Dráma na Tatranskom pohári. Turnaj rozhodlo až predĺženie posledného duelu

Hokejisti Košíc sa stali víťazmi Tatranského pohára 2024.
Hokejisti Košíc sa stali víťazmi Tatranského pohára 2024. (Autor: HC Košice/ facebook)
TASR|8. sep 2024 o 15:35 (aktualizované 8. sep 2024 o 21:35)

Hokejisti Košíc siedmykrát vyhrali predsezónny turnaj.

POPRAD. Hokejisti Košíc sa po siedmich rokoch opäť tešili z triumfu na Tatranskom pohári. Rozhodli o tom víťazstvom v záverečnom súboji turnaja nad obhajcom trofeje HK Poprad 5:4 po predĺžení.

Víťazný gól zaznamenal v 63. minúte v presilovke americký obranca Max Gildon, domácim nepomohol ani hetrik jeho krajana Colea Coskeyho.

Košice v konečnom poradí predstihli pri rovnosti bodov tím HK Dukla Ingema Michalovce vďaka triumfu vo vzájomnom stretnutí (3:1).

Michalovce vyhrali v prvom nedeľnom dueli nad HK 32 Liptovský Mikuláš 7:3. Dva góly zaznamenal Renars Krastenbergs, štyri asistencie mal Kaspars Daugavinš a dvoma gólmi sa zaskvel aj hosťujúci Max Gerlach.

Po turnaji udelili aj individuálne ocenenia a dve získali víťazní Košičania. Najlepším brankárom bol Dominik Riečický a útočníkom Šimon Petráš.

Najlepším obrancom sa stal michalovský Martin Bodák a cenu MVP si odniesol smutný hrdina posledného duelu Cole Coskey.

Tatranský pohár - 8. september:

Michalovce - Liptovský Mikuláš 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Krastenbergs (Daugavinš, P. Svitana), 9. A. Varga (Stripai), 13. Valach (Cibák, P. Svitana), 17. Solenský, 24. Krastenbergs (Fominych, Daugavinš), 29. M. Pišoja (Daugavinš), 58. P. Svitana (Daugavinš) – 11. Gerlach (Ullman), 14. Tkáč, 53. Gerlach (Réway)

Poprad - Košice 4:5 pp (1:3, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 15. Coskey (Calof), 22. Šiška (Žitný), 41. Coskey (Šiška), 54. Coskey (Kotvan) – 2. Petráš (Pollock, Martel), 12. Martel (Jääskeläinen), 18. T. Mikúš (Teves), 49. Gildon (T. Mikúš, Šimun), 63. Gildon.