Pánik opäť skóroval. Vo finále strelil už dva góly, oslavuje výhru

Slovenský útočník Richard Pánik v drese New Yorku Islanders.
Slovenský útočník Richard Pánik v drese New Yorku Islanders. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|21. jún 2022 o 05:56

Chicago Wolves vyrovnali stav finálovej série.

ROSEMONT. Hokejisti Chicaga Wolves zložili úspešný reparát a na domácom ľade vyhrali v druhom zápase finálovej série nižšej zámorskej AHL. Springfield porazili 6:2.

Cestu za výhrou započal slovenský útočník Richard Pánik. Ten skóroval aj v prvom stretnutí.

Neubehli ani dve minúty z prvej tretiny a martinský rodák sa radoval z presného zásahu. Puk si ho nepokrytého našiel na ľavom kruhu, odkiaľ bez problémov trafil do takmer odkrytej bránky.

Prvá dvadsaťminútovka priniesla veľký tlak domácich. Už o pol minúty nadviazal na Pánika spoluhráč Smallman. V deviatej minúte sa pridal Keane, v jedenástej Leivo.

V 26. minúte zvýšil na 5:0 štvorbodový Poturalski. Prvý gól Springfieldu strelil Rosén v 34. minúte, druhý a posledný Bitten v 37. minúte. Skóre spečatil v 50. minúte Leivo.

Pánik odohral v prebiehajúcom play off 13 zápasov, strelil štyri góly a pridal štyri asistencie. V druhom finálovom stretnutí mal dva plusové body a dva strelecké pokusy.

Finálové boje o Calder Cup pokračujú v noci zo stredy na štvrtok. Prvý duel v Springfielde sa začne o 1.05 SELČ.