Hokejisti Veľkej Británie.
Hokejisti Veľkej Británie. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. feb 2024 o 23:11

V Bratislave môže nastať situácia, že na ľade sa proti sebe postavia tímy Ukrajiny a Bieloruska.

BRATISLAVA. Hokejisti Veľkej Británie si v 3. kole olympijskej kvalifikácie poradili s hokejovým trpaslíkom zo Srbska 11:0. Až osem gólov strelili v druhej tretine.

O mierne prekvapenie sa postarali hráči Japonska, ktorí zdolali niekoľkonásobného účastníka elitnej kategórie MS z Maďarska 2:1 Rozhodujúci moment bol v tretej tretine, v ktorej padli oba góly.

Hokejisti Rumunska zdolali hráčov Číny 6:1 a čisté konto si udržal brankár Litvy pri výhre 2:0 nad Španielskom.

V olympijskej kvalifikácii hrozí aj jedna momentálne nepredstaviteľná udalosť. V Bratislave na kvalifikačnom turnaji môžu na seba naraziť Bielorusko a Ukrajina.

Hrozí to preto, že Ukrajina môže postúpiť do ďalšej fázy kvalifikácie ako najhoršie rebríčkovo postavený tím.

Zo skupiny G postupuje Japonsko, ktoré je na 25. pozícii, zo skupiny H Veľká Británia, ktorej patrí 20. miesto a Ukrajina figuruje na 27. priečke.

Ak vyhrá v poslednom súboji s Estónskom, stane sa víťazom skupiny J a ďalšiu fázu kvalifikácie by mala odohrať v Bratislave. Spoločne s Bieloruskom.

To sa však môže zmeniť, pretože Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) má rokovať o účasti Ruska a Bieloruska na ZOH 2026.

Olympijská kvalifikácia - 10. február

Rumunsko - Čína 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Góly: 12. Imre (Peter), 21. Reszegh (Peter), 43. Szekely (Rokaly, Gajdo), 51. Teamriuc, 58. Gajdo (Rokaly, Szekely), 59. Kovacs (Casaneanu) - 6. Wang (Chen Zimeng)

Litva - Španielsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 17. Dumcius (Noreika, Cetverak), 27. Cizas (Gusevas, Kaleinkovas)

Japonsko - Maďarsko 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 44. Nakajima (Hirano), 46. Halliday (Suzuki, Osawa) - 37. Sofron (Stipsicz, Erdely)

Srbsko - Veľká Británia 0:11 (0:1, 0:8, 0:2)

Góly: 4. Dowd (Halbert), 21. Perlini (Kirk), 24. Dowd (Kirk, Richardson), 27. Shudra (O'Connor, Davies), 31. Dowd (Neilson), 33. Critchlow (Lachowicz), 35. Whistle (Davies, Shudra), 36. Perlini (Mosey, Norris), 38. Jones (Davies, Kirk), 41. Halbert (Neilson, Kirk), 46. Neilson (Dowd, Richardson)