Zapol motory a prekonal brankára. Fehérváry sa zahral na útočníka, strelil gól

Martin Fehérváry tesne po góle.
Martin Fehérváry tesne po góle. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|18. mar 2022 o 06:13

Hrali aj Zdeno Chára a Marián Studenič.

NEW YORK. Piatym gólom a celkovým dvanástym bodom v sezóne prispel Martin Fehérváry k jasnému víťazstvu Washingtonu Capitals na ľade Columbusu Blue Jackets.

Slovenský obranca sa presadil v 22. minúte, keď nadviazal na góly spoluhráča Manthu a zvyšoval stav stretnutia na 3:0.

Gólová situácia sa zrodila zo zlého striedania Columbusu. John Carlson prihrával puk z vlastnej modrej čiary na Spronga, ktorému sa odrazil od hokejky. Fehérváry bol rýchlejší, a tak sa podujal zakončiť akciu z netradičného postavenia.

Prehodil si puk na bekhend a vyhnal brankára Joonasa Korpisala z brány.

Stal sa tretím obrancom Washingtonu v sezóne s piatimi gólmi na konte. "Je vždy pekné skórovať, som za to rád. Snažím sa síce sústrediť na defenzívu, no rád som aj za zlepšenie útočnej činnosti," reagoval po zápase.

"Som ešte mladý, snažím sa na sebe pracovať. Pri svojej rýchlosti často dostanem príležitosť takto pomôcť útočníkom, tak sa to snažím využívať."

Washington porazil Columbus 7:2. Okrem Fehérváryho skórovali dvojgólový Mantha, Ovečkin, McMichael, Sheary a Kuznecov. Fehérváry odohral 17 minúť a 17 sekúnd, zaznamenal tri plusové body, dve strely na bránu, dva hity a blok.

Ďalším Slovákom v akcii bol Zdeno Chára. Pri výhre New Yorku Islanders nad mestským rivalom 2:1 strávil na ľade 18 minút. Raz vystrelil na bránu, rozdal dva hity a zablokoval jeden strelecký pokus.

Marián Studenič odohral svoj druhý duel za Dallas Stars. Časomerači mu namerali 7 minút a 52 sekúnd na ľade. Zaznamenal plusový bod, dve trestné minúty, jeden bodyček a jeden blok. Dostal možnosť zahrať si v presilovej hre.

Tisícový Giroux

Kapitán Philadelphie Flyers Claude Giroux dostal od klubu poďakovanie v podobe ceremónie za tisíc odohraných zápasov. Celú doterajšiu kariéru strávil v ich drese.

"Letci" následne zdolali Nashville 5:4.

V tisícovke duelov zaknihoval rovných 900 bodov za 291 gólov a 609 asistencií. Koľko ich ešte pridá za pennsylvánsky klub, nevedno, keďže je veľkým adeptom na výmenu počas uzávierky prestupov.

Historický rekord Floridy Panthers utvoril zadák Aaron Ekblad. V ich drese pozbieral už 291 bodov, viac ako ktorýkoľvek iný obranca v dejinách organizácie.

Draisaitl a Kreider k Matthewsovi

Klub štyridsaťgólových strelcov sezóny 2021/22 privítal nového člena. K Austonovi Matthewsovi sa pridali Leon Draisaitl a Chris Kreider, strácajú naňho päť gólov.

Draisaitlovi Edmonton Oilers deklasovali Buffalo Sabres 6:1. Draisaitl pomohol jedným gólom.

Kapitán Connor McDavid mal dve asistencie, čím opäť zveľadil náskok na čele bodovania. Vedie práve pred Draisaitlom a Jonathanom Huberdeauom z Floridy. Aktuálne má na konte 87 bodov, o tri viac ako najbližší prenasledovatelia.

Chris Kreider sa do streleckej listiny zapísal ako jediný hráč New Yorku Rangers v zápase proti New Yorku Islanders. "Jazdci" prehrali v derby 1:2.

NHL - základná časť - 18. marec:

Columbus - Washington 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Góly: 27. O. Bjorkstrand (J. Voráček, Domi), 42. Laine (Werenski, Peeke) – 5. Mantha (Oshie), 13. Mantha, 22. Fehérváry (Sprong, Carlson), 31. Ovečkin (Sheary, T. Wilson), 45. McMichael, 48. Sheary, 50. Kuznecov (Bäckström)

Brankári: Korpisalo 6/9, Merzlikins 20/23 - Vaněček 39/41

/Martin Fehérváry (Washington) strelil gól. Odohral 17 minúť a 17 sekúnd, zaznamenal tri plusové body, dve strely na bránu, dva hity a blok/

Montreal Canadiens 3:4 pp Dallas Stars (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 30. Caufield (Suzuki, Ch. Wideman), 49. Suzuki (Caufield, A. Romanov), 53. Schueneman (R. Pitlick, Dauphin) – 19. Faksa (M. Raffl, A. Radulov), 36. Jamie Benn (Lindell, J. Klingberg), 56. J. Klingberg (Jamie Benn, Gurianov), 65. J. Klingberg (Jamie Benn, Seguin)

Brankári: Allen 31/35 - Oettinger 28/31

/Marián Studenič (Dallas) odohral 7 minút a 52 sekúnd. Zaznamenal plusový bod, dve trestné minúty, jeden bodyček a jeden blok/

NY Rangers 1:2 NY Islanders (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 34. Kreider (Lafreniere, Trouba) – 21. A. Lee (Barzal, Dobson), 58. Palmieri (Pulock, Pelech)

Brankári: Šesťorkin 26/28 - Sorokin 29/30

/Zdeno Chára (NY Islanders) strávil na ľade 18 minút. Raz vystrelil na bránu, rozdal dva hity a zablokoval jeden strelecký pokus/

Philadelphia - Nashville 5:4 (1:0, 2:3, 2:1)

Góly: 8. Sanheim, 22. York (Konecny, Farabee), 24. J. van Riemsdyk (Atkinson, Brassard), 56. K. Hayes (Ristolainen), 59. Farabee (K. Hayes, Sanheim) – 21. Jeannot (Sissons), 26. P. Myers (Josi, Cousins), 37. Johansen (Mikael Granlund, Josi), 42. F. Forsberg (Josi, Duchene)

Brankári: Hart 30/34 - Saros 28/33

Toronto - Carolina 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 16. Michejev (Holl), 25. Marner (Liljegren, Tavares), 48. O. Kaše (W. Nylander, Kerfoot) – 45. Bear (Fast, Slavin), 60. Trocheck (A. Svečnikov, Slavin)

Brankári: Andersen 18/21 - Källgren 34/36

St. Louis - Pittsburgh 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 37. Perron (I. Barbašev), 42. I. Barbašev (Saad) – 15. Ruhwedel (M. Pettersson, R. Zohorna), 31. Matheson (Kasperi Kapanen, Marino), rozh. náj. Rust

Brankári: Husso 43/45 - Jarry 23/25

Edmonton - Buffalo 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Yamamoto (McDavid, Ceci), 14. McDavid (Yamamoto, E. Kane), 29. Draisaitl (Hyman), 34. Nurse (Hyman, Ceci), 46. Devin Shore (Barrie), 56. Barrie (Foegele, R. McLeod) – 44. V. Olofsson (R. Asplund, Mittelstadt)

Brankári: Smith 27/28 - Anderson 30/36

Los Angeles - San Jose 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Kopitar (Durzi), 37. Danault (Durzi, T. Moore), 58. A. Kempe

Brankári: Petersen 29/29 - Reimer 24/26

Vancouver - Detroit 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 29. P. Suter (Namestnikov)

Brankári: Demko 34/34 - Nedeljkovic 43/43

Vegas - Florida 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 18. Amadio (B. Howden, Kolesar), 26. Dadonov (D. Pouliot), 35. Dadonov (Theodore, Eichel), 54. N. Roy, 59. W. Karlsson – 9. Verhaeghe (Luostarinen, Ekblad), 38. S. Bennett (Duclair, Ekblad), 53. S. Reinhart (Ekblad, Barkov)

Brankári: Thompson 33/36 - Knight 25/29

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Zapol motory a prekonal brankára. Fehérváry sa zahral na útočníka, strelil gól