Lahôdka v play-off. Syn Slovákov strelil krásny prvý gól v NHL

Matthew Knies. (Autor: TASR/AP via Canadian press)
Oh my Hockey|3. máj 2023 o 07:15

"Neskutočný pocit," povedal po zápase.

TORONTO. V NHL nastupuje od konca základnej časti forvard pochádzajúci z USA, ktorý sa narodil slovenským rodičom. Matthew Knies patrí k najväčším prísľubom Toronta Maple Leafs.

Debutového gólu v súťaži sa dočkal po deviatich zápasoch. Svoje umenie predviedol v prvom zápase série druhého kola proti Floride Panthers.

Útočník "javorových listov" ohúril divákov či komentátorov. Gól strelil po nevydarenom blafáku, keď mu puk zostal pod nohami. Najrýchlejšie sa zorientoval a puk dostal v krkolomnej pozícii za chrbát brankára Bobrovského.

"Neskutočný pocit. Hlavne preto, že sa to stalo v play-off na domácom ľade," opísal veľkú chvíľu dvadsaťročný krídelník.

Presným zásahom znížil v 29. minúte na 1:2 a o šesť minút neskôr vyrovnal Bunting. Leafs napokon v prvom stretnutí podľahli "panterom" 2:4.