Patrik Koch v drese Arizony Coyotes. (Autor: X / Arizona Coyotes)
Oh my Hockey|8. mar 2024 o 06:20

Nemec sa vrátil do zostavy New Jersey.

NEW YORK. Keď Patrika Kocha povolali do NHL po prvý raz pred zhruba tromi mesiacmi, debutu sa nedočkal. Tentoraz už nastúpil.

Slovenský obranca bol v noci povolaný do prvého tímu Arizony Coyotes a hneď o pár hodín neskôr už hral v zápase proti Minnesote Wild.

Dvadsaťsedemročný rodák z Malaciek sa stal po Šimonovi Nemcovi a Martinovi Pospíšilovi tretím slovenským debutantom v sezóne 2023/24. Pri premiére odohral 9 minút a 20 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku, štyri bodyčeky, blok a desaťminútový trest za nešportové správanie.

Na debut síce nezabudne, ale mohol naň mať aj lepšie spomienky. "Kojoti" totiž prehrali proti Minnesote 2:5.

Do zostavy New Jersey Devils sa vrátil Šimon Nemec. Pri výhre 4:1 proti St. Louis nastúpil v treťom obrannom páre s iným nováčikom Lukeom Hughesom a kouč Green mu vrátil pozíciu v druhej presilovkovej formácii.

Na ľade strávil 17 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a strelecký pokus.

"Dnes som sa cítil celkom dobre. Niekedy je lepšie si trochu odpočinúť. Som však šťastný, že to bol len jeden zápas," povedal s úsmevom po výhre.

O výhru "diablov" sa postaral Timo Meier. Švajčiarsky útočník strelil prvé tri góly mužstva, štvrtý do prázdnej bránky pridal Haula.

Juraj Slafkovský nebodoval pri prehre Montrealu na ľade Caroliny 1:4. Odohral 18 minút a 30 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, strelu a dva bodyčeky. Jediným strelcom Habs bol Joshua Roy.

Calgary bez suspendovaného Martina Pospíšila olúpilo Tampu Bay o dva body. Erik Černák pri prehre 3:6 strávil na ľade 17 minút a 40 sekúnd, odsedel si menší trest a prezentoval sa bodyčekom a blokom.

Boston - Toronto 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 6. Pastrňák (DeBrusk, Marchand), 25. Frederic, 38. Geekie (Shattenkirk, Zacha), 39. Carlo (Marchand, DeBrusk) – 28. Marner (Liljegren)

Brankári: Swayman 28/29 - Woll 22/26

Carolina - Montreal 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 14. Skjei (Svečnikov, Nečas), 40. Noesen (Chatfield, Drury), 56. Skjei (Pesce, S. Aho II), 59. Svečnikov (Teräväinen) – 6. J. Roy (Newhook)

Brankári: Andersen 24/25 - Montembeault 35/38

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 30 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, strelu a dva bodyčeky/

Columbus - Edmonton 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Góly: 7. Olivier (Kuraly, Danforth), 15. A. Nylander (Sillinger), 16. Voronkov, 60. Roslovic (Texier, Gudbranson) – 22. Hyman (McDavid, Draisaitl), 53. Perry (E. Kane, Nurse)

Brankári: Tarasov 29/31 - Pickard 29/32

Florida - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Forsling (Ekblad, Lundell) – 21. Poehling (York, Sanheim), 60. Hathaway (M. Staal, N. Cates)

Brankári: Bobrovskij 24/26 - Ersson 29/30

New Jersey - St. Louis 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 14. Meier (Hischier, J. Hughes), 17. Meier (Palát, Marino), 37. Meier (Palát, Hischier), 60. Haula (Meier) – 30. Saad (Perunovich, Scandella)

Brankári: Daws 23/24 - Binnington 29/32

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 17 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a strelecký pokus/

Pittsburgh - Washington 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Góly: 2. Wilson (Malenstyn), 21. Ovečkin (D. Strome, Wilson), 24. Jensen (Malenstyn), 29. Lapierre (T. van Riemsdyk, Ovečkin), 37. Mirošničenko (D. Strome, Milano), 43. Milano (Alexejev, D. Strome)

Brankári: Jarry 18/22, Nedeljkovic 5/7 - Lindgren 39/39

Tampa Bay - Calgary 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Góly: 15. Sheary (Paul, Hedman), 33. Cirelli (Stamkos, Kučerov), 55. Eyssimont (Sheary, Paul) – 12. Dr. Hunt (Šarangovič), 27. Šarangovič (Huberdeau, Weegar), 29. Šarangovič (Coronato), 30. Pelletier, 47. Coleman (Šarangovič, Huberdeau), 53. Mangiapane (Backlund, Weegar)

Brankári: Vasilevskij 18/23 - Markström 19/22

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 40 sekúnd, odsedel si menší trest a prezentoval sa bodyčekom a blokom/

Nashville - Buffalo 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 4. F. Forsberg (Josi, Nyquist), 17. Evangelista (Jankowski, Novak), 42. F. Forsberg (Nyquist, O'Reilly), 47. F. Forsberg (Lauzon, Nyquist) – 5. Byram (Dahlin, Krebs), 53. Power (Byram)

Brankári: Saros 26/28 - Comrie 20/24

Arizona - Minnesota 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 42. Keller (Schmaltz, Durzi), 42. Carcone (O'Brien, McBain) – 22. Kaprizov (Zuccarello, Faber), 42. Bogosian (Hartman, Zuccarello), 48. Eriksson Ek (Zuccarello), 59. Faber (Hartman), 60. Dewar (Brodin, Beckman)

Brankári: Vejmelka 23/26 - Fleury 23/25

/Patrik Koch (Arizona) odohral 9 minút a 20 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku, štyri bodyčeky, blok a desaťminútový trest za nešportové správanie/

Vegas - Vancouver 1:3 (0:2, 1:1, 0:0

Góly: 24. Amadio (Pietrangelo, N. Roy) – 7. Q. Hughes (E. Pettersson, Boeser), 7. Di Giuseppe (Höglander, Juulsen), 36. Garland (E. Lindholm)

Brankári: Hill 32/35 - Demko 27/28

Los Angeles - Ottawa 3:2x

Góly: /bude doplnené/

Brankári: /bude doplnené/

San Jose - NY Islanders 2:7x