Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. dec 2022 o 06:45

Ako jediný slovenský zástupca sa z výhry tešil Erik Černák.

NEW YORK. Juraj Slafkovský nebodoval v dueli medzi Montrealom a Anaheimom. Do štatistík sa zapísal jednou strelou na bránku.

Canadiens prehrali 2:5 a sú len druhým tímom, ktorý proti Ducks v prebiehajúcej sezóne nezískal ani bod.

Jednotka posledného draftu odohrala 12 minút a 44 sekúnd. Slafkovského v tretej tretine preradili z druhej do štvrtej lajny.

V posledných siedmich dueloch len raz bodoval veterán Tomáš Tatar. Jeho New Jersey Devils podľahli Philadelphii 1:2, slovenský forvard odohral 11 minút a 23 sekúnd a zaznamenal strelu a bodyček.

V akcii bol i Erik Černák, ktorý síce nebodoval, no zažil najvydarenejší deň. Pri výhre Tampy Bay 4:1 nad Columbusom strávil na ľade 18 minút a 20 sekúnd, zaznamenal tri plusové body, dve strely, tri bodyčeky a blok.

Šťastného syn s míľnikom

Prvým hráčom so 60 bodmi v sezóne sa stal Connor McDavid. Na to, aby dosiahol túto métu, potreboval 31 zápasov, pričom od sezóny 1989/90 ju rýchlejšie získali len Mario Lemieux a Jaromír Jágr.

Už 1100 zápasov v NHL odohral syn Petra Šťastného Paul. Útočník Caroliny oslávil jubilejný duel výhrou 3:2 nad Seattlom. Je osemnástym stále hrajúcim hráčom s takýmto počtom duelov na konte.

Toronto Maple Leafs prehrali v základnom hracom čase po prvý raz od smrti legendárneho Börjeho Salminga. Porazili ich New York Rangers výsledkom 1:3.

NHL - základná časť - 16. december:

Boston - Los Angeles 2:3 sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Hall (Grzelcyk, Coyle), 31. Marchand (Pastrňák, McAvoy) – 49. Kempe (Fiala, Kopitar), 58. Kempe (Fiala, Doughty), rozh. náj. Moore

Brankári: Ullmark 28/30 - Copley 33/35

Carolina - Seattle 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 11. Svečnikov, 18. Stepan (Drury, de Haan), 23. Noesen - 32. Donato (Soucy, Gourde), 50. Sprong (Tanev, Borgen)

Brankári: Kočetkov 15/17 - Grubauer 36/39

Florida - Pittsburgh 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 6. Lomberg (E. Staal, Montour), 51. Reinhart (Verhaeghe) – 25. Letang (Rust, Poehling), 33. Guentzel (Malkin, Letang), 49. Malkin (Crosby, Rakell), 59. Guentzel (Crosby, McGinn)

Brankári: Bobrovskij 35/38 - Jarry 32/34

Montreal - Anaheim 2:5 (0:2, 0:0, 2:3)

Góly: 44. Caufield (Dach, Drouin), 47. Caufield (Kovacevic, Harris) – 18. Terry (Zegras, McTavish), 18. Klingberg (Zegras, Henrique), 51. Klingberg (Vatrano, R. Strome), 59. Henrique (McTavish), 60. Vatrano

Brankári: Allen 27/30 - Dostál 23/25

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 44 sekúnd, pripísal si strelu na bránku/

New Jersey - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. J. Hughes (Hamilton) – 25. Laughton (Sanheim, N. Cates), 52. Konecny (N. Cates)

Brankári: 5. J. Hughes (Hamilton) – 25. Laughton (Sanheim, N. Cates), 52. Konecny (N. Cates)

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 33 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku a bodyček/

NY Rangers - Toronto 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Chytil (Kakko, Lafreniere), 36. Vesey (Trocheck, K. Miller), 59. Vesey (Trouba, Trocheck) – 15. Bunting (Kämpf, Timmins)

Brankári: Šesťorkin 22/23 - Murray 17/19

Washington - Dallas 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 30. Sheary (Ovečkin, D. Strome) – 41. Ja. Benn (Hintz, Pavelski), 43. C. Miller (R. Suter, Marchment)

Brankári: Lindgren 24/26 - Oettinger 45/46

Tampa Bay - Columbus 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Bellemare (Namestnikov, Hedman), 50. Point (Hagel, Kučerov), 54. Hagel (Kučerov, Hedman), 58. Hagel (Kučerov) – 24. Marčenko (Sillinger, Gudbranson)

Brankári: Elliott 24/25 - Tarasov 25/28

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 20 sekúnd, zaznamenal tri plusové body, dve strely, tri bodyčeky a blok/

Winnipeg - Nashville 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. DeMelo (Connor, Morrissey), 64. Connor (Lowry) – 10. F. Forsberg (Granlund, Duchene)

Brankári: Hellebuyck 25/26 - Saros 39/41

Chicago - Vegas 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 57. Raddysh (J. Toews, Set. Jones) – 15. Stephenson (Ma. Stone, Marchessault), 24. Re. Smith (W. Karlsson), 49. Kessel (Miromanov, W. Karlsson), 60. Re. Smith (Marchessault, Pachal)

Brankári: Söderblom 21/24 - Thompson 24/25

Colorado - Buffalo 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 49. Rantanen (Ničuškin, Lehkonen), 59. Rodrigues (Ničuškin, Makar) – 1. T. Thompson, 8. Tuch, 38. Dahlin (Jost, V. Olofsson), 60. Cozens

Brankári: Georgijev 17/20 - Luukkonen 39/41

Edmonton - St. Louis 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Hyman (Draisaitl, Barrie), 25. McDavid (Barrie, S. Skinner), 51. Yamamoto (Barrie, Nugent-Hopkins) – 6. Kyrou (B. Schenn), 52. Thomas (Barbašev, Kyrou), 60. Tarasenko (Kyrou), rozh. náj. Kyrou

Brankári: Skinner 29/32 - Binnington 24/27