Skvelý Halák! Vychytal silné Vegas a stal sa prvou hviezdou stretnutia

Jaroslav Halák a Mika Zibanejad.
Jaroslav Halák a Mika Zibanejad. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|28. jan 2023 o 07:00

Nastúpili aj Tomáš Tatar a Adam Ružička.

NEW YORK. Slovenský brankár Jaroslav Halák nastúpil v zápase NHL po prvý raz od 17. januára a predviedol vynikajúci výkon.

New York Rangers hrali doma proti silným Vegas Golden Knights. Jediným protivníkom, ktorý naňho našiel recept, bol Phil Kessel v 25. minúte.

Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na 1:2. Okrem toho pochytal Halák ďalších 33 striel "zlatých rytierov".

Rodák z Bratislavy sa stal prvou hviezdou stretnutia. Po zápase hodil puk do hľadiska a veľmi potešil deti stojace za mantinelom.

Halák vyhral posledných päť zápasov, do ktorých nastúpil. Má v nich 93,8-percentnú úspešnosť zásahov a pomáha fanúšikom zabudnúť na pomerne nevýrazný štart do sezóny v novom drese.

Tatar aj Ružička hrali veľmi málo

"Vždy, keď prídete do nového prostredia, snažíte sa až príliš. Potom som si však povedal, aby som sa nestrachoval pre prvých niekoľko výkonov, otočil stranu, získal prvé víťazstvo a pokračoval," povedal novinárom po zápase.

O zlepšení v porovnaní so začiatkom ročníka hovoril aj útočník Mika Zibanejad:

"Neboli sme spokojní s tým, ako sme hrali v úvodných 25 zápasoch. Vedeli sme, čo musíme urobiť. Vždy všetko začína od malých detailov a jednoduchých vecí, ktoré sú v skutočnosti veľmi dôležité."

Menej sa darilo korčuliarom. Tomáš Tatar pri výhre 3:2 nad Dallasom odohral najmenej z tímu, len 9 minút a 27 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, strelu na bránu, bodyček a celkovo nebodoval už v šiestom stretnutí za sebou.

Adam Ružička sa vrátil do štvrtého útoku Calgary Flames. Pri výhre 5:2 nad Seattlom odohral 7 minút a 39 sekúnd, vyhral štvrtinu vhadzovaní.

Nečas sa odvďačil za dôveru

Hráči Caroliny zvíťazili po dramatickom závere nad San Jose 5:4 po predĺžení. V čase 58:08 Mario Ferraro gólom do prázdnej bránky upravil na priebežných 4:2 pre hostí, no Sebastian Aho a Martin Nečas vyrovnali skóre.

Rodák z Nového Mesta na Morave následne v predĺžení dokonal obrat domácich a v druhom zápase po sebe strelil víťazný gól v predĺžení.

Je iba 5. hráč v histórii NHL, ktorý strelil vyrovnávajúci gól v poslednej minúte riadneho hracieho času a následne skóroval už v prvej minúte predĺženia.

Martin Nečas a jeho radosť po strelení víťazného gólu.
Martin Nečas a jeho radosť po strelení víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)

"Keď vám dá tréner dôveru, tak sa ju snažíte splatiť. Vždy sa teším na predĺženie, v ktorom je viac priestoru na ľade. V prečíslení dvoch na jedného to "Sveč" spravil výborne a ja som takú príležitosť musel premeniť," poznamenal Nečas.

Hokejistom Floridy nepomohlo v domácom zápase s Los Angeles ani 48 striel a "kráľom" podľahli 3:4. Brandon Montour strelil druhý gól domácich a bodoval v ôsmom stretnutí po sebe, čím vytvoril klubový rekord.

NHL - základná časť - 28. január:

Carolina - San Jose 5:4 pp (1:1, 0:0, 3:3 - 1:0)

Góly: 18. de Haan (Coghlan, Kotkaniemi), 41. S. Aho II (Noesen), 59. S. Aho II (Teräväinen, Chatfield), 60. Nečas (A. Svečnikov, S. Aho II), 61. Nečas (A. Svečnikov) – 16. Lindblom (J. Svečnikov, Lorentz), 47. Bonino (Eyssimont), 52. Eyssimont (Sturm, Ferraro), 59. Ferraro (Eyssimont)

Brankári: Raanta 26/29 - Reimer 31/36

Florida - Los Angeles 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 34. Lomberg (Cousins, E. Staal), 37. Montour (M. Tkachuk, Verhaeghe), 60. Verhaeghe (M. Tkachuk) – 14. Kopitar (Byfield, Kempe), 18. Kempe (Lizotte), 30. Arvidsson (M. Anderson, Danault), 59. M. Roy

Brankári: Lyon 29/32 - Copley 45/48

NY Islanders - Detroit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Lee (Palmieri, Nelson), 45. Nelson (Palmieri, Pulock)

Brankári: Sorokin 23/23 - Hellberg 27/29

NY Rangers - Vegas 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 17. Kreider (Trocheck), 20. Trocheck (Goodrow, R. Lindgren), 55. Chytil (B. Schneider, Harpur), 59. Vesey (B. Schneider) – 25. Kessel (W. Carrier, W. Karlsson)

Brankári: Halák 33/34 - Hill 36/39

Toronto - Ottawa 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 8. Joe. Anderson (Kerfoot, Holl), 23. Nylander (Tavares, Marner) – 2. Chabot (Stützle, Brännström), 21. B. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 30. Brassard (Giroux, Sanderson), 37. Batherson (Pinto), 44. B. Tkachuk, 55. Giroux

Brankári: Samsonov 28/34 - Forsberg 31/33

Dallas - New Jersey 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston), 17. Hintz (Heiskanen, Pavelski) – 22. J. Hughes (Hamilton), 24. Wood (Bastian, Severson), 61. J. Hughes (Bratt, Hamilton)

Brankári: Oettinger 26/29 - Vaněček 33/35

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 9 minút a 27 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránu a bodyček/

Seattle - Calgary 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: 6. Hayden (Borgen, Sprong), 51. Tolvanen (Bjorkstrand, A. Larsson) – 8. E. Lindholm (Toffoli, Dubé), 14. Toffoli (Coleman, E. Lindholm), 20. Zadorov (E. Lindholm, Weegar), 52. Hanifin (Backlund, Coleman), 59. Coleman (Mangiapane, Zadorov)

Brankári: Jones 33/37 - Vladař 29/31

/Adam Ružička (Calgary) odohral 7 minút a 39 sekúnd, vyhral štvrtinu vhadzovaní/

Vancouver - Columbus 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly: 2. E. Pettersson (Horvat), 14. Q. Hughes (J. Miller, Horvat), 20. Michejev (Boeser, Horvat), 49. Joshua (Horvat, Boeser), 53. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) – 3. Marčenko (A. Boqvist, Laine), 57. Marčenko (Jenner, J. Gaudreau)

Brankári: Delia 23/25 - Korpisalo 29/34

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Skvelý Halák! Vychytal silné Vegas a stal sa prvou hviezdou stretnutia