Šanca, že Regenda príde na MS sa zvýšila. Crosby vyrovnal Gretzkého

Pavol Regenda. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|18. mar 2024 o 06:47 (aktualizované 18. mar 2024 o 10:25)

V noci na pondelok hrali v NHL dvaja Slováci.

NEW YORK. Hokejistom New Jersey Devils sa opäť vzdialila účasť v play-off. V noci z nedele na pondelok nestačili na Vegas.

Pri prehre 1:3 hral aj Šimon Nemec. Odohral 21 minút a 7 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu a štyri zblokované strely - najviac z celého mužstva.

Tréner ho pred týmto stretnutím presunul do tretej obrannej dvojice, od Lukea Hughesa ku Colinovi Millerovi. Úspech to neprinieslo.

"Bolo to pre nás veľké víťazstvo a potrebovali sme to. Dúfam, že to využijeme ako impulz, keďže nás čaká niekoľko zápasov doma, v ktorých sa pokúsime získať ďalšie body," povedal útočník Jack Eichel.

Spokojný nebol ani Pavol Regenda, ktorého Anaheim prehral 2:4 na ľade St. Louis. Michalovčan naďalej čaká na prvý bod v prebiehajúcej sezóne.

Na krídle štvrtého útoku odkorčuľoval 10 minút a 40 sekúnd, dvakrát vystrelil, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu.

Ducks sú po tejto prehre definitívne eliminovaní z boja o play-off. Patrí im predposledná priečka v Pacifickej divízii.

Ďaleko od postupových priečok sa nachádzajú aj San Diego Gulls, ich farmársky tím, čo zvyšuje šance, že by Regenda posilnil slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave.

Crosby stúpa historickými tabuľkami

Hokejisti Winnipegu vyhrali na ľade Columbusu jednoznačne 6:1. Dva góly strelil Tyler Toffoli, ktorý sa stal len tretím hráčom v dejinách klubu so štyrmi gólmi v prvých štyroch stretnutiach v tomto drese.

Darilo sa aj posile Caroliny Jevgenijovi Kuznecovovi. Ruský útočník strelil gól a pridal asistenciu pri víťazstve Caroliny 7:2 v Ottawe.

Pittsburgh Penguins zdolali Detroit 6:3. Kapitán Sidney Crosby strelil už 583. gól v drese "tučniakov", čím vyrovnal Waynea Gretzkého na siedmej priečke historickej tabuľky v počte gólov za jedno mužstvo.

"Myslím, že sme tvrdo pracovali, veľa sme si toho vytvorili, najmä v prvej polovici zápasu," skonštatoval Crosby. Pittsburgh zvýšil šance na play-off, na druhú voľnú kartu, ktorá patrí práve Detroitu, stráca päť bodov a má zápas k dobru.

Hokejisti Pittsburghu Penguins Lars Eller (vľavo) a Sidney Crosby sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)

Mestské derby pre Rangers

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali nad Islanders 5:2 a upevnili si vedúce postavenie v Metropolitnej divízii. Rozhodujúci gól zaznamenal v 36. minúte útočník Jonny Brodzinski.

Rangers vyhrali piaty z uplynulých šiestich zápasov. Za domácich sa presadili aj Mika Zibanejad, Will Cuylle, Kaapo Kakko a Alexis Lafreniere.

K'Andre Miller zaznamenal dve asistencie. V drese hostí skóroval dvakrát Bo Horvat, pri oboch góloch mu asistoval Brock Nelson.

"Páčila sa mi naša hra. V prvej tretine sa skóre nevyvíjalo v náš prospech, ale v druhej sme to otočili," povedal tréner domácich Peter Laviolette.

Nadviazal na neho útočník Vincent Trocheck: "Myslím, že druhá tretina bola naozaj dobrá. Boli sme konzistentní počas celého duelu."

Islanders prehrali štvrtý duel po sebe a stratili dôležité body v boji o druhú voľnú kartu do play off vo Východnej konferencii.

NHL - základná časť - 18. marec:

NY Rangers - NY Islanders 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 21. Zibanejad (Roslovic), 31. Cuylle (R. Lindgren, Fox), 36. Brodzinski (K. Miller, Wennberg), 43. Kakko (E. Gustafsson, Z. Jones), 51. Lafrenière (Panarin, K. Miller) – 15. Horvat (Nelson), 34. Horvat (Nelson, Reilly)

Brankári: Šesťorkin 25/27 - Sorokin 26/31

Vegas - New Jersey 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 43. W. Carrier (Pietrangelo, Hanifin), 52. Eichel (Hanifin), 60. W. Karlsson (Stephenson, Theodore) – 41. Hischier

Brankári: Thompson 20/21 - Allen 34/36

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 7 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu a štyri bloky/

Columbus - Winnipeg 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Góly: 41. Gaunce (Christiansen, Olivier) – 2. Connor (Scheifele, DeMelo), 22. Ehlers (Toffoli, Monahan), 30. Toffoli (Ehlers, Monahan), 32. Stanley, 39. Namestnikov (M. Barron, Pionk), 58. Toffoli

Brankári: Merzlikins 21/27 - Hellebuyck 30/31

Chicago - San Jose 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Góly: 35. Kurashev (T. Johnson, Bedard), 51. Donato (Tinordi, Megna), 52. Korchinski (Reichel), 53. Joe. Anderson (Blackwell, A. Vlasic) – 11. Carpenter (Barabanov, Labanc), 17. Kostin (Granlund, Ferraro)

Brankári: Mrázek 25/27 - Cooley 26/30

Ottawa - Carolina 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Góly: 14. Chabot (B. Tkachuk, Kelly), 25. Stützle (Chabot, Giroux) – 8. Orlov (Lemieux, Nečas), 23. Kuznecov (Skjei, Orlov), 40. Jarvis (S. Aho II, Guentzel), 45. Chatfield (S. Aho II, Orlov), 48. Orlov (Svečnikov, Kuznecov), 49. Guentzel (S. Aho II, Chatfield), 54. Lemieux (Burns, Slavin)

Brankári: Forsberg 31/38 - Andersen 30/32

Pittsburgh - Detroit 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Góly: 11. R. Smith (M. Pettersson, E. Karlsson), 19. Crosby, 20. Puustinen (R. Smith, Eller), 30. Bunting (Puustinen, Malkin), 40. Eller (Crosby, Letang), 60. D. O'Connor (Rust, Graves) – 16. Raymond (Perron, Chiarot), 38. Fischer (Rasmussen, Petry), 57. Raymond (P. Kane, Gostisbehere)

Brankári: Nedeljkovic 25/28 - Lyon 32/37

St. Louis - Anaheim 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 35. Hayes (Krug, Z. Bolduc), 42. Thomas (Bučnevič, Faulk), 47. Neighbours (B. Schenn, Bučnevič), 50. Thomas (Bučnevič, Faulk) – 14. Terry (Minťukov, LaCombe), 60. Terry (Killorn, Carlsson)

Brankári: Hofer 26/28 - Dostál 23/27

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 10 minút a 40 sekúnd, dvakrát vystrelil, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Šanca, že Regenda príde na MS sa zvýšila. Crosby vyrovnal Gretzkého