Kučerov, Rutta), 37. Killorn (Sergačov, Hedman), 48. Hedman (Perry, Bellemare), 50. Kučerov (B. Point), 51. Bellemare (Perry, Maroon)

Brankári: Gillies 24/30, Daws 2/2 - Vasilevskij 22/25

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 51 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku a dve strely na bránu/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 11 minút a 58 sekúnd, okrem dvoch mínusiek si pripísal strelu, hit a blok/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 44 sekúnd. Pobil sa, zaznamenal päť hitov, tri razy vystrelil a mal jednu mínusku/

NY Rangers - Boston 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Chytil (Dryden Hunt, B. Schneider), rozh. náj. K'A. Miller – 4. Coyle (Craig Smith)

Brankári: Šesťorkin 31/32 - Swayman 33/34

Ottawa - St. Louis 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 17. Stützle (B. Tkachuk, Brännström), 27. P. Kelly (Brännström, C. Bishop) – 14. B. Schenn (R. O'Reilly), 23. Tarasenko (Bučnevič, R. Thomas), 26. R. Thomas (Tarasenko, Bučnevič), 50. Sundqvist (K. Kostin, Faulk), 58. Tarasenko (R. Thomas, Bučnevič)

Brankári: Murray 27/31, Forsberg 4/4 - Husso 18/20

Pittsburgh - Philadelpia 5:4 pp (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 15. D. Simon (M. Pettersson, Boyle), 17. Crosby (Malkin), 53. Guentzel (Letang, Crosby), 53. Ruhwedel (D. Heinen, J. Carter), 61. Letang – 14. Giroux (Atkinson, Lindblom), 21. Laughton, 31. Seeler (Konecny, J. van Riemsdyk), 38. Braun (J. van Riemsdyk, Laughton)

Brankári: DeSmith 23/27 - Hart 29/34

Nashville - Washington 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 43. McCarron (Josi, Fabbro) – 5. Snively (Sheary, D. Orlov), 44. Nick Jensen (Hathaway, Hagelin), 45. Ovečkin (Carlson, T. Wilson), 59. Ovečkin

Brankári: Saros 24/27 - Samsonov 33/34

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 48 sekúnd, zaznamenal tri bodyčeky a zablokoval tri strely/

Calgary - Columbus 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Gudbranson (Lucic), 17. E. Lindholm, 36. M. Tkachuk (J. Gaudreau, E. Lindholm), 40. D. Dubé (Mangiapane), 47. Adam Ružička (T. Lewis), 52. Toffoli (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 18. A. Boqvist (Laine, Jenner), 49. Werenski (Nyquist, Kuraly)

Brankári: Vladař 18/20 - Merzlikins 35/41

/Adam Ružička (Calgary) strelil gól. Odohral 10 minút a 5 sekúnd, raz vystrelil, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu. Mal plusku v tabuľke +/-/

Colorado - Dallas 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 26. MacKinnon (Makar, Newhook) – 19. Pavelski (J. Robertson, Seguin), 25. J. Robertson (Pavelski), 33. Pavelski (Hintz), 59. Seguin

Brankári: Francouz 16/19 - Oettinger 46/47

Los Angeles - Edmonton 1:0x (1:0)

Góly: 16. Kaliyev (B. Lemieux)