Martin Feherváry v zápase proti New Jersey.
Martin Feherváry v zápase proti New Jersey. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|12. nov 2022 o 06:53

Marc-André Fleury vytvoril nový rekord NHL.

NEW YORK. Súboj dvoch slovenských obrancov priniesol výhru Fehérváryho Washingtonu. Na domácom ľade porazil Tampu Bay 5:1.

Fehérváry odohral 19 minút a 13 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu na bránu, bodyček a tri bloky.

Prihrával na tretí gól stretnutia. V 35. minúte prihrával na druhú stranu modrej čiary spoluhráčovi Jensenovi, ktorý nastrelil puk a z dorážky sa presadil Aliaksei Protas.

Bol to druhý Bratislavčanov bod v ročníku. Na prvý gól zatiaľ stále čaká, na konte má šestnásť zápasov.

Bod číslo 600 v NHL si zapísal jeho kolega John Carlson. Hviezdny bek asistoval v 28. minúte na gól Milana.

Černák v drese Tampy Bay odohral 19 minút a 25 sekúnd, pripísal si mínusku, štyri hity a tri bloky.

Čechov debut

Debut v najlepšej hokejovej lige sveta si odkrútil Matěj Blümel. Dvadsaťdvaročný zjav z majstrovstiev sveta si pozvánku do prvého mužstva Dallasu vypýtal výbornými výkonmi na farme.

Prvý duel preňho nemal víťaznú príchuť. "Hviezdy" podľahli San Jose Sharks na domácom ľade 4:5. Víťazný gól strelil Blümelov krajan Tomáš Hertl, ktorý zaknihoval aj asistenciu.

Blümel nebodoval. Hral v druhej formácii s centrom Seguinom a krídelníkom Marchmentom. Na ľade strávil 14 minút a 7 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve strely na bránu a bodyček.

Fleuryho rekord

Marc-André Fleury pochytal všetkých 28 striel Seattlu Kraken a výrazne pomohol Minnesote k futbalovej výhre 1:0.

Vytvoril tak nový rekord. Čisté konto už zaznamenal proti 28 tímom NHL. Doterajších 27 s ním zdieľali aj Ed Belfour, Dominik Hašek a Martin Brodeur. Výhrou na nulu nad Kraken sa osamostatnil.

Do Toronta prišiel v noci z piatka na sobotu Pittsburgh. Penguins ozbíjali súpera o všetky body, keď sa gólovo presadili Malkin, Zucker, McGinn a Guentzel. "Tučniaci" vyhrali 4:2.

NHL - základná časť - 12. november:

Toronto - Pittsburgh 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 14. Aston-Reese (Malgin, Kämpf), 38. Nylander (Rielly, Marner) – 20. Malkin (Ruhwedel), 22. Zucker (Malkin, M. Pettersson), 42. McGinn (Heinen), 60. Guentzel (Crosby)

Brankári: Källgren 19/22 - DeSmith 28/30

Washington - Tampa Bay 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 11. Mantha (Eller), 28. Milano (Carlson), 35. Protas (Jensen, Fehérváry), 45. Sheary (Mantha, Milano), 58. Milano (Kuznecov, Ovečkin) – 53. Perbix (Bellemare, Cole)

Brankári: Kuemper 28/29 - Vasilevskij 19/24

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 13 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu na bránu, bodyček a tri bloky/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 25 sekúnd, pripísal si mínusku, štyri hity a tri bloky/

Dallas - San Jose 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)

Góly: 5. Benn, 20. Benn (Dellandrea), 47. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 53. Pavelski (J. Robertson, Heiskanen) – 7. Barabanov (Hertl, Couture), 13. J. Svečnikov (Lindblom, Lorentz), 21. Meier (Labanc), 22. Couture (Barabanov), 41. Hertl (Meier, Megna)

Brankári: Oettinger 13/18 - Reimer 25/29

Seattle - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 19. Zuccarello (Merrill, Kaprizov)

Brankári: Jones 20/21 - Fleury 28/28