Radosť hokejistov HC Košice.
Radosť hokejistov HC Košice. (Autor: TASR)
TASR|11. dec 2022 o 19:20 (aktualizované 11. dec 2022 o 20:28)

Banská Bystrica vyhrala na ľade Slovana.

NITRA. Hokejisti Nitry podľahli v 25. kole Tipos extraligy na domácom ľade Košiciam 1:3.

"Corgoni" prehrali už desiaty duel za sebou a sú poslední. "Oceliarom" patrí štvrtá priečka.

Nitrania nepremenili v prvej desaťminútovke zápasu dve tutovky. Následne v prostrednej časti inkasovali z hokejky Joonu Jääskeläinena a Košice vo zvyšku zápasu vďaka taktickému výkonu udržali vedenie.

V tretej tretine pridal druhý gól Jordan Southorn, domáci síce zásluhou Ivana Švarného znížili, avšak na 3:1 spečatil do prázdnej brány Marek Slovák.

V zápase sa predstavil aj mladý reprezentant Ondrej Molnár, ktorého len pár hodín pred tým vylúčili z prípravy na MS do 20 rokov pre incident na florbalovom turnaji. V stretnutí odohral necelé 4 minúty.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 26. sekunde predĺženia obranca Ivan Glazkov.

Michalovce prehrávali od 32. minúty gólom Mateja Giľáka. V tretej tretine však strelili dva góly, keď obrancovia Zach Osburn a Ivan Glazkov zužitkovali presilovky o dvoch hráčov.

Hokejisti Slovan Bratislava s trénerom Jánom Pardavým.
Hokejisti Slovan Bratislava s trénerom Jánom Pardavým. (Autor: TASR)

Kale Kerbashian v 59. minúte vyrovnal na 2:2, no následné vylúčenie Vartovníka potrestal v predĺžení Glazkov.

Hráči Michaloviec sú po 25. kole na priebežnej 5. priečke so ziskom 43 bodov. Spišiakom patrí šieste miesto s 38 bodmi.

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali na ľade HC Slovan Bratislava 2:1. Hostia zvíťazili v štvrtom zápase za sebou a v tabuľke im patrí 8. miesto.

Slovan po prehre klesol na druhú priečku so stratou troch bodov na Zvolen, no má zápas k dobru.

Tipos extraliga - 25. kolo

Nitra - Košice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 55. Švarný - 23. Jääskeläinen (Southorn), 43. Southorn (Jääskeläinen, Chovan), 59. Slovák (Bartánus).

Rozhodovali: Výleta, Smrek - Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1795 divákov.

Nitra: O´Connor – Bodák, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Erkamps – Krivošík, Buncis, Volko – Elmer, Duke, Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Drábek, Solenský, Knies – Molnár

Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Jokeľ – Tybor, Havrila, Vaculik

Michalovce - Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 44. Osburn (Žitný), 46. Glazkov (Pavlovs), 61. Glazkov (Osburn) - 32. Giľák (Majdan), 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan).

Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Drblík, Tvrdoň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Žitný, Pavlovs, Paločko - Zabusovs, Buc, Bezúch - Okoličány, Suja, Bjalončík - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Spišská Nová Ves: Surák - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Žiak, Groch - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Salituro, Kerbashian, Verbeek - Giľák, Vartovník, Vandas - Tomala, Hamráček

Prešov - Poprad 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 20. Gerlach (Giles, Nauš), 57. Nauš (Šimun, Gerlach) - 23. Kukuča (Meliško, Livingston), 32. Sokoli (Betker, Paukovček), 51. Kotvan (Paukovček), 60. Bubela (Záborský).

Rozhodovali: Rojík, Kalina - Gegáň, Vyšný, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Prešov: Bespalov - Lalík, Giles, Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač - Gerlach, Girduckis, Nauš - Sýkora, Šimun, Campagna - Džugan, Neuls, Ščurko - K. Jendroľ, Klíma, Žilka

Poprad: Rychlík - Betker, Jasečko, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš - Razgals, Skokan, Svitana - Záborský, Mlynarovič, Bubela - Livingston, Paločko, Kukuča - M. Suchý, Paukovček, Petráš - Sokoli

Zvolen – Nové Zámky 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)

Góly: 24. Hanna (A. Barcík, V. Fekiač), 36. Hanna (Stupka, Csányi), 42. Hraško (Viedenský, Marcinek), 45. Sládok (Hraško, Stupka), 52. Huntebrinker (Kolenič, Hanna), 59. Jedlička (R. Bondra) – 39. Jackson (Johnson, Lee), 40. Gennaro (Števuliak, T. Mikúš), 44. Farley (Lee, Mišiak).

Rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Durmis, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Kolenič, Huntebrinker, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík, V. Fekiač, Jakúbek

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, L. Kozák, M. Roman, Martin Chovan, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – R. Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, M. Barto – Mišiak

Hlasy po zápase:

Peter Hraško, hráč Zvolena: "Dočkal som sa. Som rád, že mi to tam padlo, lebo už ma aj priateľka podpichovala, že by som mohol mať nejaký rozhovor. Tak mi to práve pred zápasom so Zámkami privolala a pozdravujem ju. Ešte som pritom aj na víťazný gól prihral, keď mi to tam dobre hodil Vašo Stupka.

Videl som Jožka Sládka na strede a on to tiež dobre trafil. Duel teda rozhodli sviatoční strelci. Bol to zo začiatku vyrovnaný zápas. Dlho sa čakalo na premieňanie šancí, ale dnes to padalo nám bekom. Zatiahli sme za jeden povraz, aj keď veľa hráčov máme zranených.

Tešíme sa na reprezentačnú pauzu, že si aj trochu oddýchneme na pár dní. Verím, že nejakí hráči sa dajú dokopy, lebo nás bolo veľa zranených a dobrú robotu pri tých, čo sme nastúpili, urobil náš fyzioterapeut. Uvidíme, snáď pripraví aj ďalších chalanov do boja."

Jozef Sládok, hráč Zvolena: "Bol to dobrý zápas. Myslím si, že sme od prvej do poslednej sekundy hrali výborne, mali sme prevahu a som rád, že sme to na konci zvládli a popadali nám góly. Mňa teší môj víťazný zásah. Som rád, že to takto vyšlo a hlavne, že sme vyhrali.

Je už jedno, kto gól dá, avšak som rád, že som ho dal práve ja. Videl som, že Peťo Hraško má puk a bol tam otvorený stred ihriska v útočnom pásme. Urobil som teda pár krokov k nemu. Peťo mi to dal a už som išiel príklepom strieľať. Zbadal som však, že je tam dosť hráčov pred brankárom, že veľa toho nevidí, tak som vystrelil do rohu. Trafil som to dobre."

Slovan Bratislava – Banská Bystrica 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Harris (Pecararo, Sersen) – 18. Kontos (Gašpar, Pavlin), 56. Bíreš (Gašpar, Jendek).

Rozhodovali: Žák, Hronský – Hercog, Frimmel, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3704 divákov.

Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Rapuzzi, Haščák – Petriska, Kytnár, Lukošík – Kukumberg, Lipiansky, M. Matoušek

Banská Bystrica: Sedláček – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Výhonský, Tamáši, Urbánek – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Kabáč, Gabor, Bača

Trenčín - Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 5. Pietroniro (Petráš), 16. Jurík (Obdržálek), 34. Petráš (Nemčík, Pietroniro), 39. Stahoň (Tourigny, Hudec), 60. Hudec - 45. Walega, 52. Uhrík (Walega, Ventelä).

Rozhodovali: Korba, Novák - Janiga, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 658 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Stacha, Hlaváč - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Sloboda - Krajčovič, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Obdržálek

Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Bakala, Djakov, Hudec, Novajovský - Kuru, Vahatalo, Štrauch - Kriška, Saari, Handlovský - Walega, Vankúš, Uhrík - Galbavý, Šmida, Kalousek - Braun