Dalibor Dvorský.
Dalibor Dvorský. (Autor: Twitter Mike Commito)
TASR|7. mar 2024 o 11:51

Dvorský bodoval v siedmom stretnutí za sebou.

NEW YORK. Slovenský hokejista Filip Mešár zaznamenal v noci na štvrtok dve asistencie v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). Jeho tím Kitchener Rangers triumfoval na ľade Owen Sound Attack 5:1.

Jeho krajan Dalibor Dvorský bodoval v siedmom stretnutí za sebou, ale jeho gól nezabránil prehre Sudbury s tímom Soo Greyhounds 2:3 po predĺžení.

Mešár sa podieľal asistenciou na presných zásahoch Trenta Swicka a Eduarda Šalého. V tejto sezóne odohral 38 zápasov a získal 48 bodov (18+30).

Darí sa aj Dvorskému, ktorý v 33. minúte znížil na 1:2 a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Center prvej formácie domácich si pripísal v 44 dueloch už 68 bodov (35+33) a je naďalej tretí najproduktívnejší hráč tímu.

Dvorský odišiel do zámoria v októbri, keď predčasne skončil vo švédskom IK Oskarshamn. V OHL nebodoval len v siedmich stretnutiach. V priemere získal 1,55 bodu na zápas, čo ho v tejto štatistike radí na ôsme miesto v lige.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»VIDEO: Dvorského vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu, darilo sa aj Mešárovi