Chovan a Hudec majú nový klub. Hráčov Bratislava Capitals angažoval Trenčín

Gólová radosť Dukly Trenčín.
Gólová radosť Dukly Trenčín. (Autor: TASR - Branislav Račko)
TASR|17. nov 2021 o 11:35

Zahrajú si slovenskú extraligu.

TRENČÍN. Slovenský hokejový extraligista HK Dukla Trenčín angažoval útočníka Denisa Hudeca a obrancu Martina Chovana, ktorí v doterajšom priebehu sezóny 2021/2022 pôsobili v klube Bratislava Capitals.

Obaja nastúpia už v stredajšom zápase 16. kola Tipos extraligy proti HC GROTTO Prešov. Trenčiansky klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Hudec doteraz odohral v najvyššej slovenskej súťaži 353 zápasov v dresoch Dukly Trenčín a slovenskej "dvadsiatky." Z Trenčína odišiel v roku 2019 do klubu Bratislava Capitals.

V ročníku 2021/2022 mal v 14 zápasoch medzinárodnej IHL bilanciu 3 góly, 3 asistencie, 4 trestné minúty a 1 plusový bod.

Obranca Martin Chovan má za sebou 493 štartov v slovenskej extralige, v ktorej obliekal dresy Skalice, Trenčína, Košíc, Žiliny, Nových Zámkov, Detvy a Popradu.

V sezóne 2021/2022 mal v 14 zápasoch IHL bilanciu 1 gól, 8 trestných minút a 3 plusové body.

Po nedávnych úmrtiach útočníka Borisa Sádeckého a viceprezidenta Dušana Pašeka sa vedenie klubu Bratislava Capitals rozhodlo ukončiť pôsobenie v IHL pre sezónu 2021/2022.

Už desať hráčov z tímu si našlo nové pôsobisko. Okrem Hudeca a Chovana zamierili do slovenskej extraligy aj Dávid Buc, Roman Faith (obaja Michalovce), Samuel Fereta (Nové Zámky) a Jamie Arniel (Poprad).

V zahraničných súťažiach budú pôsobiť Vojtech Zeleňák (Jihlava), Connor, LaCouvee (KalPa/Fínsko), Marc-Olivier Roy (SaiPa/Fínsko) a Nikolaj Žerdev (HCM Meran/Tal.).

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Chovan a Hudec majú nový klub. Hráčov Bratislava Capitals angažoval Trenčín