Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|25. mar 2023 o 21:15 (aktualizované 26. mar 2023 o 06:53)

V akcii boli štyria Slováci.

NEW YORK. Slovenský brankár Jaroslav Halák sa odvďačil dôvere trénera Gerarda Gallanta ďalším víťazstvom. Proti Floride pochytal 31 striel.

"Jazdci" vyhrali 4:3. Haláka v prvej tretine prekonali dvakrát Barkov a Lomberg, no Newyorčania si zaistili výhru štyrmi gólmi medzi 29. a 47. minútou.

"Tri strely v prvej tretine neboli dobrým znamením, no deň a pol sme neboli na ľade. Prežili sme ťažký začiatok, ale potom sme hrali dobre," zhodnotil kouč Gerard Gallant.

New Jersey Devils zvíťazili na domácom ľade nad Ottawou 5:3. Pod víťazstvo sa podpísal aj Tomáš Tatar gólom do prázdnej bránky v poslednej minúte stretnutia.

Išlo o jeho 17. gól a 41. bod v sezóne. Odohral 14 minút a 33 sekúnd, zaknihoval plusku, dvakrát vystrelil na bránu a raz bodyčekoval.

"Diabli" si vďaka tejto výhre zaistili účasť v play off. Naposledy sa vo vyraďovacích bojoch predstavili v sezóne 2017/18.

V súboji Pittsburghu a Washingtonu sa z výhry 4:3 tešili Penguins. Bek porazeného tímu Martin Fehérváry nastúpil na 20 minút a 30 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy, dva bloky a dva bodyčeky.

Hokejisti Bostonu zdolali v sobotňajšom dueli NHL Tampu Bay s Erikom Černákom 2:1 a natiahli sériu víťazstiev už na šesť zápasov.

Navyše si v predstihu zabezpečili titul v Atlantickej divízii. Na čele majú už 22-bodový náskok pred druhým Torontom, ktoré ich už nemôže predstihnúť.

Góly domácich strelili Patrice Bergeron a Garnet Hathaway, za Tampu skóroval v oslabení Victor Hedman.

Bruins jasne kraľujú ligovej tabuľke a už dávnejšie si zaistili aj postup do play off. Vybojovali 56. výhru v základnej časti a už iba jedna im chýba k vyrovnaniu klubového rekordu zo sezóny 1970/71.

Černák odohral za Lightning 17:46 min., vyslal jednu strelu na bránku, pripísal si dva hity, jednu zblokovanú strelu a mínusku.

Pred Kaneom už len Modano

Rafael Harvey-Pinard sa stal hrdinom Montrealu v zápase proti Columbusu. Pri výhre 8:2 zaznamenal hetrik. Ide o piateho nováčika v klubovej histórii, ktorý nastrieľal tri góly v jednej tretine a prvého od roku 1953.

Darí sa aj jeho spoluhráčovi a kapitánovi Nickovi Suzukimu. Už vo štvrtom dueli po sebe nazbieral aspoň dva body, čo za posledných dvadsať rokov zvládli len dvaja hráči Habs - Alexej Kovaľov a Saku Koivu.

Erik Karlsson sa stal štvrtým obrancom za posledných tridsať rokov, ktorému sa podarilo dosiahnuť métu 90 bodov v sezóne. Pridal sa k Romanovi Josimu, Rayovi Bourqueovi a Philovi Housleymu. Proti Calgary dvakrát asistoval.

Patrick Kane pri výhre New Yorku Rangers strelil gól a posunul sa v historickom bodovaní hráčov narodených v USA na druhé miesto. V kariére už pozbieral 1233 bodov. Prekonal Phila Housleyho, na prvého Mikea Modana stráca 141 bodov.

NHL - základná časť:

Boston - Tampa Bay 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 7. Bergeron (Marchand, H. Lindholm), 38. Hathaway (Grzelcyk, Nosek) – 10. Hedman (Bellemare, Killorn)

Brankári: Ullmark 26/27 - Vasilevskij 32/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 46 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu na bránu, dva bodyčeky a blok/

Philadelphia - Detroit 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Bellows (Tippett, Laughton), 40. Laughton (Ristolainen), 59. Foerster (Farabee, N. Cates)

Brankári: Hart 29/29 - Nedeljkovic 19/21

Nashville - Seattle 2:7 (0:2, 1:1, 1:4)

Góly: 22. Barrie (Tomasino, Duchene), 41. Duchene (Barrie, Tomasino) – 4. Sprong (Donato, B. Tanev), 18. Tolvanen (McCann, Bjorkstrand), 38. Tolvanen, 44. A. Larsson (McCann, Dunn), 49. Beniers (Dunn), 51. McCann, 53. Bjorkstrand

Brankári: Saros 32/39 - Grubauer 14/16

Calgary - San Jose 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 5. Weegar, 8. Toffoli (E. Lindholm, Huberdeau), 26. Duehr (Lewis), 46. Kadri (Duehr, Lučić), 59. Toffoli – 15. Couture (E. Karlsson, Agozzino), 25. Sturm (Gregor, E. Karlsson), 26. Kaut (Lorentz, Lindblom)

Brankári: Markström 28/31 - Kähkönen 25/29

Los Angeles - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Arvidsson (Moore), 26. Iafallo (Danault, Se. Walker), 41. Doughty (Kempe, Kopitar), 59. Arvidsson (M. Anderson, Doughty) – 39. Dubois (Connor, Pionk)

Brankári: Korpisalo 25/26 - Hellebuyck 25/28

Florida - NY Rangers 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)

Góly: 10. Barkov (Duclair, Forsling), 15. Lomberg (E. Staal), 48. Barkov (Verhaeghe) – 29. Kakko (Chytil, Lafreniere), 39. Lafreniere (Trouba, Motte), 42. P. Kane, 47. Chytil (Kakko)

Brankári: Bobrovskij 38/42 - Halák 31/34

Minnesota - Chicago 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 28. Reaves, 59. Hartman, 60. F. Gaudreau (Spurgeon) – 42. L. Reiche

Brankári: Gustavsson 22/23 - Stalock 22/24

NY Islanders - Buffalo 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 54. Okposo (Ljubuškin), 60. J. Skinner (Cozens, Mittelstadt)

Brankári: Varlamov 33/34 - Comrie 26/26

Carolina - Toronto 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)

Góly: 2. Burns (Nečas, Gostisbehere), 11. J. Staal (Martinook, Fast), 49. Noesen (Kotkaniemi), 58. S. Aho II (Slavin, Nečas), 59. Teräväinen (S. Aho II) – 25. Järnkrok (Rielly, Marner), 33. Matthews, 58. Matthews (Bunting, Rielly)

Brankári: Kočetkov 41/44 - Murray 23/27

Dallas - Vancouver 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. R. Suter (Seguin, Dellandrea) – 19. Joshua (Aman), 24. Boeser (J. Miller, Hronek), 26. Rathbone (Kuzmenko, E. Pettersson)

Brankári: Murray 21/24 - Demko 25/26

Montreal - Columbus 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Góly: 4. Hoffman (Matheson, Suzuki), 10. Ylönen (Gallagher, Edmundson), 21. Harvey-Pinard (Matheson, Suzuki), 28. Harvey-Pinard (Hoffman, Suzuki), 34. Gallagher (Evans, Ylönen), 37. Harvey-Pinard (Hoffman, Matheson), 52. Belzile (Tierney), 54. Suzuki (Kovacevic, Harris) – 2. Pederson (K. Johnson, Roslovic), 18. Marčenko (Peeke, Bayreuther)

Brankári: Montembeault 21/23 - Merzlikins 18/24, Hutchinson 6/8

New Jersey - Ottawa 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 11. J. Hughes, 23. Bratt, 24. Mercer (Hischier), 44. Hamilton (J. Hughes, Palát), 60. Tatar (Hischier, Marino) – 4. B. Tkachuk (Stützle), 30. Chabot (Batherson, Stützle), 37. Kastelic (Hamonic)

Brankári: Blackwood 25/28 - Ferguson 30/34

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 33 sekúnd, strelil gól, zaknihoval plusku, dvakrát vystrelil na bránu a raz bodyčekoval/

Pittsburgh - Washington 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Góly: 31. Poehling (Heinen), 33. Ruhwedel (Zucker, Granlund), 41. Guentzel (Rakell), 59. Malkin – 46. Wilson (Kuzněcov), 54. Ovečkin (Carlson, D. Strome), 58. D. Strome (Sheary, Aube-Kubel)

Brankári: DeSmith 31/34 - Kuemper 36/40

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 30 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy, dva bloky a dva bodyčeky/

Edmonton - Vegas 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. Hyman (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 31. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 52. Foegele (Nurse, Yamamoto) – 2. Eichel (Barbašev, Marchessault), 17. Dorofejev (W. Karlsson, Kessel), 47. Marchessault (Eichel, Theodore), 63. N. Roy (Eichel, Theodore)

Brankári: Skinner 30/34 - Brossoit 26/29

Anaheim - St. Louis 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

Góly: 2. Terry (Shattenkirk, Silfverberg), 5. Nesterenko (McTavish, Terry), 47. R. Strome (Zegras, Max Jones) – 3. Vrána (Faulk, B. Schenn), 16. Blais (Kapanen, Parayko), 16. B. Schenn (Faulk), 22. B. Schenn (Vrána, Parayko), 22. Kapanen (Krug, Blais), 41. Kapanen (Leddy, Parayko)

Brankári: Gibson 30/36 - Binnnington 22/25

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal výhru 31 zákrokmi, Tatar strelil gól a posunul Devils do play off