Kuriózny moment. Čajkovský inkasoval v jednom striedaní šesť trestných minút

Na snímke slovenský reprezentant Michal Čajkovský.
Na snímke slovenský reprezentant Michal Čajkovský. (Autor: TASR)
TASR|9. jan 2022 o 17:53 (aktualizované 9. jan 2022 o 19:04)

Jurčo s Liškom bodovali pri výhrach svojich tímov.

MOSKVA. Slovenský hokejista Tomáš Jurčo prispel v nedeľnom zápase KHL jednou asistenciou k výhre Barysu Nur-Sultan na ľade Metallurgu Magnitogorsk 4:3 pp.

V 37. minúte asistoval pri treťom góle hostí z hokejky Antona Sagadejeva.

Rovnako jednu asistenciu si pripísal v zápase Čerepovec - Soči aj Adam Liška, ktorý prihral na tretí gól domácich pri výhre 4:2.

Sibir Novosibirsk v zostave s Michalom Čajkovským zvíťazil na ľade Amuru Chabarovsk 1:0.

Slovenský obranca bol pri kurióznej situácii v 37. minúte, keď najskôr kroščekoval domáceho Gorškova, za čo mu arbitri udelili menší trest.

V ponechanej výhode pre Amur však nešťastne trafil hokejkou do tváre Butuzova a v jednom striedaní tak inkasoval až šesť trestných minút.

KHL - základná časť - 9. január:

HC Viťaz Moskovská oblasť - Avangard Omsk 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Ojamäki - 1. Kaski, 4. Žarkov, 16. Gricjuk, 44. Kablukov

Dinamo Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. a 38. Galiev, 42. O'Dell - 4. Petriščev, 22. Čivilev, 52. Porjadin, rozh. nájazd Gimatov

Severstaľ Čerepovec - HK Soči 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Dumbadze, 23. Chochlov, 35. J. Morozov (LIŠKA), 45. Makejev - 47. Petkov, 60. I. Morozov

Metallurg Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 13. Korostelev, 36. Leipsic, 48. Hultström - 1. Asetov, 29. Lilja, 37. Sagadejev (JURČO), 65. Vey

Amur Chabarovsk - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 7. Setdikov

Admiral Vladivostok - Spartak Moskva 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Góly: 13. a 50. Gutik, 35. Chamidullin, 37. Fazylzianov – 29. Čebykin, 43. Cyplakov, 55. Drozdov

Domov»Hokej»KHL»Kuriózny moment. Čajkovský inkasoval v jednom striedaní šesť trestných minút