Kochov Tucson rozhodol 23 sekúnd pred koncom. Slovák bol na ľade

Patrik Koch v drese Tucsonu. (Autor: X / Tucson Roadrunners)
Oh my Hockey|10. dec 2023 o 07:25

Z piatich Slovákov v AHL bodoval len jeden.

NEW YORK. Jediným bodujúcim Slovákom v AHL sa v noci zo soboty na nedeľu stal mladý útočník Jakub Demek.

Ten prispel k výhre Hendersonu nad San Jose 5:1. V čase 56:42 prihrával na gól Brissona do prázdnej bránky.

"Strieborní rytieri" oslávili 100. víťazstvo v základnej časti v klubovej histórii. Najvýraznejšie sa oň pričinil Adam Cracknell, nastrieľal hetrik.

Z výhry sa radoval aj Patrik Koch. Jeho Tucson zdolal Colorado 4:3 gólom 23 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Slovenský zadák bol pri tomto rozhodujúcom góle na ľade. Zápas ukončil s dvomi trestnými minútami a dvomi mínuskami.

Vyhralo aj Ontario s Martinom Chromiakom v zostave. Bakersfield zdolalo 2:1. Sýkorov Hartford prehral v Lavale 1:5 a Kňažkov Cleveland v Hershey 0:6.

AHL - základná časť - 10. december:

Laval - Hartford 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

/Adam Sýkora (Hartford) zaknihoval mínusku/

Wilkes-Barre/Scranton - Providence 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Belleville - Grand Rapids 3:4pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Hershey - Cleveland 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

/Samuel Kňažko (Cleveland) si pripísal strelu a mínusku/

Iowa - Milwaukee 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Syracuse - Utica 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Lehigh Valley - Charlotte 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Springfield - Bridgeport 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Rockford - San Diego 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Texas - Chicago 8:5 (3:2, 1:1, 4:2)

San Jose - Henderson 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

/Jakub Demek (Henderson) si pripísal asistenciu, plusku, strelu a dve trestné minúty/

Colorado - Tucson 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

/Patrik Koch (Tucson) zaznamenal dve trestné minúty a dve mínusky/

Abbotsford - Coachella Valley 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)

Bakersfield - Ontario 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

/Martin Chromiak (Ontario) trikrát vystrelil na bránku/

Tabuľka AHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Kochov Tucson rozhodol 23 sekúnd pred koncom. Slovák bol na ľade