Šimon Nemec..
Šimon Nemec.. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. mar 2024 o 06:20

Hetrikmi sa blysli Kaprizov a Danault.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v zápasoch NHL v noci na pondelok bol obranca New Jersey Devils Šimon Nemec.

"Diabli" pricestovali do Los Angeles. Snaha vybojovať bod však zostala z ich strany nevyužitá, prehrali jednoznačne 1:5.

Strojcom úspechu "kráľov" bol center Phillip Danault. Strelil druhý hetrik v kariére, skóroval v 8., 33. a 58. minúte. Jediným strelcom Devils bol Timo Meier.

Nemec nebodoval, odohral 16 minút a 18 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku a tri bloky. Podľa analytického grafu GameScore Impact Card bol najlepším zadákom mužstva.

Proti nemu si zahral Brandt Clarke, ktorý je taktiež nováčikom v NHL. V sezóne 2020/21 si proti sebe zahrali v slovenskej Tipos extralige - Nemec za Nitru, Clarke za Nové Zámky.

McDavid kráľom v Edmontone

Hetrikom sa okrem Danaulta blysol aj Kirill Kaprizov. Ruský forvard ním rozhodol o výhre Minnesoty 4:3 nad San Jose. Išlo už o jeho tretí trojgólový zápas v sezóne. Tretím gólom sa dostal na métu 300 bodov v NHL.

Edmonton zvíťazil nad Pittsburghom jednoznačne 6:1. Connor McDavid pri tom pozbieral gól a asistenciu, vďaka čomu natiahol bodovú šnúru v domácom prostredí už na 25 duelov.

Washington hráva naďalej bez zraneného Martina Fehérváryho. Pokračujú v kolísavých výkonoch, po nedávnej výhre tentoraz neuspeli doma proti Arizone, prehrali 2:5.

V ostatných stretnutiach Winnipeg vyhral na ľade Buffala 5:2 a Vancouver zdolal Anaheim 2:1.

NHL - základná časť - 4. marec:

Washington - Arizona 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 27. Milano (Ovečkin, McMichael), 41. Mantha (D. Strome) – 8. L. Cooley (Guenther), 25. Zucker (Guenther, Schmaltz), 27. Kesselring (O'Brien), 39. Guenther (Maccelli), 60. Schmaltz (Crouse)

Brankári: Lindgren 23/27 - Vejmelka 24/26

Los Angeles - New Jersey 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Danault (Fiala, Gavrikov), 15. Laferriere (Dubois), 33. Danault (M. Roy, Moore), 33. Fiala (Kopitar, Doughty), 58. Danault (Moore, Fiala) – 1. Meier (Hischier)

Brankári: Talbot 30/31 - Daws 9/13, Schmid 9/9

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 18 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku a tri bloky/

Buffalo - Winnipeg 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Góly: 18. Peterka (Okposo, J. Skinner), 30. Robinson (Krebs, Girgensons) – 20. Niederreiter (Morrissey, Pionk), 51. Morrissey (Scheifele, Namestnikov), 54. M. Barron (Perfetti), 59. Namestnikov, 60. Monahan (Lowry, Appleton)

Brankári: Luukkonen 30/33 - Brossoit 17/19

Minnesota - San Jose 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 26. F. Gaudreau (Chisholm, Brodin), 28. Kaprizov (M. Shaw), 43. Kaprizov (Boldy), 57. Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek) – 22. Granlund, 25. Sturm, 41. Duclair

Brankári: Gustavsson 12/15 - Kähkönen 28/32

Anaheim - Vancouver 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Killorn (Max Jones, Vaakanainen) – 2. Höglander (Q. Hughes, Hronek), 24. Garland (Zadorov, J. Miller)

Brankári: Dostál 29/31 - DeSmith 17/18

Edmonton - Pittsburgh 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 15. Hyman (McDavid, Draisaitl), 23. Perry (R. McLeod, Foegele), 26. Hyman (Draisaitl, Bouchard), 39. R. McLeod (Kulak, E. Kane), 40. Ceci (Foegele, Kulak), 47. McDavid (Draisaitl, Ekholm) – 53. Malkin (R. Smith, Rakell)

Brankári: Pickard 22/23 - Nedeljkovic 32/38