Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey|2. dec 2023 o 05:05

Na programe NHL boli dve stretnutia.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec odohral vydarený debut na ľadoch Národnej hokejovej ligy. Zaznamenal dve asistencie.

Jeho New Jersey však prehralo 3:6. Slovenský mladík bol mimoriadne aktívny a najmä za útočnú hru si vyslúžil pochvalu.

Dokopy odohral 22 minút a 38 sekúnd, zaknihoval dve asistencie, dve mínusky, tri strelecké pokusy a bodyček. Bol najvyťažovanejším obrancom Devils, hral v prvom obrannom páre a v druhej presilovkovej formácii.

Zaznamenal viacero zaujímavých zápisov. Stal sa napríklad tretím slovenským obrancom, ktorý bodoval pri debute a pri obrancoch-tínedžeroch, ktorí debutovali a hneď bodovali v drese Devils, sa s ním môžu rovnať len najväčšie klubové legendy.

Devils súpera prestrieľali jednoznačne 47:18, avšak brankár Akira Schmid mal len 70-percentnú úspešnosť.

V druhom stretnutí porazil Columbus Ottawu 4:2. O góly "modrokabátnikov" sa postarali Laine, Voronkov, Fantilli a Jenner.

Columbus - Ottawa 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Góly: 15. Laine (J. Gaudreau, Werenski), 16. Voronkov, 26. Fantilli (Provorov, Danforth), 29. Jenner (Werenski, J. Gaudreau) – 9. Giroux (B. Tkachuk, Zub), 12. B. Tkachuk (Chabot, Batherson)

Brankári: Merzlikins 41/43 - Korpisalo 19/23

New Jersey - San Jose 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)

Góly: 14. Mercer (Nemec, Holtz), 43. J. Hughes, 53. Palát (Bratt, Nemec) – 3. MacDonald (Ferraro, Emberson), 23. MacDonald (Benning, Bailey), 30. Duclair (Granlund), 46. Duclair (Granlund), 54. Granlund (Duclair), 60. Eklund

Brankári: Schmid 12/17 - Kähkönen 44/47

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 22 minút a 38 sekúnd, zaknihoval dve asistencie, dve mínusky, tri strelecké pokusy a bodyček/