Hráči Floridy oslavujú postup.
Hráči Floridy oslavujú postup. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|13. máj 2023 o 06:52 (aktualizované 12. máj 2023 o 06:26)

Vegas získali prvý mečbal.

NEW YORK. Hokejisti Floridy Panthers sa postarali o ďalšiu senzáciu. Po favorizovanom Bostone sa im v druhom kole podarilo vyradiť Toronto, a to už po piatich zápasoch.

Duel sa skončil až v 76. minúte, keď strelil víťazný gól Cousins po asistencii Gudasa. Pred ním sa v zápase presadili Ekblad a Verhaeghe, z Toronta Rielly a Nylander. Cats vyhrali 3:2 po predĺžení.

Dôležitou postavou zápasu bol Sergej Bobrovskij. Zastavil 50 streleckých pokusov.

Viditeľne šťastný Matthew Tkachuk po zápase pripomenul pokrik "Chceme Floridu!", ktorý fanúšikovia Maple Leafs skandovali po postupe z prvého kola.

"Dnes už takýchto pokrikov veľa nepočujeme. Bože, to je pocit!" povedal pre TSN. "Postúpiť v Toronte, to je pre nás veľký krok. Pre nás aj túto organizáciu."

"Panteri" sa vo finále konferencie stretnú s Carolinou. Títo súperi spolu v play-off ešte nehrali. Florida takto ďaleko postúpila iba v sezóne 1995/96, keď vo finále nestačila na Colorado.

Prvý mečbal v sérii medzi Vegas a Edmontonom získali Golden Knights. Na domácom ľade vyhrali 4:3.

Stretnutie otvoril v čase 4:02 McDavid, ale už o 50 sekúnd mu odpovedala dvojka jeho draftu Jack Eichel. Oilers dostal po druhýkrát do vedenia v desiatej minúte Hyman.

Zápas rozhodli tri góly "zlatých rytierov" v priebehu minúty a pol. V 35. minúte skóroval Stone, o pol minúty neskôr Smith a v 36. minúte strelil víťazný gól Hague. Posledný gólový zápis patril McDavidovi, v 43. minúte znížil na 3:4.

NHL - play-off - 13. máj:

Toronto - Florida 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 28. Rielly (Lafferty, Kämpf), 56. Nylander (Tavares, Brodie) – 4. Ekblad (Forsling, Verhaeghe), 17. Verhaeghe (Duclair, Ekblad), 76. Cousins (Gudas)

Brankári: Woll 40/43 - Bobrovskij 50/52

/stav série 1:4/

Vegas - Edmonton 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Góly: 4. Eichel (Martinez, Marchessault), 35. Stone (Eichel, Marchessault), 35. R. Smith (Barbašev, Karlsson), 36. Hague (Eichel, Marchessault) – 4. McDavid (Nugent-Hopkins, Ryan), 10. Hyman (Nugent-Hopkins, Bouchard), 43. McDavid (Bouchard)

Brankári: Hill 31/34 - Skinner 18/22, Campbell 9/9