Kňažko odohral takmer 22 minút, jeho Columbus však prehral

Samuel Kňažko.
Samuel Kňažko. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. apr 2023 o 06:50

Colorado sa v play-off stretne so Seattlom.

NEW YORK. Slovenský obranca Samuel Kňažko nastúpil v noci z piatka na sobotu do druhého duelu v NHL. Na prvý bod stále čaká.

Dostal však omnoho viac dôvery ako pri premiére. Pri prehre 2:5 strávil na ľade 21 minút a 42 sekúnd, zaznamenal mínusku a blok.

Colorado Avalanche zdolali v poslednom zápase základnej časti Nashville 4:3. Zaistili si tým víťazstvo v Centrálnej divízii, v play-off sa stretnú so Seattlom.

NHL - základná časť - 15. apríl:

Columbus - Buffalo 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 1. J. Gaudreau (Berni, A. Boqvist), 39. Angle (Peeke, Bayreuther) – 29. J. Skinner (Mittelstadt), 33. V. Olofsson (Cozens, Clague), 35. Tuch (J. Skinner), 45. Mittelstadt (J. Skinner), 58. Krebs

Brankári: Gillies 24/27, Hutchinson 6/8 - Levi 29/31

/Samuel Kňažko (Columbus) odohral 21 minút a 42 sekúnd, zaznamenal mínusku a blok/

Nashville - Colorado 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Góly: 6. Sherwood, 23. Evangelista (Novak, C. Foote), 28. Sherwood (Trenin, Sissons) – 1. D. Toews (MacKinnon, Rodrigues), 4. MacKinnon (D. Toews, Rantanen), 14. MacKinnon (Girard), 59. MacKinnon (Rantanen)

Brankári: Lankinen 30/34 - Georgijev 18/21