Třinec je iba krok od titulu, k debaklu Sparty prispel dvoma gólmi Daňo

Hokejisti HC Oceláři Třinec. (Autor: Twitter HC Oceláři Třinec)
TASR|26. apr 2022 o 19:54

Daňo otvoril skóre v 7. minúte.

Finále českej extraligy - 5. zápas

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Góly: 7. a 12. DAŇO , 23. a 48. O. Kovařčík, 23. MARINČIN (DRAVECKÝ, HREHORČÁK), 27. Hrňa (MARINČIN), 38. Růžička - 8. Němeček, 10. Dvořáček, 26. Šmerha

/Július Hudáček (Sparta) chytal do 23. min/

/stav série 3:2/

TŘINEC. Hokejisti Třinca zvíťazili v utorňajšom piatom stretnutí finále českej extraligy nad Spartou Praha 7:3 a ujali sa vedenia v sérii 3:2.

Dva góly za domácich strelil slovenský útočník Marko Daňo, obranca Martin Marinčin gólom na 3:2 vyhnal z bránky Júliusa Hudáčka. Marinčin si okrem gólu pripísal aj asistenciu a na jeho zásahu sa podieľali Patrik Hrehorčák a Vladimír Dravecký.

Daňo otvoril skóre v 7. minúte, no onedlho kuriózne vyrovnal David Němeček. Obranca hostí spoza vlastnej bránky nahodil puk na bránku súpera, v strede klziska ho ešte tečoval jeden z domácich hráčov a puk skončil prekvapivo v sieti.

Sparta potom dala aj druhý gól, no domáci odpovedali druhým zásahom Daňa a štyrmi gólmi v druhej tretine. Šiesty duel je na programe vo štvrtok o 19.00 h v Prahe.

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Třinec je iba krok od titulu, k debaklu Sparty prispel dvoma gólmi Daňo