Juraj Slafkovský máva fanúšikom.
Juraj Slafkovský máva fanúšikom. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|10. mar 2024 o 06:48

Černák nedohral zápas proti Philadelphii.

NEW YORK. Zápas Montrealu a Toronta je zakaždým významné derby plné emócií. Keď sa k tomu pridá tesný výsledok, o dobrý hokejový zážitok je postarané.

Dva najtradičnejšie tímy NHL sa stretli cez víkend v Bell Centre. Canadiens hostili Maple Leafs a najproduktívnejším hráčom zápasu sa s dvomi gólovými prihrávkami stal Juraj Slafkovský.

Prvú asistenciu si pripísal už v prvej minúte. V strednom pásme zachytil puk a zamieril do útoku. Na modrej čiare prihral Caufieldovi, ktorý našiel Mathesona a ten nedal šancu brankárovi Samsonovovi.

Druhú zaznamenal v 46. minúte, keď Habs prehrávali 1:2. Niekoľkokrát si so spoluhráčmi vymenil puk, až našiel strelca Newhooka, ktorý využil nepozornosť obrany "javorových listov" a priestor, ktorý mu nechali.

Nenašiel sa však nikto ďalší, kto by rozdával podobné gólové prihrávky. Montreal iné góly nepridal a proti Torontu nezískal ani bod kvôli prehre 2:3.

Slafkovský ako druhá hviezda stretnutia odohral 21 minút a 23 sekúnd, zaznamenal dve asistencie, plusový bod, tri strely a blok. S piatimi bodyčekmi si vyrovnal vlastné osobné maximum.

Len o sekundu menej strávil na ľade Šimon Nemec pri večernej prehre New Jersey s Carolinou 2:4.

Slovenský obranca nastúpil v tretej obrannej dvojici a odohral najviac za posledné tri týždne. Taktiež si odsedel menší trest za hrubosť. Devils prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov.

Zápas medzi Tampou Bay a Philadelphiou nedohral Erik Černák. Slovenský bek odstúpil zo stretnutia na konci druhého dejstva po nevinne vyzerajúcom podrazení.

Pred týmto momentom stihol odohrať 12 minút a 31 sekúnd, získal plusku, rozdal dva hity a zablokoval strelu. "Blesky" vyhrali 7:0.

NHL - základná časť - 8. marec:

Buffalo - Edmonton 3:2 sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Thompson, 32. Bryon, roz. nájazd: Tuch - 1. McLeod, 15. Foegele

Brankári: Luukonen 30/32 - Skinner 25/27

Columbus - Nashville 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Texier - 13. Sherwood, 45. Evangelista

Brankári: Tarasov 47/49, Lankinen 32/32

New Jersey - Carolina 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 36. Hischier, 60. Meier - 13. Nečas, 43. Kotkaniemi, 59. Svechnikov, 60. Teravainen

Brankári: Daws 22/24, Kochetkov 23/25

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 22 sekúnd, zaknihoval bodyček, blok a odsedel si menší trest/

Boston - Pittsburgh 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 23. Pastrňák (DeBrusk, Zacha), 33. Zacha (Geekie, Lohrei), 39. Marchand (Coyle, H. Lindholm), 50. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm), 56. Zacha (Pastrňák, Heinen) – 43. Letang (Crosby)

Brankári: Ullmark 38/39 - Nedeljkovic 18/23

Florida - Calgary 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Góly: 21. Tarasenko, 27. Barkov (Reinhart, Tarasenko), 34. Bennett (Forsling, M. Tkachuk), 35. Tarasenko (Forsling, Ekman-Larsson), 45. Stenlund (Luostarinen) – 26. Šarangovič (Kadri, Kuzmenko)

Brankári: Stolarz 34/35 - Markström 26/31

Montreal - Toronto 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 1. Matheson (Caufield, Slafkovský), 46. Newhook (Slafkovský, Matheson) – 21. McMann (Kämpf), 39. Domi (Järnkrok, Brodie), 54. Tavares (McCabe, Domi)

Brankári: Montembeault 24/27 - Samsonov 29/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 21 minút a 23 sekúnd, zaznamenal dve asistencie, plusový bod, tri strely, päť bodyčekov a blok/

San Jose - Ottawa 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 7. Bordeleau (Zetterlund, Granlund), 35. Bordeleau (Granlund, Eklund) – 30. Stützle (Sanderson, B. Tkachuk)

Brankári: Chrona 31/32 - Korpisalo 19/21

Tampa Bay - Philadelphia 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Hedman (Kučerov, D. Raddysh), 6. Paul (Duclair, D. Raddysh), 10. Sheary (D. Raddysh), 11. Point (Stamkos, Hedman), 36. Duclair (Stamkos), 48. Hedman (Point, D. Raddysh), 49. Hagel (D. Raddysh, Eyssimont)

Brankári: Vasilevskij 25/25 - Ersson 11/15, Sandström 8/11

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 12 minút a 31 sekúnd, získal plusku, rozdal dva hity a zablokoval strelu/

Washington - Chicago 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Lapierre (Carlson, Protas), 9. Sgarbossa (T. van Riemsdyk, Carlson), 14. Wilson (D. Strome, Ovečkin), 38. Milano (Protas) – 50. T. Johnson (Tinordi, Sanford)

Brankári: Lindgren 31/32 - Mrázek 22/26

NY Rangers - St. Louis 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 6. Trocheck (Panarin, Fox), 20. Vesey (Goodrow), 47. Kreider (Panarin, Fox), 52. Kakko (E. Gustafsson, Wennberg)

Brankári: Šesťorkin 26/26 - Binnington 35/39

Vegas - Detroit 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Góly: 10. Dorofejev (Theodore, Stephenson), 15. Marchessault (Eichel, Hanifin), 51. McNabb (Brisson, Eichel), 58. Marchessault (Eichel, Barbašev), 59. Marchessault (Barbašev, Hanifin) – 20. Rasmussen (Seider, Perron), 43. Compher (Seider, Copp), 51. Gostisbehere (Compher, Perron)

Brankári: Hill 22/25 - Reimer 31/35

Vancouver - Winnipeg 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. J. Miller (Höglander, Q. Hughes), 14. Höglander (P. Suter, E. Pettersson), 17. Di Giuseppe (Blueger), 25. E. Pettersson (Garland, Q. Hughes), 56. P. Suter (Höglander)

Brankári: Demko 12/12, DeSmith 10/10 - Hellebuyck 32/37

Los Angeles - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 1. Fiala (Doughty) – 31. Faksa (Cr. Smith), 31. J. Robertson (Pavelski, Lindell), 47. W. Johnston (Duchene, Marchment), 57. Pavelski (Robertson)

Brankári: Talbot 31/35 - Wedgewood 26/27

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský hviezdou zápasu. Bodoval pri každom góle, vyrovnal si osobné maximum