Švajčiari tesne zdolali Lotyšov, ich výhru režírovali tridsiatnici

Sportnet, TASR|16. dec 2021 o 22:15

Oba góly strelili už v prvej tretine.

Švajčiarsky pohár 2021

Švajčiarsko - Lotyšsko 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Mottet (Walser, Geering), 11. Scherwey (Bertschy, Marti) - 31. Berzinš (Ozols, Bukarts)

VISP. Hokejisti Švajčiarska vyhrali vo štvrtkovom dueli Švajčiarskeho pohára (NaturEnergie Challenge) vo Vispe nad Lotyšskom tesne 2:1.

Vďaka zisku troch bodov sa v tabuľke dotiahli na hráčov Slovenska a práve proti ním sa v piatok stretnú v zápase o celkové prvenstvo. Zverenci Craiga Ramsayho vo svojom úvodnom stretnutí zdolali Lotyšsko 6:2.

Švajčiari mali veľmi dobrý úvod zápasu. Už v piatej minúte otvoril skóre 30-ročný útočník Killian Mottet a o šesť minút neskôr na neho nadviazal jeho rovesník a dlhoročná opora Bernu Tristan Scherwey.

Lotyši sa vrátili do zápasu v 31. minúte, keď sa do listiny strelcov zapísal Daniels Berzinš. V druhej polovici zápasu sa však hostia márne snažili o vyrovnanie, a tak turnaj ukončili s bilanciou dva zápasy, dve prehry.