Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. apr 2024 o 06:30

Hrali aj Nemec či Černák.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v derby s Torontom Maple Leafs 2:4. Ako už býva zvykom, Juraj Slafkovský asistoval na gól Nicka Suzukiho.

Stalo sa to v 30. minúte. Habs hrali presilovku, keď dostal slovenský mladík prihrávku a tiesnený poslal puk na opačnú stranu útočného pásma, kde číhal kapitán.

Slafkovský bol jediným bodujúcim Slovákom v noci na nedeľu.

Solídny zápas ale odohral napríklad aj Erik Černák. Pre Tampu Bay bol dôležitý z defenzívneho pohľadu, hoci v Pittsburghu nezískala ani bod.

Pri prehre 4:5 strávil na ľade 15 minút a 30 sekúnd, zaknihoval plusku, štyri bodyčeky a štyri bloky.

Z výhry sa radoval jeho mladší krajan Šimon Nemec. New Jersey zvíťazili nad Ottawou 4:3. Nemec odohral odohral 19 minút a 14 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy a bodyček.

Pospíšilovo Calgary prehralo v derby s Edmontonom 2:4. Slovák odohral 13 minút a 41 sekúnd, štyrikrát vystrelil a rozdal dva bodyčeky.

NHL - základná časť - 7. apríl:

Pittsburgh - Tampa Bay 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)

Góly: 5. Crosby (Rust, E. Karlsson), 27. Malkin (E. Karlsson, Bunting), 35. Letang, 37. Malkin (Bunting), 55. Bunting (Malkin, E. Karlsson) - 33. Stamkos (Hedman, Kučerov), 41. Paul (Eyssimont, Chaffee), 48. Duclair (Kučerov, Hedman), 51. Stamkos (Hedman, Kučerov)

Brankári: Nedeljkovic 30/34 - Vasilevskij 23/28

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 15 minút a 30 sekúnd, zaknihoval plusku, štyri bodyčeky a štyri bloky/

Boston - Florida 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. McAvoy (Heinen, Zacha), 36. Coyle (Marchand, Pastrňák), 63. J. Boqvist – 1. M. Tkachuk (Tarasenko, Forsling), 46. Barkov (Reinhart, Forsling)

Brankári: Ullmark 28/30 - Bobrovskij 26/29

Chicago - Dallas 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 25. Bedard (Kurashev, N. Foligno), 26. Athanasiou (Reichel, Kaiser), 29. S. Jones (Donato, Entwistle) – 36. Hintz (Heiskanen, Pavelski), 56. Benn (Heiskanen, C. Tanev)

Brankári: Mrázek 42/44 - Wedgewood 14/17

Minnesota - Winnipeg 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Kaprizov (Zuccarello), 16. Kaprizov (Zuccarello, Faber) – 3. Namestnikov (Iafallo), 12. Connor (Monahan, DeMelo), 34. Iafallo (Dillon, Namestnikov), 50. M. Barron (Samberg, Namestnikov)

Brankári: Fleury 21/25 - Hellebuyck 25/27

San Jose - St. Louis 3:2pp (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 35. Eklund (Thrun, Granlund), 37. Eklund (Zetterlund, Bordeleau), 64. Eklund – 44. Kyrou (Bučnevič, R. Thomas), 58. B. Schenn (R. Thomas, Perunovich)

Brankári: Cooley 34/36 - Hofer 22/25

Columbus - Philadelphia 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 13. Gudbranson (Pyyhtiä, Danforth), 19. Severson (Werenski, J. Gaudreau), 29. Severson (J. Gaudreau, A. Nylander), 36. Blankenburg (Jiříček, Texier), 50. Werenski (Voronkov), 52. Werenski (Meyer, Malatesta) – 35. Lycksell (Hathaway), 56. Ginning (N. Cates, Attard)

Brankári: Greaves 37/39 - Ersson 27/33

Montreal - Toronto 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)

Góly: 30. Suzuki (Slafkovský, Matheson), 39. Caufield (Matheson, Suzuki) – 23. Domi (Ljubuškin, Rielly), 23. Matthews (Bertuzzi), 28. Knies (W. Nylander, Brodie), 28. McMann (Marner)

Brankári: Montembeaukt 8/12, Primeau 18/18 - Samsonov 24/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 24 sekúnd so ziskom asistencie, mínusky, strely a piatich bodyčekov/

Ottawa - New Jersey 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Góly: 21. Sanderson (Batherson, Giroux), 44. Giroux (Sanderson, Batherson), 55. B. Tkachuk – 4. Haula (J. Hughes, B. Smith), 13. Palát (L. Hughes, Holtz), 17. B. Smith (Bratt), 32. Hischier (Bratt, B. Smith)

Brankári: Forsberg 6/9, Korpisalo 18/19 - Allen 25/28

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 14 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy a bodyček/

NY Islanders - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 30. Dobson (Reilly, Barzal), 59. Palmieri (Romanov)

Brankári: Varlamov 41/41 - Lankinen 28/29

Calgary - Edmonton 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 24. Šarangovič (Kuzmenko, Huberdeau), 48. Kadri (Šarangovič, Kuzmenko) – 20. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 24. C. Brown (Janmark, Ryan), 51. Bouchard (Nugent-Hopkins, McDavid), 60. Nugent-Hopkins

Brankári: Markström 23/26 - Pickard 34/36

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 41 sekúnd, štyrikrát vystrelil a rozdal dva bodyčeky/

Los Angeles - Vancouver 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 3. Kempe (Kopitar, Doughty), 6. Doughty (Arvidsson, Kempe), 23. Laferriere (Spence, Fiala), 29. Fiala (Kopitar, M. Anderson), 51. Moore (Danault), 58. Kempe – 11. Boeser (E. Pettersson, Cole), 48. Joshua (J. Miller, Hronek), 53. Blueger

Brankári: Talbot 39/42 - DeSmith 23/29