Nela Lopušanová v drese amerického tímu Bishop Kearney Selects.
Nela Lopušanová v drese amerického tímu Bishop Kearney Selects. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. nov 2023 o 22:51

Slovenská hokejistka si pripísala dva body vo štvrťfinále, semifinále aj finále.

BRATISLAVA. Slovenská hokejistka Nela Lopušanová bola opäť v akcii.

So svojim tímom Bishop Kearney Selects Girls do 19 rokov sa zúčastnila turnaja Roc City Girls Fest.

V zápase štvrťfinále proti tímu Rome Grizzlies jej tím inkasoval ako prvý, no už o pár minút dokázal vyrovnať.

Víťazný gól slovenskej hokejistky prišiel ešte v úvodnej tretine, keď poslala svoj tím do vedenia 2:1.

Druhý bod si pripísala v závere zápasu, keď asistovala na záverečný gól na 4:1.

V boji o finále bol Lopušanovej tím ešte suverénnejší, keď zvíťazil nad Lovell Academy jednoznačne 4:0.

Slovenka strelila tretí gól zápasu a na posledný opäť asistovala.

Finále sa v prvej tretine nevyvíjalo podľa predstáv Lopušanovej, keď jej tím prehral tretinu 1:2.

Od druhej tretiny však už bol tím Bishop Kearney suverénny a po troch góloch v druhej a piatich v tretej tretine zvíťazil 9:3.

Talentovaná Slovenka si v zápase pripísala ďalšie dva body, keď opäť raz skórovala a raz asistovala.

Vo finále excelovala aj Lopušanovej spoluhráčka Finley Mccarthyová, ktorá strelila hetrik a pridala aj jednu asistenciu.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»VIDEO: Lopušanová opäť hviezdou. Pri triumfe svojho tímu skórovala v každom zápase na turnaji