McDavid je ako z inej planéty. Po 37 zápasoch má 72 bodov

Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|31. dec 2022 o 07:02 (aktualizované 30. dec 2022 o 07:08)

Jediným Slovákom v akcii bol Tomáš Tatar.

NEW YORK. Tomáš Tatar sa nezapísal do bodovania pri výhre New Jersey nad Pittsburghom 4:2.

Slovenský forvard odohral 12 minút a 53 sekúnd, raz vystrelil a rozdal tri hity. Naďalej sa tak o post najproduktívnejšieho Slováka sezóny delí s Adamom Ružičkom.

Ak si niekto myslel, že McDavid už nemôže byť lepší, veľmi sa mýlil. Proti Seattlu Kraken pozbieral päť bodov za gól a štyri asistencie.

Sedemdesiatbodovú métu tak prekonal už po 37 stretnutiach základnej časti. Aktuálne je na čísle 72 a ak by si udržal tempo do konca ročníka, bodovanie by vyhral so 153 bodmi.

Viac bodov za prvých 37 zápasov pozbierali od začiatku deväťdesiatych rokov len Mario Lemieux a Jaromír Jágr. Od sezóny 1996/97 sa to nepodarilo nikomu.

Carolina Hurricanes zvíťazili nad Floridou Panthers presvedčivo 4:0. Vyhrali už desiaty duel v rade a upevnili si druhú priečku vo Východnej konferencii. Táto šnúra je najdlhšia v ich histórii.

Nashville porazil Anaheim 6:1. Šesťstý zápas v NHL odohral útočník Filip Forsberg.

NHL - základná časť - 31. december:

Anaheim - Nashville 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Góly: 23. Carrick (Vaakanainen, Jays. Megna) – 9. Sissons (F. Forsberg), 30. Trenin, 34. F. Forsberg (Pärssinen, Sissons), 51. Novak (Co. Smith, Jeannot), 56. Josi (Pärssinen, F. Forsberg), 60. Niederreiter (Granlund, Glass)

Brankári: Gibson 37/63 - Saros 26/27

Pittsburgh - New Jersey 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 15. Malkin, 33. Carter (P. Joseph, Rakell) – 27. J. Hughes (Hamilton, Bratt), 38. Hamilton (Mercer, Siegenthaler), 40. Hischier (M. McLeod, B. Smith), 60. J. Hughes (Haula, Mercer)

Brankári: Jarry 24/27 - Vaněček 25/27

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 53 sekúnd, raz vystrelil a rozdal tri hity/

Carolina - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Noesen (S. Aho II, Burns), 25. A. Svečnikov (Burns, Nečas), 32. Teräväinen (Jarvis, Kotkaniemi), 44. Kotkaniemi (Pesce, Jarvis)

Brankári: Raanta 19/19 - Knight 30/34

Seattle - Edmonton 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Sprong (Geekie, Donato), 28. Tanev (Larsson, Dunn) - 3. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 4. Kostin (Janmark, Nugent-Hopkins), 4. Nurse (McDavid, Yamamoto), 10. Puljujärvi (McDavid), 26. Kostin (Nurse, Nugent-Hopkins), 27. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 51. McDavid

Brankári: Grubauer 2/5, Jones 23/27 - Skinner 36/38