Nemcovi Devils prehrali v Buffale. Šou si uchmatol štvorgólový Thompson

Tage Thompson.
Tage Thompson. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. mar 2024 o 05:18

Šimon Nemec bol druhým najvyťažovanejším hráčom New Jersey.

NEW YORK. V NHL sa v noci z piatka na sobotu hral jediný zápas. Hostilo ho Buffalo, kde zavítali New Jersey Devils.

Domáci potešili publikum. Vyhrali 5:2 a jasne najväčšiu zásluhu mal na tom Tage Thompson, ktorý nastrieľal štyri góly.

"Diabli" pritom viedli po prvej tretine vďaka gólom Willmana a Bratta sľubne 2:0. Už po pol minúte druhého dejstva však začal úradovať Thompson, ktorý do prestávky vyrovnal a v tretej tretine strelil víťazný gól a pridal poistku na 5:2.

"Odpovedali sme na nepriaznivý vývoj správnym spôsobom. Vypovedá to o charaktere v našej kabíne a o chalanoch, ktorých tu máme," pochválil mužstvo po zápase.

Dvadsaťšesťročný urastený center zaznamenal už druhý štvorgólový zápas v kariére. Podarilo sa mu to ako štvrtému hráčovi v dejinách Sabres po Rickovi Martinovi, Daveovi Andreychukovi a Alexandrovi Mogiľnom.

Pochopiteľne, úplne v opačnom duchu rozprával po zápase kapitán Devils Nico Hischier.

"Predviedli sme ďalší nevyspelý výkon. Vieme, že to bol zápas, v ktorom sme mali využiť výhodu. Nemáme nijaké výhovorky. Skrátka potrebujeme nájsť spôsob, ako vyhrávať, ale to sa nám od úvodu sezóny nedarí," skonštatoval.

Druhým najvyťažovanejším hráčom New Jersey bol slovenský zadák Šimon Nemec. Odohral 23 minút a 17 sekúnd, vystrelil na bránku a zablokoval tri strely.