Šimon Nemec bráni Claudea Girouxa z Ottawy. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. mar 2024 o 06:35 (aktualizované 24. mar 2024 o 06:50)

Šimon Nemec bol pri štyroch z piatich gólov súpera.

NEW YORK. Do nočného diania NHL zasiahli traja Slováci. Šimon Nemec si vytvoril jeden negatívny rekord.

Obranca New Jersey ukončil nočný zápas proti Ottawe až so štyrmi "mínuskami". Pri prehre 2:5 bol pri štyroch góloch súpera. Na ľade strávil takmer 18 minút a raz vystrelil na bránu.

Z hľadiska bilancie +/- to bol pre Slováka najhorší zápas v kariére v NHL. V rámci celého tímu mal v stretnutí -4 aj útočník Erik Haula.

Martin Pospíšil bol pri prehre Calgary s Vancouverom 2:4. V zápase odohral 16:15 min., nebodoval, ale opäť hral tvrdo - zaznamenal až sedem hitov. Raz vystrelil na bránu a mal aj jeden mínusový bod.

Bodovo naprázdno vyšiel aj Erik Černák. V dueli Tampy proti Los Angeles si pripísal tri hity a dva mínusové body. Odohral 19:41 minút a nezabránil prehre 3:4 po predĺžení.

Leddy s jubileom

Zadák St. Louis Blues Nick Leddy v noci odohral svoj tisíci zápas v NHL. Pri výhre v Minnesote 5:4 po predĺžení si pripísal jednu asistenciu. V NHL má dohromady 408 bodov (73+335). Dosiahol ich v drese Chicaga, NY Islanders, Detroitu a St. Louis.

V jubilejnom zápase pre Leddyho potiahol Blues Jordan Kyrou, ktorý strelil svoj štvrtý hetrik v kariére. Tím z Missouri hrá vo veľmi dobrej forme, vyhrali šesť z posledných siedmich stretnutí a na ôsmy celok Západnej konferencie, Vegas Golden Knights, im chýbajú už len štyri body.

Nashville tvorí nový rekord

Nashville Predators natiahli svoju bodovú šnúru už na skvelých 17 zápasov. V noci zvíťazili nad Detroitom tesne 1:0 vďaka gólu Forsberga. "Predátori" odišli naposledy bez bodu 15. februára a aktuálne tvoria nový klubový rekord. Žiaden tím v NHL nemal v tejto sezóne takú dlhú šnúru. Doterajšie maximum držal Edmonton (16 zápasov).

Preds sa zároveň podarilo natiahnuť sériu aj v počte gólov strelených za sebou. Forsbergov zásah bol už 11. gól v poradí. Proti Detroitu neinkasovali rovnako ako v dueli predtým proti Floride, keď vyhrali 3:0. Naposledy im súper strelil gól ešte v druhej tretine pri výhre 8:2 nad San Jose. Ich séria bez inkasovaného gólu trvá už 154 minút a 14 sekúnd.

Pomohlo im k tomu aj 23 úspešných zákrokov Juuseho Sarosa:

"Je zábavné byť súčasťou tohto všetkého," povedal brankár. "Začína to len sústredením sa každý deň. Cítim, že tu tvoríme niečo špeciálne."

Útočník Vegas Golden Knights Jack Eichel strelil pri výhre nad Columbusom 4:2 dva góly. Prvým z nich vylepšil svoju kariérnu bilanciu v profilige na 500 bodov. Potreboval na to 527 zápasov a stal sa piatym najrýchlejším aktívnym Američanom, ktorý to dokázal. Rýchlejší ako on boli Auston Matthews, Matthew Tkachuk, Patrick Kane a Johnny Gaudreau.

Najproduktívnejší obranca sezóny Quinn Hughes dosiahol v noci svoj 80. bod. Zadák Vancouveru mal pri výhre 4:2 nad Calgary jednu asistenciu. Míľnik dosiahol ako piaty americký obranca v histórii a prvý od sezóny 1995/96, keď sa to podarilo Brianovi Leetchovi.

Chicago sa v noci stalo tretím tímom v tomto ročníku, ktorému sa podarilo otočiť zápas, v ktorom prehrával o štyri góly. Blackhawks to dokázali proti San Jose, na ktorého ľade zaostávali 0:4 ešte v 25. minúte. Následne duel vyrovnali a v 18. sekunde predĺženia rozhodol Seth Jones.

Okrem "jastrabov" to predtým dosiahli práve San Jose a Arizona. V histórii klubu sa to podarilo piatykrát.

NHL - základná časť - 24. marec:

NY Islanders - Winnipeg 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)

Góly: 6. Clutterbuck, 9. Clutterbuck (M. Martin, Romanov), 16. Palmieri (Nelson, Horvat), 22. Fasching (Barzal, Pulock), 30. Barzal (Fasching, Dobson), 36. Lee (Barzal, Fasching) – 12. Namestnikov (M. Barron, DeMelo), 48. Appleton (Ehlers, Morrissey), 58. Perfetti

Philadelphia - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 39. Konecny (Foerster, Laughton), 56. Konecny (Frost, Tippett), 59. Foerster (Poehling) – 51. Brazeau (Coyle, Lohrei), 57. Heinen (Geekie, DeBrusk)

Minnesota - St. Louis 4:5pp (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 25. M. Johansson (Faber, Boldy), 32. Rossi (Kaprizov), 36. Rossi (Zuccarello, Kaprizov), 55. Faber (Hartman, Middleton) – 11. Neighbours (B. Schenn), 33. Kyrou (Bučnevič), 44. Kyrou (Bučnevič, Leddy), 51. Kyrou (Saad, Bučnevič), 63. Saad (Kapanen, Faulk)

Nashville - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 55. F. Forsberg (Josi, Nyquist)

New Jersey - Ottawa 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Góly: 21. Bratt, 21. Nosek (Palát, Mercer) – 5. M. Joseph, 25. Greig (M. Joseph), 27. Crookshank (Chabot, Stützle), 30. Chabot (B. Tkachuk, Brännström), 51. Batherson (B. Tkachuk)

/Šimon Nemec (New Jersey) nebodoval, raz vystrelil na bránu, pripísal si štyri mínusové body, odohral 17:58 min./

Toronto - Edmonton 6:3 (2:0, 3:0, 1:3)

Góly: 5. McMann (Tavares, Liljegren), 19. W. Nylander (Liljegren), 29. Holmberg (Domi, Matthews), 32. Holmberg (McMann, Rielly), 36. McMann (W. Nylander, Tavares), 60. Matthews – 45. Hyman (McDavid, Bouchard), 49. Perry (E. Kane, McDavid), 57. Draisaitl (McDavid, Bouchard)

NY Rangers - Florida 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 27. Fox (Trocheck, Zibanejad), 29. Panarin (Trocheck, Fox), 57. Panarin (Z. Jones, Trocheck), rozh. náj. Panarin – 9. M. Tkachuk (Mahura, Verhaeghe), 21. Luostarinen (Reinhart, Balinskis), 56. Verhaeghe (Montour, M. Tkachuk)

Vancouver - Calgary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 1. Höglander (E. Pettersson, Garland), 29. Höglander (E. Pettersson, Garland), 57. J. Miller (Boeser, Q. Hughes), 59. E. Lindholm – 39. R. Andersson (Greer, Rooney), 60. Hanley (Pachal, Greer)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, pripísal si sedem hitov, dve strely na bránu a jeden mínusový bod, odohral 16 minút a 15 sekúnd/

Los Angeles - Tampa Bay 4:3pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 8. Kempe (Kopitar, Byfield), 23. Moore (Dubois), 42. M. Anderson, 61. Gavrikov (Kempe) – 20. Point, 56. Stamkos (Point), 60. Stamkos (Kučerov, Hedman)

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, pripísal si tri hity, dva mínusové body, odohral 19:41 min./

San Jose - Chicago 4:5pp (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)

Góly: 4. Bordeleau (Zetterlund, Addison), 11. Bordeleau (Bailey, Sturm), 21. Zetterlund (Kostin, Ferraro), 22. Zetterlund (Eklund) – 27. Donato (T. Raddysh, T. Johnson), 34. T. Johnson (Donato, T. Raddysh), 47. S. Jones (Kaiser, Bedard), 60. Kurashev (Donato, N. Foligno), 61. S. Jones (Kurashev)

Vegas - Columbus 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 24. Barbašev (N. Roy), 25. Eichel (Whitecloud, Stephenson), 44. Dorofejev (Theodore, Mantha), 58. Eichel (Theodore, Stephenson) – 5. Gudbranson (Werenski, Marčenko), 60. Meyer (Voronkov, Fix-Wolansky)