Pánik sa rozbehol. V treťom finále strelil víťazný gól

Richard Pánik.
Richard Pánik. (Autor: TASR - František Iván)
Oh my Hockey, TASR|23. jún 2022 o 08:16

Richard Pánik rozhodol o výhre Chicaga.

SPRINGFIELD. Slovenský hokejista Richard Pánik sa gólovo presadil aj v treťom zápase finále play off zámorskej AHL.

Presným zásahom prispel v noci na štvrtok k hladkému triumfu Chicaga Wolves nad Springfieldom Thunderbirds 4:0, po ktorom sa jeho tím ujal vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Slovenský krídelník, podobne ako v druhom dueli, otvoril skóre v 15. minúte počas presilovej hry.

Neskôr sa jeho zásah ukázal ako víťazný, keďže ruský brankár hosťujúcich Wolves Piotr Kočetkov si udržal čisté konto.

Pánik sa presadil spred brány, kde ho našiel spoluhráč Leivo. Vystreliť sa mu podarilo na druhý pokus.

Ďalšie góly "vlkov" v stretnutí strelili v 27. minúte Lodnia, v 35. minúte Chatfield a v 57. minúte Noesen.

Boj o Calderov pohár pokračuje štvrtým duelom v noci na sobotu (1.05 SELČ) opäť na ľade Springfieldu.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Pánik sa rozbehol. V treťom finále strelil víťazný gól