Oliver Okuliar.
Oliver Okuliar. (Autor: Tlačová agentúra SR)
Oh my Hockey|14. sep 2024 o 07:07

Hrali aj Repčík, Dvorský či Mišiak.

SUNRISE. Hokejisti Floridy Panthers na úvod turnaja Rookie Showcase zdolali Nashville Predators 5:2.

V tíme nádejí "panterov" sa predstavil aj Oliver Okuliar. Išlo o jeho prvý zápas za klub NHL.

Ukázal sa v dobrom svetle. Potvrdil to asistenciou, keď v 7. minúte pripravil palebnú pozíciu Gracynovi Sawchynovi, ktorý otvoril skóre stretnutia.

Nastúpil na pravom krídle prvého útoku. Okrem Sawchyna mal vo formácii aj Ryana McAllistera.

Pri výhre St. Louis Blues 4:3 po predĺžení nad Chicagom Blackhawks nastúpili Slováci Juraj Pekarčík a Dalibor Dvorský spoločne v druhom útoku. Bodovať sa im nepodarilo.

Podľa bývalého útočníka NHL Stevea Konowalchuka, ktorý zápas hodnotil ako expert, bolo na Dvorskom vidieť, že na seba vyvíja príliš veľký tlak.

"Hral dobre. Bolo na ňom vidieť, že je trochu nervózny. Ale nie je to tak, že by sa mi nepáčil," zhodnotil.

V drese ich súpera bodoval Martin Mišiak. V záverečných minútach prvého dejstva našiel v strednom pásme AJ Spellacyho, ktorému asistoval pri druhom presnom zásahu "jastrabov".

Petrovi Repčíkovi sa v drese Utahu podaril husársky kúsok. Stal sa autorom prvého gólu v histórii klubu, keď rozvlnil sieť San Jose Sharks.

Nepresadil sa však Samuel Honzek. Z krídla druhého útoku bez bodu sledoval prehru jeho Calgary 3:4 po predĺžení proti Winnipegu Jets.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Okuliar debutoval v drese Floridy. V prvom útoku mal asistenciu