Oh my Hockey|20. máj 2023 o 06:59

Dlhé boje v predĺžení zo štvrtkovej noci sa nezopakovali.

NHL - finále Západnej konferencie, 1. zápas

Vegas - Dallas 4:3 pp (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 30. Karlsson (Whitecloud, N. Roy), 42. Karlsson (Martinez, Pietrangelo), 50. Blueger (Kolesar, Whitecloud), 62. Howden (Stone, Stephenson) – 19. J. Robertson (Hintz), 45. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 59. Ja. Benn (Pavelski, Hintz)

Brankári: Hill 33/36 - Oettinger 33/37

/stav série: 1:0/

LAS VEGAS. Hokejisti Vegas Golden Knights vedú vo finále konferencie nad Dallasom. Získali prvý bod vďaka výhre 4:3 po predĺžení.

Stretnutie odštartoval gólom v 19. minúte Robertson. V 30. minúte mu odpovedal William Karlsson.

Najgólovejšia bola tretia časť hry. V 42. minúte poslal Vegas po prvýkrát do vedenia Karlsson, v 45. minúte vyrovnal Hintz, v 50. minúte strelil ďalší gól "zlatých rytierov" Blueger a predĺženie zariadil v 59. minúte Benn.

Včerajší scenár, keď sa v dueli medzi Carolinou a Floridou odohrali bezmála štyri celé predĺženia, sa nezopakoval. Predĺženie po minúte a 35 sekundách ukončil Howden.

Mužom zápasu bol Karlsson, ktorý strelil dva góly. Formu si však udržiava aj Roope Hintz. Bodoval pri každom góle Stars a posunul sa na vrchol bodovania v play-off. Po 14 dueloch má na konte 22 (10+12) bodov.

Domov»Hokej»NHL»Play-off NHL má nového lídra produktivity. Dallas nestačil na Vegas