Adam Ružička (vpravo) v súboji s Nathanom MacKinnonom.
Adam Ružička (vpravo) v súboji s Nathanom MacKinnonom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. feb 2024 o 06:35

Derby pod holým nebol m víťazne pre Rangers.

NEW YORK. Čas Adama Ružičku na ľade v zápase Arizony na ľade Colorada bol 6 minút a 41 sekúnd. Jeho čas strávený na trestnej lavici sa k tejto hodnote nebezpečne blížil, strávil na nej až 6 minút.

Slovenský forvard nebude na tretí duel v drese "kojotov" spomínať v najlepšom. Rozhodcovia ho najprv vylúčili v čase 21:35 za nedovolené bránenie a o 11 minút neskôr dostal štvorminútový trest za hru vysokou hokejkou.

Ide o jeho nové osobné maximum v tejto štatistike. Doteraz nikdy nestrávil na "lavici hanby" viac ako 2 minúty.

Coyotes prehrali na ľade Avalanche 3:4. Ružička bol opäť centrom štvrtého útoku a pripísal si mínusku. Do zostavy sa vrátil po minulom dueli, v ktorom bol zdravým náhradníkom.

Yotes nestačili ubrániť najväčšiu hviezdu súperovho tímu Nathana MacKinnona. V 31. minúte vyrovnal na 3:3 a v čase 53:25 asistoval pri víťaznom góle Toewsa.

Bodoval už v 26. domácom stretnutí od štartu sezóny. Dlhšiu šnúru ťahal iba Wayne Gretzky so 40 stretnutiami v ročníku 1988/89. Okrem toho dosiahol métu 90 bodov ako najrýchlejší hráč organizácie od dôb Petra Šťastného.

Po víťazstve slzy

Newyorské kluby Islanders a Rangers si to rozdali v špeciálnom derby. Odohrali zápas pod holým nebom.

Napokon z toho bol najgólovejší vonkajší zápas v histórii. Padlo až jedenásť gólov a v predĺžení rozhodol o výhre "jazdcov" 6:5 Artemij Panarin.

"Ostrovania" pritom ešte na začiatku 56. minúty vyhrávali relatívne pohodlne 5:3. Potom v presilovkách udreli Kreider a Zibanejad, čím poslali stretnutie do predĺženia.

"Zomkli sme sa ako partia, každý si vsugeroval, aký výsledok tu chceme dosiahnuť. Vznikla z toho krásna spomienka," radoval sa po zápase kapitán víťazného mužstva Jacob Trouba.

"Bol som plný emócií. Až som musel zadržiavať slzy. Bolo to neskutočné," pridal sa k nemu spoluhráč a autor víťazného gólu Panarin.

V záverečných minútach rozhodli o víťazstve aj hokejisti Los Angeles, ktorí na tripe vyhrali druhý zápas po sebe.

Tentoraz zdolali Pittsburgh. O výhru 2:1 sa postaral gólmi v 54. a 57. minúte Kempe. Druhý presný zásah strelil v oslabení.

NHL - základná časť - 13. február:

NY Islanders - NY Rangers 5:6pp (3:1, 1:2, 1:2 - 0:1)

Góly: 5. Nelson (Mayfield, Clutterbuck), 8. Horvat (Dobson, Pelech), 8. Barzal (Nelson, Dobson), 22. Lee (Engvall, Reilly), 42. Romanov (Dobson) – 2. E. Gustafsson (Kakko, Brodzinski), 26. Trocheck (Panarin, Fox), 39. Trocheck (Lafrenière, R. Lindgren), 56. Kreider (Panarin, Trocheck), 59. Zibanejad (Fox, Lafrenière), 61. Panarin

Brankári: Sorokin 32/38 - Šesťorkin 36/41

Colorado - Arizona 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Colton (Wood, Byram), 26. J. Johnson (R. Johansen), 31. MacKinnon (Byram, J. Johnson), 54. Toews (Drouin, MacKinnon) – 8. Dumba (Kerfoot, McBain), 13. Crouse (Maccelli, Moser), 30. L. Cooley (Maccelli, Dumba)

Brankári: Georgijev 27/30 - Vejmelka 33/37

/Adam Ružička (Arizona) odohral 6 minút a 41 sekúnd, zaznamenal 6 trestných minút a mínusku, vyhral tretinu vhadzovaní/

Pittsburgh - Los Angeles 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Crosby (E. Karlsson, Rust) – 54. Kempe (Doughty, Arvidsson), 57. Kempe (Kopitar)

Brankári: Jarry 31/33 - Talbot 29/30