Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: X / Montreal Canadiens)
Oh my Hockey|16. feb 2024 o 06:00

Bodovali aj Pospíšil a Černák.

NEW YORK. V stredu sa Juraj Slafkovský tešil z vyrovnania rekordnej bodovej šnúry Montrealu Canadiens. V noci zo štvrtka na piatok ju ešte zveľadil a stal sa osamostatneným rekordérom.

Je prvým tínedžerom v 114-ročnej histórii klubu so sedemzápasovou bodovou sériou. Proti New Yorku Rangers strelil gól a pridal asistenciu.

Jonathana Quicka prekonal v 37. minúte, keď znižoval na 2:4 a vykresal pre Habs iskierku nádeje. Keď však v čase 51:27 asistoval, veci vyzerali ešte horšie. Po jeho prihrávke znížil Caufield na 4:7 a tento stav sa už do konca duelu nezmenil.

Mladý Slovák dostal opäť poriadnu porciu času v prvej lajne. Odohral 19 minút a 59 sekúnd, zaknihoval plusku a dva strelecké pokusy.

V uplynulých dvoch zápasoch pozbieral päť bodov. Počas trvania bodovej série ich v 7 stretnutiach zaknihoval 11 a za posledný mesiac si udržuje priemer vyšší ako bod na zápas so 14 bodmi v 12 zápasoch.

Bodovo sa zadarilo aj Martinovi Pospíšilovi. Po jeho asistencii otvoril skóre Kadri, no Calgary podľahlo San Jose 3:6.

Pospíšil sa prezentoval svojou typicky tvrdou hrou. Odohral 14 minút a 20 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty, dve strely na bránku, päť bodyčekov a blok.

V druhom zápase po sebe sa do kanadského bodovania zapísal Erik Černák. Asistoval pri góle do prázdnej bránky. Bolts aj vďaka nemu zdolali Colorado 6:3.

Šimon Nemec sa tentoraz nepresadil pri prehre New Jersey doma proti Los Angeles 1:2. Odohral 15 minút a 29 sekúnd, zapísal si mínusku, strelu na bránku a dva bloky.

Bez bodového zápisu ukončil zápas Seattlu na ľade Bostonu aj Tomáš Tatar. Mohol sa však tešiť z cenného víťazstva 4:1.

Súboj dvoch najproduktívnejších

V zápase Pittsburghu a Chicaga sa do akcie vrátil Connor Bedard, ktorý asistoval pri jedinom góle Blackhawks. Jeho maródka trvala vyše mesiaca.

Z výhry sa však tešili Penguins. Pri výsledku 4:1 zahviezdil Sidney Crosby, ktorý strelil 30. gól v sezóne po 12. krát v kariére, čím prekonal klubový rekord Maria Lemieuxa.

V zápase Tampy Bay a Colorada sa stretli dvaja najproduktívnejší hráči prebiehajúcej základnej časti. Viac sa vyznamenal aktuálny líder Nikita Kučerov, ktorý k výhre 6:3 prispel dvomi gólmi a asistenciou. Zahanbiť sa však nenechal ani jeho prenasledovateľ Nathan MacKinnon s dvomi gólovými prihrávkami.

Aj najlepší strelec sezóny Auston Matthews dal o sebe vedieť. Pri výhre 4:3 po predĺžení nad Philadelphiou strelil v rozmedzí ôsmich minút hetrik. Trojgólový večer zažil aj Chris Kreider z New Yorku Rangers.

NHL - základná časť - 16. február:

Boston - Seattle 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Pastrňák (Zacha, McAvoy) – 10. Eberle (Bjorkstrand, Beniers), 38. Tolvanen (Beniers), 49. Beniers (Wennberg), 60. McCann

Brankári: Swayman 22/25 - Daccord 36/37

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 11 minút a 12 sekúnd/

Buffalo - Florida 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 10. Verhaeghe (Barkov), 38. Lundell (M. Tkachuk, Forsling), 59. Verhaeghe (Reinhart), 60. Lomberg (Forsling, Lundell)

Brankári: Comrie 27/30 - Stolarz 45/45

New Jersey - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Toffoli (Bratt, J. Hughes) – 29. Kopitar (Kempe), 55. Byfield (B. Clarke, Dubois)

Brankári: Daws 27/29 - Rittich 26/27

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 15 minút a 29 sekúnd, zapísal si mínusku, strelu na bránku a dva bloky/

NY Rangers - Montreal 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Góly: 32. Kreider (Zibanejad, Trouba), 33. Cuylle (R. Lindgren, Fox), 35. Zibanejad (Fox, Panarin), 36. Kreider (Panarin, Fox), 45. Lafrenière (Trocheck, Panarin), 48. Kreider (Zibanejad, Vesey), 50. Kakko (Fox, Cuylle) – 15. J. Evans (Jos. Anderson, Pearson), 37. Slafkovský (Caufield), 47. Caufield (Matheson, Suzuki), 52. Caufield (Slafkovský, Guhle)

Brankári: Quick 31/35 - Montembeault 24/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 19 minút a 59 sekúnd, strelil gól, pridal asistenciu, zaknihoval plusku a dva strelecké pokusy/

Ottawa - Anaheim 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 45. Giroux – 10. Mintjukov (Terry, Carlsson), 38. Vatrano (R. Strome), 39. McTavish (Silfverberg, Vatrano), 43. McTavish (Terry, Fowler), 50. Fowler (R. Strome, Vatrano)

Brankári: Korpisalo 15/20 - Gibson 15/15, Dostál 18/19

Tampa Bay - Colorado 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)

Góly: 18. Point (Kučerov), 19. Kučerov (Hagel, Cirelli), 44. Stamkos (Kučerov, Hedman), 49. Kučerov (Point, Stamkos), 60. Cirelli (Hagel, Černák), 60. Perbix – 16. Byram (Rantanen, MacKinnon), 36. Byram (Colton, Lehkonen), 44. Lehkonen (MacKinnon, Drouin)

Brankári: Vasilevskij 28/31 - Annunen 33/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 45 sekúnd so ziskom asistencie, strely, šiestich bodyčekov a dvoch blokov, odsedel si jeden menší trest/

Toronto - Philadelphia 4:3pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 32. Matthews (Marner), 35. Matthews (Marner, W. Nylander), 39. Matthews (Liljegren), 61. W. Nylander (Liljegren, Marner) – 8. Sanheim (Laughton, Konecny), 55. Hathaway (N. Cates, Seeler), 56. Konecny (Tippett, Farabee)

Brankári: Samsonov 29/32 - Ersson 24/28

Nashville - Dallas 2:9 (0:4, 2:3, 0:2)

Góly: 30. Co. Smith (McCarron, A. Carrier), 32. Novak (Nyquist) – 1. Steel, 5. Duchene (Marchment), 13. Cr. Smith (Steel), 16. W. Johnston (Dellandrea, Harley), 25. Heiskanen (W. Johnston, Dellandrea), 31. Seguin (W. Johnston, Marchment), 40. Duchene (Seguin, R. Suter), 44. Dellandrea (J. Robertson, R. Suter), 49. W. Johnston (Seguin)

Brankári: Saros 14/18, Lankinen 18/23 - Oettinger 20/22, Wedgewood 7/7

St. Louis - Edmonton 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)

Góly: 11. Thomas (Leddy, Bučnevič), 22. Neighbours (B. Schenn, Krug), 29. Krug (Neighbours, Kessel), 36. Kyrou (Neighbours, Thomas), 40. Bučnevič (Thomas, Kyrou), 58. Saad – 14. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 20. Nugent-Hopkins (Hyman, McDavid), 52. Perry (Kulak, McDavid)

Brankári: Binnington 35/38 - Skinner 24/29

Chicago - Pittsburgh 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 29. Kurashev (Bedard, N. Foligno) – 1. Crosby (M. Pettersson, Rakell), 13. R. Smith (D. O'Connor), 46. Crosby (Rakell, M. Pettersson), 60. Rust

Brankári: Söderblom 23/26 - Nedeljkovic 27/28

Calgary - San Jose 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

Góly: 5. Kadri (Pospíšil), 40. Backlund (C. Tanev, Hanifin), 57. Kuzmenko (C. Tanev, Huberdeau) – 25. Granlund (Zadina), 28. Bailey (Zadina), 33. Kunin (Eklund, Burroughs), 45. Zadina (Sturm, Bailey), 46. Zadina (Bailey, M. Vlasic), 56. Kunin

Brankári: Wolf 24/30 - Blackwood 31/34

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 20 sekúnd, zaznamenal asistenciu, mínusku, dve trestné minúty, dve strely na bránku, päť bodyčekov a blok/

Vancouver - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. J. Miller, 10. E. Lindholm (E. Pettersson), 33. Zadorov (E. Pettersson, Höglander), 53. E. Lindholm (E. Pettersson) – 35. Compher (Chiarot, Fischer)

Brankári: Demko 26/27 - Lyon 17/21

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovského fazóna neustáva. Utvoril nový rekord, zažiaril gólom a asistenciou