Marchand s Panarinom sa blysli hetrikmi, Švéd vyrovnal rekord Šatana

Artemij Panarin (v strede) sa teší po strelenom góle.
Artemij Panarin (v strede) sa teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2023 o 07:23 (aktualizované 4. dec 2023 o 09:25)

Tatar nebodoval a ani sa netešil z víťazstva.

NEW YORK. Dvaja hokejisti sa v noci na pondelok v zámorskej NHL blysli hetrikom. Brad Marchand ním prispel k triumfu Bostonu nad Columbusom 3:1, Artemij Panarin zasa k víťazstvu NY Rangers nad San Jose 6:5.

Zo Slovákov bol v akcii len útočník Tomáš Tatar, no nebodoval. Jeho Colorado prehralo na ľade Los Angeles 1:4.

Tridsaťtriročný útočník odohral 22. zápas v sezóne, ale zatiaľ ešte ani raz neskóroval. "Lavíny" viedli po góle Josha Mansona, ale nakoniec prehrali tretí zápas po sebe.

Zibanejad: Panarin je superstar

Panarin dosiahol svoj piaty hetrik v kariére a pridal aj asistenciu. Jonny Brodzinski, Jacob Trouba a Vincent Trocheck zaznamenali po dve asistencie, Mika Zibanejad si pripísal dva body.

"Máme dostatočnú šírku kádra. Momentálne vyzeráme skvele. Verím, že dokážeme takto hrať celú sezónu," poznamenal ruský útočník, ktorý dosiahol prvý hetrik od 11. februára 2023, keď proti Caroline strelil štyri góly a pridalasistenciu.

"On je superstar. Niekedy nemáte pri ňom slov. Nemôžem byť šťastnejší, že ho máme v tíme" povedal na adresu Panarina spoluhráč Mika Zibanejad, ktorý si pripísal gól a asistenciu.

Prvý čistý hetrik pre Marchanda

Marchand strelil tri góly po sebe v rozmedzí piatich minút a päťdesiatich sekúnd tretej tretiny. Bol to jeho šiesty hetrik v kariére, prvý čistý.

Zavŕšil ho po 7 minútach a 46 sekundách od úvodného vhadzovania, tri góly od začiatku jednej tretiny strelili v klubovej histórii rýchlejšie len Leo Labine (7:01) a Bobby Bauer (7:30).

"S touto skupinou hráčov si vždy veríme, keď vstupujeme do tretej tretiny. Už v minulých rokoch sme ukázali, že sa nikdy nevzdávame a hráme až do konca. Vedeli sme, že ak budeme pokračovať v našej hre, že strelíme minimálne jeden gól, ak nie viac. Aj dnes sme tomu verili a podarilo sa nám to otočiť," uviedol Marchand.

Obranca Charlie McAvoy vo svojom 400. zápase v NHL asistoval pri dvoch góloch Bruins, brankár Jeremy Swayman sa pod výhru podpísal 24 úspešnými zákrokmi.

Olofsson vyrovnal Šatana a Vaneka

Rakúšan Marco Rossi strelil dva góly Minnesoty v súboji s Chicagom, Wild zdolali Blackhawks 4:1.

Domáci brankár Marc-Andre Fleury mal 28 úspešných zákrokov. Nový tréner Minnesoty John Hynes tak dosiahol triumf aj vo svojom treťom zápase.

Juuse Saros zneškodnil 34 striel hráčov Buffala a postaral sa výrazne o triumf Nashvillu na ľade Sabres 2:1. V drese domácich sa presadil Victor Olofsson.

Dvadsaťosemročný Švéd strelil svoj druhý gól z trestného strieľania v NHL, čím vyrovnal klubový rekord Miroslava Šatana a Thomasa Vaneka.

Minnesota - Chicago 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 3. Rossi (Faber, Zuccarello), 13. Rossi (F. Gaudreau, Faber), 18. Zuccarello (Kaprizov, Goligoski), 32. Boldy (Zuccarello, Spurgeon) - 53. T. Raddysh (T. Johnson, Bedard)

NY Rangers - San Jose 6:5 (3:2, 1:1, 2:2)

Góly: 9. Panarin (Zibanejad, Fox), 13. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 17. Zibanejad (Kreider, Brodzinski), 37. Cuylle (Bonino, Trouba), 45. Panarin (Trocheck, Brodzinski), 54. K. Miller (Trouba) - 4. Duclair (Burroughs), 13. Carpenter (Rutta), 30. MacDonald (Labanc, Hoffman), 55. Zetterlund (Granlund, Duclair), 56. Barabanov (Addison, Hertl)

Boston - Columbus 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 42. Marchand (Heinen, Coyle), 46. Marchand (McAvoy, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Zacha, McAvoy) - 40. Jenner (Olivier, Werenski)

Buffalo - Nashville 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 31. V. Olofsson (trestné strieľanie) - 10. F. Forsberg, 11. Trenin (Sissons, Co. Smith)

Los Angeles - Colorado 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 30. Byfield (M. Anderson, Kempe), 54. Byfield (Kempe, Kopitar), 55. Moore (Grundström), 59. Doughty (Talbot) - 13. Manson (Rantanen, MacKinnon)

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10:31 min, raz vystrelil na bránku a rozdal jeden bodyček/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Marchand s Panarinom sa blysli hetrikmi, Švéd vyrovnal rekord Šatana